Постанова № 18613812, 05.09.2011, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.09.2011
Номер справи
1170/2а-2689/11
Номер документу
18613812
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 вересня 2011 року Справа № 1170/2а-2689/11

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції до Олександрійської міської громадської організації "Центр зустрічей німецького товариства розвитку" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Олександрійська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до Олександрійської міської громадської організації "Центр зустрічей німецького товариства розвитку" про стягнення податкового боргу зі сплати комунального податку у розмірі 170 грн., визначеного податковим повідомленням-рішенням №0000321510/0 від 03.03.10, зі сплати податку на прибуток у розмірі 170 грн., визначеного податковим повідомленням-рішенням №0000341510/0 від 03.03.10, за рахунок активів платника податків.

Ухвалою суду від 15.07.11 на підставі п. 4 ч. 1 ст. 1832 КАС України відкрито скорочене провадження у справі за вказаним позовом. Зазначена ухвала направлена судом на адресу відповідача, вказану в позовній заяві, витязі з ЄДР, рекомендованим листом із зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення, який 26.07.11 повернутий відділенням зв'язку УДППЗ "Укрпошта" з відміткою "за терміном зберігання".

Згідно з частиною 11 статті 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Розглянувши справу у порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені позивачем обставини, зважаючи на відсутність заперечень відповідача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, актом про результати невиїзної документальної перевірки Олександрійської ОДПІ №104/1510-26143369 від 03.03.10 встановлено факт неподання Олександрійською міською громадською організацією "Центр зустрічей німецького товариства розвитку" податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 2009 року та розрахунку комунального податку за ІV квартал 2009 року, чим порушено підпункт 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", пункт 4.1 Наказу ДПА України від 03.04.03 №153, пункт 2.5 статті 2 Положення про ставки та порядок сплати місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів), затвердженого рішенням Олександрійської міської ради №34 від 19.02.06.

У звязку з цим Олександрійською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0000321510/0 від 03.03.10, яким відповідачеві на підставі пп. 17.1.1 п. 17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено податкове зобов'язання зі сплати комунального податку за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170 грн., та податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0000341510/0 від 03.03.10, яким відповідачеві на підставі пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено податкове зобов'язання зі сплати податку на прибуток за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 11.03.10, у встановленому порядку ним не оскаржені, однак у визначений строк вказані у них суми не сплачені.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування", чинного на момент виникнення спірних відносин, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).

Як визначено п.1.2 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (надалі - Закон), чинного на момент виникнення спірних відносин, податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до пунктів 17.1., 17.3 ст.17 Закону штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків. Сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Згідно з пп. 5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідно до абз. 3 пп. 5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1. п.5.4. ст.5 Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Позивачем вживалися заходи з погашення податкового боргу, передбачені, зокрема, п.6.2 ст. 6 Закону - податковим органом винесено першу податкову вимогу №1/97 від 01.04.10 та другу податкову вимогу №2/142 від 06.05.10, які не скасовані і не відкликані, на підставі абз.3 пп.8.2.1 п.8.2 ст.8 Закону активи платника податків передано у податкову заставу, яка 08.04.10 зареєстрована в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.

Наразі порядок погашення податкового боргу платників податків регулюється Податковим кодексом України.

Як визначено пп.14.1.175. п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідач має податковий борг у розмірі 340 грн., з яких 170 грн. - зі сплати податку на прибуток, 170 грн. - зі сплати комунального податку.

Підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органам державної податкової служби надано право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Наведене свідчить, що вимоги даного адміністративного позову є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Між тим, суд не вбачає підстав для стягнення вказаного податкового боргу за рахунок активів платника податків, зважаючи на те, що згідно з пп. 20.1.18. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пунктів 95.1, 95.2, 95.3 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що стягнення податкового боргу у даному випадку має відбуватися за рахунок коштів платника податків, які знаходяться на його рахунках у банку.

Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 94, 158 - 162, 1832, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції задовольнити.

Стягнути з рахунків Олександрійської міської громадської організації "Центр зустрічей німецького товариства розвитку" у банках, що його обслуговують, на користь Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції податковий борг у сумі 340 грн. (триста сорок гривень).

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш