Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №9
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 вересня 2011 року Справа № 2а-7367/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Качуріної Л.С.,
за участю секретаря судового засідання Горобець В.О.
в присутності сторін:
прокурор: Захарова Н.О., посвідчення № 146 від 08 червня 2011 року
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 25-П/11 від 17.06.2011
від відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Краснолучвуглебуд» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
23 серпня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся прокурор Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства «Краснолучвуглебуд» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач в порушення вимог ст.40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” та Положення “Про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, у термін до 25.04.2011 року не розкрило регулярну квартальну інформацію за І квартал 2011 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР. ПАТ «Краснолучвуглебуд» порушило вимоги п.1 глави 3 розділу ІІ Положення. Такі дії відповідача підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.6 ч.1 ст. 11 та п.7 ч.1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в України”. Обставин, що помякшують або обтяжують відповідальність ПАТ «Краснолучвуглебуд» не встановлено. Факт вчинення правопорушення та вини юридичної особи підтверджується актами про правопорушення на ринку цінних паперів № 86-ЛУ та № 85-ЛУ від 16.05.2011 року. У звязку з цим 26 травня 2011 року уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР у відношення ПАТ «Краснолучвуглебуд» були винесені постанови № 85-ЛУ та № 86-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, які у загальному розмірі складають 1700,00 грн. Постанови про накладення санкцій у встановленому законодавством порядку оскаржені не були, копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанов не надходило.
В судове засідання прибув прокурор, яка підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила їх задовольнити.
В судове засідання прибув представник позивача, який надав пояснення аналогічні викладеним в адміністративному позові та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, від нього на адресу суду надійшла факсограма в якій він просив розглядати справу за відсутністю його представника.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.5 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в України” від 30.10.96 №448 ( далі - ЗУ №448), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Статтею 6 вищезазначеного Закону України передбачено, що державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Відповідно до ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, серед інших повноважень, має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулює Положення “Про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364 ( далі Положення).
Відповідно до п.1-2 гл.1 розділу IV емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію (далі - квартальна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення. Квартальна інформація складається за підсумками кожного кварталу.
П.1 та п. 3 гл.3 розділу IV передбачено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії. Особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4-3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
Відповідно розділу IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 №2272 (далі Правила) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
З матеріалів справи вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери в порушення вимог положення “Про розкриття емітентами цінних паперів”, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, а саме у термін до 25.04.2011 ПАТ «Краснолучвуглебуд» не розкрило регулярну квартальну інформацію за I квартал 2011 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР. Таким чином, ПАТ «Краснолучвуглебуд» порушило вимоги п.1 глави 3 розділу ІІ Положення, відповідно до яких емітенти зобовязані розкрити квартальну інформацію не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.
05 травня 2011 року уповноваженою особою Комісії винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.5). Зазначена постанова направлена відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції (а.с.6).
Відповідно до Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в України” від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.
16 травня 2011 року уповноваженою особою Комісії складений Акт № 85ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту (а.с.7). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 85-ЛУ від 16.05.2011 та постанова про розгляд справи № 85ЛУ від 17.05.2011 були направлені на адресу товариства ( а.с.9).
Також, 16.05.2011 уповноваженою особою Комісії складений Акт № 86ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту (а. с. 14). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 86-ЛУ від 16.05.2011 та постанова про розгляд справи № 86ЛУ від 17.05.2011 були направлені на адресу товариства ( а.с.16).
Пункт 6 ч.1 ст. 11 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в України” передбачає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів -
у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою № 85ЛУ від 30.05.2011 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 850, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України.
Зазначена постанова була направлена відповідачу (а.с.11).
Пункт 7 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» передбачає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку -
у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою № 86ЛУ від 26.05.2011 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 850, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України.
Постанови № 85-ЛУ та № 86-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку оскаржені не були, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходили, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в України”, позивачем дотриманий.
При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Враховуючи вищевикладене та відсутність письмового заперечення або будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в України” від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Краснолучвуглебуд» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Краснолучвуглебуд» (94504, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Лутугіна,22, код ЄДРПОУ 20164703) суму штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень) в дохід Державного бюджету України р/р 31115106700039 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046797, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
Повний текст постанови виготовлено та підписано 27 вересня 2011 року.
Суддя Л.С. Качуріна