ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
07 травня 2008 р. Справа № 12/71
За позовом Ужгородського транспортного прокурора в інтересах держави -Міністерства транспорту України, м. Київ в особі головної державної інспекції на автомобільному транспорті, м. Київ та його структурного підрозділу територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області, м. Ужгород
до відповідача приватного підприємця ОСОБА_1, м. Мукачево
про стягнення фінансових санкцій у сумі 510 грн.
Представники:
Від позивача - Щіпанський С.І., (представник за довіреністю №41/1-8-13628 від 25.12.2007 року)
Від відповідача - не з'явився (не викликався, явка на розсуд сторін)
В засіданні приймали участь - Пантьо М. М., помічник Ужгородської транспортної прокуратури
СУТЬ СПОРУ: заявлено позов Ужгородським транспортним прокурором в інтересах держави - Міністерства транспорту України, м. Київ в особі головної державної інспекції на автомобільному транспорті, м. Київ та його структурного підрозділу територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області, м. Ужгород до приватного підприємця ОСОБА_1, м. Мукачево про стягнення фінансових санкцій у сумі 510 грн.
Позивач та прокурор підтримують позовні вимоги, посилаючись на їх обгрунтованість матеріалами справи.
На вимогу суду відповідач письмові заперечення на позов не подав, свого уповноваженого представника для участі у розгляді справи не направив.
Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі направлялась рекомендованим листом, тому неявка уповноваженого представника відповідача у судове засідання не є перешкодою розгляду справи по суті, про що зазначено в ухвалі про відкриття провадження в адміністративній справі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та прокурора, суд
ВСТАНОВИВ:
Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області здійснює функції державного контролю на автомобільному транспорті загального користування і застосовує до порушників законодавства про автомобільний транспорт фінансові санкції. Відповідно до пунктів 25-29 Порядку здійснення державного контолю на автомобільному транспорті за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області було проведено перевірку приватного підприємця ОСОБА_1., внаслідок чого 15.08.2007 року винесено постанову про застосування фінансових санкцій на суму 510 грн. за порушення ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”, оскільки приватний підприємець ОСОБА_1. здійснював надання послуг по перевозі пасажирів без ліцензійної картки. Матеріалами справи підтверджено, що відповідач у встановлений термін фінансові санкції не сплатив, внаслідок чого фінансові санкції в розмірі 510 грн. підлягють стягненню примусово.
Відповідно до ст. 5 Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” від 23.02.06 № 3492-ІV основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Відтак, ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм накладається штраф у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 510 грн.
Державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту спрямовані на забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб -суб'єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форм власності; створення рівних умов для роботи всіх суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, обмеження монополізму та розвиток конкуренції.
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” від 8 листопада 2006 року № 1567 визначено процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі -суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Відтак, відповідно до ч.1 ст. 71 КАСУ - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються вимоги та заперечення.
Розглянувши підстави доводів позивача та прокурора, а також конкретних обставин справи неспростованих відповідачем, суд вважає можливим задоволити позовні вимоги в повному обсязі.
Керуючись ст. 5, 17, 40, п. 4 ст. 94, ст.ст. 112, 121, 160 -164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; код НОМЕР_1) на користь головної державної інспекції на автомобільному транспорті, м. Київ та його структурного підрозділу територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області (м. Ужгород, вул. Гойди, 8, код ОКПО 22108040) суму 510 (п'ятсот десять грн.) - фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили і підлягає оскарженню в порядку і строки, визначені ст. 186 КАС України.
Суддя Тисянчин В. М.