Постанова № 1860540, 21.04.2008, Господарський суд м. Севастополя

Дата ухвалення
21.04.2008
Номер справи
5020-9/032
Номер документу
1860540
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

 

справа № 5020-9/032

ПОСТАНОВА

і м е н е м У к р а ї н и

"21" квітня 2008 р. 16:22 м. Севастополь

Господарський суд міста Севастополя в складі:

судді Рибіной С. А.,

при секретарі: Городецька Н.О.,

за участю представників сторін

позивача -Снаговський О.В., довіреність №291/9/32-050 від 07.02.2008;

відповідача -не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 1700,00 грн.,

Суть спору:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі звернулось до суду із адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 1700,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем статті 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” в частині зберігання алкогольних напоїв вітчизняного виробництва без марок акцизного збору встановленого зразка, у зв'язку з чим позивачем прийнято податкове рішення про застосування штрафних санкцій в сумі 1700,00 грн.

Ухвалою від 26.02.2008 відкрито провадження по справі, попереднє судове засідання призначено на 20.03.2008.

Ухвалою від 20.03.2008 закінчено підготовче провадження по справі і справа призначена до судового розгляду на 10.04.2008.

У судовому засіданні оголошувалась перерва з 10.04.2008 до 21.04.2008.

Відповідач в судові засідання жодного разуне з'явився, про причину неявки суд не повідомив, про дату, місце та час судових засідань повідомлений належним чином.

Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Відповідно до статей 9, 10 Конституції України, статті 9 Європейської хартії регіональних мов (ратифікована Законом України від 15.05.2003), статті 3 Декларації прав національностей України (від 01.11.1991 № 1771), статті 10 Закону України «Про судоустрій України»від 07.02.2002, статті 18 Закону УРСР «Про мови в УРСР»від 28.10.1989, статті 15 Кодексу адміністративного судочинства України суд задовольнив клопотання позивача та він давав пояснення по справі російською мовою.

Згідно зі ст.ст. 27, 49, 51, 121, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачу роз'яснені процесуальні права і обов'язки.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення позивача, суд встановив:

Згідно з п. 4 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненнями суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Визначення суб'єкта владних повноважень дається в пункті сьомому статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з яким - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 1.1 Положення про Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 331 від 21.08.2001, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.09.2001 за № 789/5980 (із змінами і доповненнями), Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів (далі - Департамент) функціонує як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи у складі Державної податкової адміністрації України.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про регіональне управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України в м. Севастополі, затвердженого наказом Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів № 14 від 18.09.2001 регіональне управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України в м. Севастополі (далі - регіональне управління Департаменту) є територіальним органом Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України (далі - Департамент) у складі державної податкової адміністрації у м. Севастополі.

Згідно з підпунктами 2.1.5 та 2.1.6 пункту 2 вищевказаного Положення Регіональне управління Департаменту здійснює ліцензування суб'єктів підприємницької діяльності на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, зупинення дії та анулювання виданих ним ліцензій; застосовує у випадках, передбачених законодавством, фінансові санкції до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Статтею 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” визначено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Згідно з положеннями статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” №481/95-ВР від 19.12.1995, з подальшими змінами і доповненнями, імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.

Відповідно до статті 16 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законом.

26.10.2007 посадовими особами Регіонального Управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі була проведена перевірка магазину ІНФОРМАЦІЯ_1, розташованого за адресою: м. Севастополя, АДРЕСА_1, що належить суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1, з питання дотримання вимог законодавства України в частині дотримання відповідачем вимог законодавства, обов'язкових до виконання при здійсненні господарської діяльності, що ліцензується.

В ході перевірки встановлені та зафіксовані в акті № 270019/2702/78-32-129 порушення статті 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, які виразились в зберіганні алкогольних напоїв вітчизняного виробництва без марок акцизного збору встановленого зразка при наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Перевіряючими в ході перевірки встановлено, що у магазині ІНФОРМАЦІЯ_1, який розташований за адресою: м. Севастополя, АДРЕСА_1, та належить суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1., 26.10.2007 покупцеві було реалізована одна пачка сигарет “Winston” вартістю 2,90 грн. та встановлений факт зберігання алкогольних напоїв в асортименті вітчизняного виробництва без марок акцизного збору встановленого зразка у кількості 9 пляшок на загальну суму 226,90 грн., які на момент проведення перевірки знаходились на вітрині магазину з виставленими циніками. Факт відсутності марок акцизного збору встановленого зразка на 9 пляшках підтверджується також пояснювальною продавця магазину ОСОБА_2

Продавцем магазину ОСОБА_2, у присутності якого здійснювалась перевірка, акт перевірки підписав без зауважень, примирник акту отриманий.

Відповідно до абз. 13 ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Рішення про стягнення штрафів, передбачених ч. 2 вищевказаної статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

За вказані порушення рішенням від 31.10.2007 № 2700500002-32-030 до відповідача застосовані фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. відповідно до п. 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790, (Із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2006 року № 10, далі - Порядок).

Рішення № 2700500002-32-030 від 31.10.2007, в якому боржник повідомлений про необхідність оплати нарахованих санкцій та попереджений про те, що у разі невиконання цих вимог сума стягується у судовому порядку. Рішення було отримано суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1. 01.02.2008, про що свідчить особистий підпис на вказаному рішенні.

З актом перевірки відповідач не погодився, однак зазначене рішення у встановленому порядку боржником не оскаржувалось, заборгованість не сплачена.

Відповідно до п. 10 вищезазначеного Порядку у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.01 № 940 “Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору”, завданнями регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України в м. Севастополі є здійснення контролю за виробництвом і обігом спирту, виноматеріалів, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, запобігання незаконному виробництву і обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства з ліцензування виробництва та обігу спирту, виноматеріалів, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, запобігання незаконному виробництву і обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

На підставі вищевикладеного, суд визнає позовні вимоги про стягнення з відповідача суми штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

 Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд -

п о с т а н о в и в:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1(99011, м. Севастополь, АДРЕСА_2; ідентифікаційний код НОМЕР_1, відомостей про наявність поточних рахунків в установах банків немає) санкції у розмірі 1700,00 грн. до Державного бюджету України на р/р 31110106700007, бюджет Ленінського району міста Севастополя, код платежу 21081100, одержувач УДК в м.Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598.

3. Копії постанови направити сторонам у справі.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. . У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Виконавчий лист видається за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено.

Суддя С. А. Рибіна

Постанова складена та підписана

в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України

05.05.2008.

Розсилка:

1. позивач - Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37)

2. відповідач -СПД ОСОБА_1. (99011, м. Севастополь, АДРЕСА_2)

3. справа

4. наряд