Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2011 року Справа № 2а/2370/7200/2011
27.09.11
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого –судді Трофімової Л.В.,
при секретарі –Левчуку А.С.,
за участю: прокурора –Приходька Д.А. за посвідченням, представника позивача –ОСОБА_1 за довіреністю, відповідача - не з’явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Смілянський міжрайонний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1767 грн. 90 коп.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали.
Відповідач письмових заперечень проти адміністративного позову не подав, у судове засідання не з’явився, свого представника не направив.
Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Згідно частини 5 статті 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000р. N 1533-III (надалі за текстом –Закон № 1533-III) контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду. Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.
За приписами статті 35 Закону N 1533-III роботодавець зобов'язаний під час перевірки правильності використання коштів Фонду та достовірності поданих роботодавцем даних, зазначених у пункті 2 цієї частини, надавати посадовим особам органів Фонду необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірки; подавати виконавчій дирекції Фонду в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про: прийняття на роботу працівників; розмір заробітної плати, використання робочого часу працівників, у тому числі прийнятих за направленням державної служби зайнятості з наданням роботодавцю дотації за рахунок коштів Фонду на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; виплату застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами.
У відповідності до вказаних норм Закону N 1533-III Смілянським міськрайонним центром зайнятості населення проведено перевірку даних, поданих роботодавцем, що є підставою для визначення розміру дотації. Результати перевірки оформленні актом перевірки від 15.03.2011р. Перевіркою встановлено, що ФОП ОСОБА_2 зайво відшкодовано дотацію у сумі 2857 грн. 57 коп. по причині порушення порядку використання коштів фонду. Згідно з додатком до акту перевірки відповідач надав довідки про нараховану та виплачену заробітну плату за грудень 2010р., січень 2011р., лютий 2011р. з порушенням порядку використання коштів, а саме: за грудень 2010р. були не сплачені страхові внески до УПФУ у сумі 996 грн., за січень 2011р. та лютий 2011р. був не сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 1767 грн. 80 коп. За грудень 2010р. несвоєчасно були сплачені внески від нещасного випадку на виробництві у сумі 18 грн.
Відповідно до статті 38 Закону N 1533-III роботодавець несе відповідальність за: порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення; несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених цим Законом;подання недостовірних відомостей про використання коштів Фонду. За порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду накладається штраф у розмірі наданої Фондом суми, використаної з порушенням. Своєчасно не сплачені фінансові санкції та адміністративні штрафи стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом.
Згідно наказу Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення від 12.05.2011р. № 161 «Про накладення фінансової санкції»до відповідача застосовано фінансовий штраф у розмірі наданої Фондом суми 1767 грн. 90 коп. використаної з порушенням та запропоновано у добровільному порядку протягом 15 календарних днів сплатити зазначені санкції.
У добровільному порядку відповідач фінансовий штраф не сплатив. Станом на день розгляду справи у суді, заборгованість відповідача перед Смілянським міськрайонним центром зайнятості населення становить 1 767 грн. 90 коп.
За приписами статті 39 Закону N 1533-III спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються у судовому порядку.
З огляду на викладене, суд знаходить вимоги позивача обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем –суб’єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (20700, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Свердлова, 83, ідентифікаційний код 21368514) фінансові санкції у сумі 1 767 (одна тисяча сімсот шістдесят сім) грн. 90 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 30 вересня 2011р.
Суддя Л.В.Трофімова