Постанова № 18515428, 23.09.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2011
Номер справи
7940/11/2070
Номер документу
18515428
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

23 вересня 2011 р. № 2-а- 7940/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Білової О.В.,

за участю секретаря судового засідання Романенко Т.С.,

за участю представників: позивача Голубченко О.І., відповідача Логвінова О.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" до Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області, Головного управління Державного Казначейства України у Харківській області, Управління Державного казначейства у Вовчанському районі Головного управління Державного казначейства України у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення, стягнення бюджетного відшкодування, -

В С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство "Вовчанський агрегатний завод" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області, Головного управління Державного Казначейства України у Харківській області, в якому, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області №0000030701 від 15 червня 2011 року, стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства “Вовчанський агрегатний завод” (62504, Харківська область, місто Вовчанськ, вул. Пушкіна, 2, розрахунковий рахунок 2600706210787 в ПАТКБ “ПРАВЕКС-БАНК” м. Київ, МФО 321983, код 14309847, св. 100284966, ІПН 143098420085) відшкодування податку на додану вартість в сумі 1676323,00 грн.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 30.08.2011 року залишено без розгляду адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" до Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області, Головного управління Державного Казначейства України у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення, стягнення бюджетного відшкодування в частині позовних вимог про стягнення з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства “Вовчанський агрегатний завод” відшкодування податку на додану вартість в сумі 824792,00 грн. за січень 2011 року.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 30.08.2011 року до участі у справі в якості відповідача залучено Управління Державного казначейства у Вовчанському районі Головного управління Державного казначейства України в Харківській області.

Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що ним правомірно заявлено суму бюджетного відшкодування відповідно до вимог ст. 200 Податкового кодексу України, яка за лютий 2011 року, крім того, була підтверджена податковим органом в повному обсязі за результатами проведеної позапланової виїзної перевірки.

Представником відповідача в ході судового розгляду справи були надані письмові заперечення проти позову, в яких зазначено, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та не підлягають задоволенню, оскільки податковим органом в результаті проведеної перевірки встановлено, що позивачем завищено суму бюджетного відшкодування за січень 2011 року в сумі 824792 грн., за лютий 2011 року 241396 грн., за березень 2011 року 610135 грн. Відповідач посилається на те, що пунктом 2 розділу XI Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 25.01.2011 року №41, розяснено п.14 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України та зазначено, що «При від'ємному значенні сум податку на додану вартість, обрахованого у передбаченому пунктом 200.1 статті 200 розділу V Кодексу порядку, таким підприємствам бюджетне відшкодування здійснюється у звітному (податковому) періоді, наступному за звітним (податковим) періодом, у якому виникло від'ємне значення податку на додану вартість, у порядку і строки, передбачені статтею 200 розділу V Кодексу. При цьому сума, відображена в рядку 20.2 податкової декларації поточного звітного (податкового) періоду зазначених підприємств, переноситься до рядка 21.1 податкової декларації цього самого звітного (податкового) періоду.»

Представник позивача - Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" Голубченко О.І. в судове засідання прибула, позов просила задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області Логвінов О.Б.- в судове засідання прибув, просив відмовити в задоволені позову з підстав, що зазначені в запереченнях до адміністративного позову.

Представники відповідачів - Головного управління Державного Казначейства України у Харківській області, Управління Державного казначейства у Вовчанському районі Головного управління Державного казначейства України у Харківській області в судове засідання не прибули, через канцелярію суду надали заяви, в яких просили розглядати справу без участі їх представників, зазначили про відсутність порушень ними прав позивача.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

З матеріалів справи вбачається, що Публічне акціонерне товариство "Вовчанський агрегатний завод" зареєстровано як юридична особа, належить до підприємств літакобудування в розумінні Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості».

Щодо порядку декларування позивачем сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у січні-березні 2011 року судом встановлено наступне.

ПАТ «ВАЗ» до Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області було подано декларацію з податку на додану вартість за січень 2011 року №90000504671 від 18.02.11 року з додатками (а.с.10-17), зокрема: - довідкою щодо залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, що залишається за непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному періоді, та підлягає включення до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2), - розрахунком сум бюджетного відшкодування в розмірі 824792,00 гривні за рахунок відємного значення, що виникло у грудні 2010 року (додаток 3), - заявою про повернення суми бюджетного відшкодування, у якій визначено напрямок відшкодування на рахунок платника податку у банку (додаток 4).

18.02.2011 року позивачем подано декларацію з податку на додану вартість за лютий 2011 року №9001357712 від 18.03.11 року з додатками (а.с.57-64), зокрема: - довідкою щодо залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, що залишається за непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному періоді, та підлягає включення до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2), - розрахунком сум бюджетного відшкодування в розмірі 241396,00 гривень за рахунок відємного значення, що виникло у січні 2011 року (додаток 3), заявою про повернення суми бюджетного відшкодування, у якій визначено напрямок відшкодування на рахунок платника податку у банку (додаток 4).

Факт прийняття зазначених декларацій в електронному вигляді також підтверджується копіями відповідних квитанцій щодо прийняття податковим органом електронної звітності позивача (а.с. 18-21, 65-67).

Вовчанською міжрайонною державною податковою інспекцією у Харківській області була проведена камеральна перевірка декларації з податку на додану вартість за лютий 2011 року, за результатами якої складено акт № 219/07/14309847 від 19.04.2011 року.

При проведенні зазначеної перевірки податковим органом не встановлено порушень при заповненні додатків 3 та 4 до декларації з ПДВ за лютий 2011 року, а саме: розрахунку суми бюджетного відшкодування в розмірі 241396,00 гривень та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування.

Для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування за лютий 2011 року Вовчанською міжрайонною державною податковою інспекцією у Харківській області була додатково проведена документальна позапланова виїзна перевірка платника податку - Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в установі банку за лютий 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось у січні 2011 року.

За результатами перевірки складено акт №272/07-14309847 від 17.05.2011 року, в якому зазначено, що перевіркою підтверджено відображення позивачем у декларації за лютий 2011 року бюджетне відшкодування податку на додану вартість у сумі 241396 грн..

Судом також встановлено, що 19.04.2011 року позивачем до Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області було подано декларацію з податку на додану вартість за березень 2011 року №9002252855 з додатками (а.с.104-111), зокрема: - довідкою щодо залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, що залишається за непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному періоді, та підлягає включення до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2), - розрахунком сум бюджетного відшкодування в розмірі 610135,00 грн. за рахунок відємного значення, що виникло у січні 2011 року (додаток 3), заявою про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4).

Податковим органом було проведено документальну позапланову перевірку ПАТ "Вовчанський агрегатний завод" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в установі банку за січень 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у грудні 2010 року, за лютий 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у січні 2011 року та за березень 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у лютому 2011 року, на підставі якої складено акт № 304/07-14309897 від 02.06.2011 року.

Висновками акту № 304/07-14309897 від 02.06.2011 року встановлені , зокрема, порушення:

- п.п.200.1 п. 200, п.14 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010року №2755-VI, в результаті чого ПАТ «ВАЗ» завищено заявлену суму бюджетного відшкодування ПДВ у декларації з ПДВ за січень 2011 року на суму 824792 грн., у декларації з ПДВ за лютий 2011 року на суму 241396 грн., у декларації з ПДВ за березень 2011року на суму 610135 грн.

На підставі даного висновку акту № 304/07-14309897 від 02.06.2011 року Вовчанською міжрайонною державною податковою інспекцією у Харківській області винесено податкове повідомлення-рішення №0000030701 від 15.06.11 року.

Відхилення між даними ПАТ «Вовчанський агрегатний завод» та даними перевірки щодо визначення сум ПДВ, які підлягають бюджетному відшкодуванню (на рахунок платника у банку) за січень 2011 року в сумі 824792 грн., за лютий 2011 року в сумі 241396 грн. та за березень 2011 року в сумі 610135 виникли за рахунок наступного.

За даними ПАТ «Вовчанський агрегатний завод» у розрахунках суми бюджетного відшкодування ПАТ «Вовчанський агрегатний завод» за січень 2011 року брали участь залишки від'ємного значення з ПДВ за грудень 2010 року в розмірі 824792 грн., за лютий 2011 року брали участь залишки відємного значення з ПДВ за січень 2011 року в розмірі 241396 грн., за березень 2011 року брали участь залишки відємного значення з ПДВ за лютий 2011 року в сумі 610135 грн.

Статтею 2 Закону України від 12.07.01 № 2660-ІІІ «Про розвиток літакобудівної промисловості» визначені критерії віднесення суб'єктів господарювання до галузі літакобудування (ст.2 Закону), зокрема, це СГД, які здійснюють розробку авіаційної техніки та авіаційних двигунів, виробництво авіаційної техніки та авіаційних двигунів, ремонт авіаційної техніки та авіаційних двигунів. Відповідно до національного класифікатору ДК 009:2005 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД), даний вид діяльності має код 35.30.0 «Виробництво літальних апаратів, включаючи космічні». Згідно довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (АБ № 295302 від 18.05.10) основним видом діяльності ПАТ «Вовчанський агрегатний завод» є виробництво літальних апаратів, включаючи космічні (вид діяльності за КВЕД 35.30.0). Також відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2010 року №405 «Про затвердження переліку субєктів літакобудування, щодо яких запроваджуються тимчасові заходи державної підтримки (із змінами та доповненнями), ПАТ «Вовчанський агрегатний завод» віднесено до суб'єктів літакобудівної галузі щодо яких запроваджуються тимчасові заходи державної підтримки.

Таким чином, ПАТ «Вовчанський агрегатний завод» відноситься до підприємств галузі літакобудування, яке у 2011 році отримало право використовувати податкові пільги, передбачені податковим законодавством, зокрема, з податку на додану вартість.

Так, з 01 січня 2011 року набув чинності Податковий кодекс України. Ним встановлені основні засади адміністрування податку на додану вартість. Зокрема, відповідно до п.14 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України при від'ємному значенні сум податку на додану вартість обрахованого в порядку, передбаченому в пункті 200.1 статті 200 цього Кодексу, по підприємствах суднобудування і літакобудування відшкодування з бюджету здійснюється у податковому періоді, наступному за звітним періодом, у якому виникло від'ємне сальдо податку в порядку і строки, передбачені статтею 200 цього Кодексу.

На підставі вказаної норми податковий орган в акті перевірки зазначив, що у випадку, коли від'ємне значення податку на додану вартість виникло у січні 2011 року, то підприємство літакобудування, яким є ПАТ «Вовчанський агрегатний завод», зобов'язане відобразити суму такого від'ємного значення в декларації за цей місяць, яка буде подана в періоді, наступному за звітним (лютому).

Враховуючи вищевикладене, контролюючий орган прийшов до висновку, що позивачем в порушення п. 14 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України завищено задекларовані до відшкодування з бюджету суми податку на додану вартість за січень 2011року на 824792 грн., за лютий 2011 року на 241396 грн. та за березень 2011 року на 610135 грн. у звязку з включенням до розрахунку суми бюджетного відшкодування відємного значення ПДВ, яке виникло в попередньому податковому періоді.

Суд не погоджується з зазначеним висновком Вовчанської МДПІ, з огляду на наступне.

Порядок визначення суми податку, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків з 01.01.2011 року регламентується ст. 200 ПКУ.

Відповідно до п. 200.1. ст. 200 ПКУ сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно з п. 200.3. ст. 200 ПКУ при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

В силу п. 200.4. ст. 200 ПКУ якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем товарів/послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Тобто, наведеними нормами передбачено, що при від'ємному значенні суми податку така сума зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. Якщо в наступному податковому періоді сума податку має від'ємне значення, то частина такого відємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах, підлягає бюджетному відшкодуванню.

Відповідно до п.14 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України при від'ємному значенні сум податку на додану вартість, обрахованого в порядку, передбаченому в пункті 200.1 статті 200 цього Кодексу, по підприємствах суднобудування і літакобудування відшкодування з бюджету здійснюється у податковому періоді, наступному за звітним періодом, у якому виникло від'ємне сальдо податку в порядку і строки, передбачені статтею 200 цього Кодексу.

Таким чином, законодавець для підприємств судно- та літакобудування передбачив кращі порівняно з іншими платниками податків умови повернення обігових коштів та використання їх в господарській діяльності, що узгоджується з конституційними основами правопорядку у сфері господарювання, передбачених частиною 1 статті 5 Господарського кодексу України, та загальними принципами господарювання, передбаченими абзацом 6 частини 1 статті 6 Господарського кодексу України, а також спрямоване на реалізацію літакобудування пріоритетною галуззю економіки України, що передбачено статтею 1 Закону України "Про державну підтримку літакобудівної промисловості в Україні".

При цьому, податковий орган при прийнятті податкового повідомлення-рішення № 0000030701 від 15 червня 2011 року дійшов висновку, що нескористання позивачем податковою пільгою та застосування загального порядку бюджетного відшкодування утворює склад податкового правопорушення та є підставою для застосування до платника податку штрафних (фінансових) санкцій.

Суд зазначає, що порядок бюджетного відшкодування, визначений пунктом 14 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, діє з набранням чинності Податковим кодексом України та може бути застосований платниками податку лише з першого податкового періоду 2011 року. Будь-яких спеціальних перехідних положень щодо врахування суми відємного значення податку за грудень 2010 року Податковий кодекс України не містить. Так само в ньому відсутня заборона для платників податку, які з 2011 року отримали право скористатися пільгою як підприємства суднобудування та літакобудування, на врахування відємного значення за грудень 2010 року при розрахунку суми бюджетного відшкодування з ПДВ за січень 2011 року.

На підставі викладеного, врахування суми відємного значення ПДВ за грудень 2010 року у розрахунку суми бюджетного відшкодування за січень 2011 року є єдиним можливим варіантом реалізації права платника ПДВ на отримання бюджетного відшкодування за рахунок такого відємного значення.

Також аналіз норми п.14 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України дозволяє зробити висновок, що дана норма встановлює виняток із загального правила і передбачає, що для підприємств зазначених галузей встановлено пільговий порядок бюджетного відшкодування з ПДВ, відповідно до якого вказані платники податку з 01.01.2011 року отримали право на бюджетне відшкодування у податковому періоді, в якому виникло відємне значення ПДВ. При цьому таке відшкодування здійснюється в порядку і строки, передбачені статтею 200 цього Кодексу.

Відповідно до пп. 4.1.2. п. 4.1. ст. 4 ПКУ одним із принципів податкового законодавства України є рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу.

Отже, норми п.14 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України лише встановлюють додаткові преференції літакобудівельній галузі, яка визначена як пріоритетна галузь економіки, і спрямовані на її підтримку, та жодним чином не обмежують прав платників, які відносяться до цієї галузі, користуватися загальним порядком отримання бюджетного відшкодування ПДВ, визначеним ст. 200 ПКУ. При цьому суд зазначає, що використання загального порядку бюджетного відшкодування ПДВ не створює для ПАТ "ВАЗ" додаткових податкових переваг.

Необхідно також відзначити, що норми ПКУ не передбачають обмежень або заборони для ПАТ "ВАЗ" як платника податку на додану вартість, та одночасно підприємства літакобудування, отримувати бюджетне відшкодування ПДВ в загальному порядку, передбаченому ст. 200 ПКУ, без урахування встановлених п. 14 підрозділу 2 розділу XX ПКУ преференцій.

Суд вважає. що правозастосування норми п.14 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України податковим органом обмежує права позивача як платника податку та створює умови, за яких бюджетне відшкодування не може бути отримано підприємством, пріоритетність діяльності якого визначена законодавчо, що є порушенням наведеного принципу податкового законодавства України - рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації.

На підставі викладеного, визначення ПАТ «ВАЗ» у податкових деклараціях сум бюджетного відшкодування з ПДВ:

- за січень 2011 року в сумі 824792 грн. за рахунок залишку від'ємного значення з ПДВ за грудень 2010 р.;

- за лютий 2011 року в сумі 241396 грн. за рахунок залишку від'ємного значення з ПДВ за січень 2011 р.;

- за березень 2011 року в сумі 610135 грн. за рахунок залишку від'ємного значення з ПДВ за лютий 2011 р. слід визнати правомірним.

Таким чином, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення рішення Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області №0000030701 від 15 червня 2011 року прийняте без урахування всіх обставин, без дотримання принципу рівності, отже, не відповідає вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, через що позовні вимоги про його скасування підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог про стягнення з Державного бюджету відшкодування сум ПДВ суд зазначає наступне.

Відповідно до положень п.п. 200.10 - 200.13 ст. 200 Податкового кодексу України протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Перелік достатніх підстав, які надають право податковим органам на позапланову виїзну документальну перевірку платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.

Судом встановлено, що під час здійснення камеральної та планової виїзної перевірок податковим органом не встановлено порушень при заповненні додатку № 3 декларації з ПДВ за лютий 2011 року та зазначено, що заяву про повернення суми бюджетного відшкодування також заповнено без порушень.

Акт позапланової виїзної перевірки №272/07-14309847 від 17.05.2011 року, яким підтверджено задекларовану суму бюджетного відшкодування за лютий 2011 року в розмірі 241396 грн., складено 17.05.2011 року, отже, Вовчанська міжрайонна державна податкова інспекція у Харківській області повинна була надати висновки на відшкодування ПДВ до органу державного казначейства протягом 5 днів, наступним за днем складання акту тобто до 24.05.2011 року, а протягом наступних 5 операційних днів орган державного казначейства повинен здійснити бюджетне відшкодування.

Як пояснив в судовому засіданні представник відповідача Вовчанської МДПІ Логвінов О.Б., висновки на відшкодування податку на додану вартість повинні подаватися податковим органом до Управління Державного казначейства у Вовчанському районі Головного управління Державного казначейства України в Харківській області, але не були подані у звязку з тим, що відповідач не отримав від Державної податкової адміністрації Харківської області узагальнених матеріалів щодо сум бюджетного відшкодування, що передбачено п. 3 Порядку формування та надсилання узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України та Державного казначейство України № 68/23 від 03.02.2011 року, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 16 лютого 2011 р. за N 199/18937.

Посилання представника відповідача на неотримання від Державної податкової адміністрації Харківської області узагальнених матеріалів не береться судом до уваги в якості належного доказу правомірності бездіяльності податкового органу, оскільки норма п.200.12 ст.200 Податкового кодексу України не ставить у залежність дотримання 5-ти денного строку для надання висновків від надходження вказаних узагальнених матеріалів.

Відповідно до положень п.2 ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позивач за результатами проведеної Вовчанською МДПІ відповідно до вимог Податкового кодексу України позапланової виїзної перевірки набув право на отримання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за лютий 2011 року в сумі 241396 грн., зменшення такої суми прийняттям податкового повідомлення-рішення № 0000030701 від 15 червня 2011 року суд вважає неправомірним, у звязку з чим позовні вимоги про стягнення даної суми на користь позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог про стягнення бюджетного відшкодування за березень 2011 року в розмірі 610135 грн. суд зазначає, що на момент звернення до суду з позовом та розгляду справи судом дана сума не була підтверджена податковим органом в порядку, передбаченому ст. 200 Податкового кодексу України.

Так, оскільки відповідно до п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України обовязок надання висновків органу державного казначейства виникає у податкового органу після закінчення перевірки платника податку за умови підтвердження суми бюджетного відшкодування, позовні вимоги про стягнення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за березень 2011 року є передчасними.

У звязку з цим, у задоволенні вимог про стягнення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за березень 2011 року в сумі 610135 грн. слід відмовити.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 17, 50, 52, 70, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" до Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області, Головного управління Державного Казначейства України у Харківській області, Управління Державного казначейства у Вовчанському районі Головного управління Державного казначейства України в Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення, стягнення бюджетного відшкодування - задовольнити частково.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області № 0000030701 від 15 червня 2011 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства “Вовчанський агрегатний завод” (62504, Харківська область, місто Вовчанськ, вул. Пушкіна, 2, розрахунковий рахунок 2600706210787 в ПАТКБ “ПРАВЕКС-БАНК” м. Київ, МФО 321983, код 14309847, св. 100284966, ІПН 143098420085) відшкодування податку на додану вартість за лютий 2011 року в сумі 241396,00 гривень.

В задоволенні позовних вимог про стягнення з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства “Вовчанський агрегатний завод” відшкодування податку на додану вартість за березень 2011 року в сумі 610135,00 гривень відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України (УДК у Жовтневому районі м. Харкова, код 24134113, МФО 851011, р\р 31412537700008) на користь Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" (62504, Харківська область, місто Вовчанськ, вул. Пушкіна, 2, розрахунковий рахунок 2600706210787 в ПАТ КБ “ПРАВЕКС-БАНК” м. Київ, МФО 321983, код 14309847, св. 100284966, ІПН 143098420085) суму сплаченого судового збору в розмірі 480,00 гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 28 вересня 2011 року.

Суддя Білова О.В.