Постанова № 18570503, 27.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
27.09.2011
Номер справи
2а-2675/11/2770
Номер документу
18570503
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

27.09.11 місто Севастополь Справа №2а-2675/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: головуючого судді - Прохорчук О.В.,

секретар судового засідання Олійник С.О.,

за участю:

прокурора Почка Антон Анатолійович, посвідчення № 674,

представника позивача не зявився,

представника відповідача ОСОБА_1, довіреність б/н від 23.08.2011,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Севастополі адміністративну справу за позовом виконуючого обов'язки Севастопольського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку Українив особіТериторіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті СевастополідоПриватного підприємства "Євротранс" про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В :

Виконуючий обов'язки Севастопольського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку Українив особіТериторіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополізвернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Євротранс" про стягнення заборгованості у розмірі 44880,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 01.08.2011 відкрито провадження у справі. Іншою ухвалою суду від 01.08.2011 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23.08.2011 розєднані позовні вимоги виконуючого обов'язки Севастопольського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку Українив особіТериторіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі доПриватного підприємства "Євротранс" про стягнення заборгованості у самостійні провадження.

Справі за позовом виконуючого обов'язки Севастопольського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку Українив особіТериторіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті СевастополідоПриватного підприємства "Євротранс" про стягнення заборгованості у розмірі 1700,00 грн. за постановою № 0111961 від 17.05.2011, присвоєно № 2а-2675/11/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27.09.2011 у задоволенні клопотання Приватного підприємства «Євротранс» про закриття провадження у справі відмовлено.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем були застосовані до відповідача штрафні санкції за порушення вимог Закону України "Про автомобільний транспорт", але відповідач, у порядку та в строки, встановлені Законом, суму штрафних санкцій до бюджету не сплатив.

У судовому засіданні неодноразово оголошувалась перерва за клопотанням представника відповідача.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, оскільки, на його думку, позивачем порушені вимоги статті 61 Конституції України.

Представник позивача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причин незявлення суду не повідомив.

Заслухавши думку прокурора та представника відповідача, суд ухвалив розглянути справу у відсутність представника позивача, враховуючи присутність у судовому засіданні прокурора.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до статті 3 Закону України “Про автомобільний транспорт” № 2344-ІІІ від 05.04.2001 цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту, згідно зі статтею 6 вказаного Закону, здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Відповідно до вказаної статті Закону України “Про автомобільний транспорт” державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових і рейдових перевірок.

Згідно зі частиною другою статті 30 зазначеного Закону автомобільний перевізник, який здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, зобов'язаний: забезпечувати дотримання персоналом вимог законодавства про автомобільний транспорт; забезпечувати водіїв необхідною документацією.

Відповідно до статті 34 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів.

Статтею 39 зазначеного Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для регулярних спеціальних пасажирських перевезень є: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.

За порушення законодавства про автомобільний транспорт відповідно до пункту 2 частини першої статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

11.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу Приватного підприємства «Євротранс» з державним номером СН1064АА, на пр. Генерала Острякова, 248 Б, у місті Севастополі, за результатами якої складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: без схеми маршруту, розкладу руху та таблиці вартості проїзду. Згідно з записом в акті перевірки водій транспортного засобу від пояснень та підпису акту перевірки відмовився.

На підставі зазначеного акту перевірки від 11.05.2011 начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі прийнята постанова від 17.05.2011 № 0111961 про застосування до Приватного підприємства «Євротранс» фінансових санкцій відповідно до абзацу 3 частини першої статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” у розмірі 1700,00 грн.

Приватним підприємством «Євротранс»копія вказаної постанови отримана 18.05.2011, у судовому порядку оскаржена не була.

Судом не приймаються до уваги доводи відповідача про порушення позивачем статті 61 Конституції України, згідно з частиною першою якої ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, оскільки відповідно до частини третьої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»при вчиненні однією особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо, що і було зроблено Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивачем у відповідності з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України надані суду належні та допустимі докази, які підтверджують правомірність та законність постанов про накладення штрафів, а також факт наявності боргу та його несплату.

На час розгляду справи у суді заборгованість зі сплати фінансових санкцій відповідачем не погашена.

Враховуючи викладене, суд вважає вимоги прокурора щодо стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. з Приватного підприємства «Євротранс»обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Євротранс»(99002, місто Севастополь, вул. Пянзіна, 38, код ЄДРПОУ 32784739, інших реквізитів у матеріалах справи немає) в доход місцевого бюджету Нахімовського району міста Севастополя (р/р 31119106700008, в УДК м.Севастополя, МФО 824509, код ОКПО 24035606) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок).

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 03 жовтня 2011 року.