ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/2244/2011
11 липня 2011 року 16год. 47хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Дубенського міжрайонного прокурорав інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Дубенському районі
докомунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3"
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Дубенський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Дубенському районі звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3" про стягнення заборгованості.
Ухвала про відкриття скороченого провадження від 26.05.2011 року направлена відповідачу 22.06.2011 року. Відповідач отримав дану ухвалу 23.06.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 20).
Відповідно до ч. 3 ст. 183-2 КАС України у десятиденний строк з дня отримання вищезазначеної ухвали та копій документів відповідач подав заяву, в якій зазначив, що частково визнає позовні вимоги на суму 17116, 69 грн. В заяві відповідач вказав, що погасив заборгованість зі сплати фінансових санкцій та пені в розмірі 3125, 00 грн. На підтвердження цього ним було надано платіжні доручення (а.с. 22-33). Позивачем також було подано заяву, в якій він зазначив, що станом на 11.07.2011 року заборгованість комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3" зі сплати фінансових санкцій та пені становить 17065, 31 грн.
Відтак, суд вважає за можливе розглянути справу по суті в порядку скороченого провадження у встановлений ст.183-2 КАС України строк.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Відповідач комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна контора № 3" є платником страхових внесків, збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та є страхувальником в розумінні Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За змістом статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальники зобов'язані своєчасно нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення відповідного базового періоду.
Страховими внесками відповідно до ст. 1 зазначеного Закону є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно п. 5.1.3, п. 5.1.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати, а нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, розмір яких визначено частинами 8, 9 ст. 106 даного Закону.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
На виконання пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" позивачем відповідно до рішення № 41 від 10.03.2011 року (а.с. 5) було застосовано до відповідача фінансові санкції та нараховано пеню на загальну суму 20241 грн. 69 коп. Вищезазначене рішення відповідач отримав 17.03.2011 р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 4).
Відповідачем було частково погашено заборгованість зі сплати фінансових санкцій та пені, що підтверджується заявою № 236 від 30.06.2011 року (а.с. 21). Відповідно до повідомлення Управління Пенсійного фонду України в Дубенському районі № 4685/07 від 11.07.2011 року (а.с. 34) станом на 11.07.2011 року заборгованість комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 3" зі сплати фінансових санкцій та пені за несвоєчасне перерахування страхових внесків становить 17065, 31 грн.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Дубенського міжрайонного прокурора.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони субєкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано. Позивач від сплати судових витрат звільнений у встановленому Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" порядку (стаття 4).
Керуючись статтями 160-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора №3" (35600, пров. Медичний, 1, м. Дубно, Рівненська область, код ЄДРПОУ 30362029) на користь Управління Пенсійного фонду України в Дубенському районі (35600, вул. Шевченка, 27, м. Дубно, Рівненська область, код ЄДРПОУ 22555282) заборгованість зі сплати фінансової санкції та пені в сумі 17065 (сімнадцять тисяч шістдесят п'ять) грн. 31 коп.
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобовязаний виконати постанову негайно.
Суддя <Підпис >Зозуля Д. П.