ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/2140/2011
04 липня 2011 року 15 год. 45 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д. П. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився,
відповідача: представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Здолбунівського районного центру зайнятості
доОСОБА_1
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Здолбунівський районний центр зайнятості звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути 3733, 87 грн. виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття.
До початку судового розгляду справи позивач подав заяву, в якій зазначив, що позов підтримує в повному обсязі, просив розглянути справу без участі його представника. Судом не визнавалася обов'язковою участь позивача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі позивача на підставі наявних у справі доказів.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про дату, час, місце судового засідання судом повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши у відкритому судовому засіданні подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Судом встановлено, що згідно заяви відповідача від 26 травня 2010 року, в якій було зазначено, що відповідач не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, ОСОБА_1 було надано статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю.
В період з 26 травня 2010 року по 27 січня 2011 року відповідач перебувала на обліку в Здолбунівському районному центрі зайнятості як безробітна та отримувала допомогу по безробіттю.
В результаті перевірки достовірності даних, які є підставою для надання статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення, проведеної Здолбунівським районним центром зайнятості, було складено акт № 8 звірки даних та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". У ході перевірки було виявлено, що перебуваючи на обліку як безробітна ОСОБА_1 працювала та отримувала дохід в ТзОВ "Автолідер плюс" з 28.11.2008 року по даний час, що підтверджується листами даної установи від 19.01.2011 року № 4 (а.с. 7) та від 25.03.2011 № 3 (а.с. 8).
З моменту реєстрації до зняття з обліку в Здолбунівському районному центрі зайнятості, відповідач не подавав відомостей, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття.
Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією персональної картки безробітної ОСОБА_1, копією довідки Здолбунівського районного центру зайнятості про розмір нарахованої та отриманої допомоги по безробіттю (а.с. 6), копіями листів ТзОВ "Автолідер плюс" (а.с. 7, 8), копією договору про надання інфомаційно-комерційних послуг (а.с. 9, 10), копією заяви ОСОБА_1 (а.с. 12), копією листа-повідомлення та відповіді на заяву ОСОБА_1 (а.с. 11, 13), копією заяви ОСОБА_1 від 26.05.2010 року про надання статусу безробітної (а.с. 36), копією акту № 8 звірки даних та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (а.с. 37), копією витягу із наказів про прийняті рішення по ОСОБА_1 (а.с. 38), копією трудової книжки ОСОБА_1 (а.с. 39, 40).
Згідно ст.25 Закону України «Про зайнятість населення» держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм такі види компенсацій:
а) надання особливих гарантій працівникам, вивільнюваним з підприємств, установ, організацій;
б) виплата матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;
в) виплата в установленому порядку допомоги по безробіттю.
Статтею 1 цього ж Закону встановлено, що зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
Відповідно до зазначеної норми, відповідач на момент отримання допомоги по безробіттю належав до категорії зайнятого населення і не мав права на отримання матеріального забезпечення на випадок безробіття.
Згідно з п. 2. ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Внаслідок неподання ОСОБА_1 позивачу відомостей про отримання доходу за договором надання інформаційно-комерційних послуг, допомога по безробіттю була виплачена їй безпідставно.
Пунктом 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно з пунктом 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 р. N 357 (далі, - Порядок) у разі встановлення центрами зайнятості належності безробітної особи до категорії зайнятих, така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно з п. 7 Порядку повернення коштів особою здійснюється протягом 10 робочих днів після її ознайомлення під особистий підпис з прийнятим рішенням про повернення коштів.
Станом на момент розгляду справи в суді відповідачем не повернуто суму незаконно отриманої допомоги по безробіттю в розмірі 3733, 87 грн.
Відповідно до абз. 2 п.7 Порядку у разі відмови особи повернути кошти, а також у разі неповернення (невідшкодування) їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
За наведених обставин позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, а тому підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Здолбунівського районного центру зайнятості (35700, вул. Княгині Ольги, 10, м. Здолбунів, Рівненська область, код ЄДРПОУ 13980904) грошове забезпечення по безробіттю, отримане обманним шляхом, в сумі 3733 (три тисячі сімсот тридцять три) грн. 87 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя <Підпис >Зозуля Д. П.
Постанова складена в повному обсязі 07.07.11р.