КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2011 року 2а-2945/11/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Спиридонової В.О., розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом заступника прокурора Києво-Святошинського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «БСЛ»про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
23.06.2011 р. заступник прокурора Києво-Святошинського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області (далі –позивач, Управління) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «БСЛ»(далі –відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та фінансових санкцій у сумі 38777,46 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, несплачені страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за вересень-грудень 2010 року на загальну суму 24971,02 грн. За несвоєчасну сплату страхових внесків до відповідача також застосовано фінансові санкції у вигляді накладення штрафу та нарахування пені в розмірі 13806, 44 грн.
На час розгляду справи по суті відповідачем не надано суду жодних заперечень проти позову.
Розглянувши подані документи і матеріали, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю «БСЛ»відповідно ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року N 1058-IV (далі - Закон) є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і згідно з повідомленням зареєстровано в УПФУ у Києво-Святошинському районі від 21.03.2006 р. за реєстраційним № 02 - 5119.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем до Управління відповідно до вимог чинного законодавства самостійно подано розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вересень-грудень 2010 року, в яких відповідач визначив нараховані внески в розмірі 24971,02 грн.
За несвоєчасну сплату страхових внесків, на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону Управлінням до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді накладення штрафу:
- в розмірі 3891,76 грн. та нарахування пені в розмірі 4083,54 грн. (з них сплачено лише 472,15 грн.), що підтверджується Рішенням про застосування фінансових санкцій № 1757 від 03.09.2010р.;
- в розмірі 3486,50 грн. та нарахування пені в розмірі 2494,93 грн. що підтверджується Рішенням про застосування фінансових санкцій № 2317 від 22.11.2010р.;
- в розмірі 193,92 грн. та нарахування пені в розмірі 127,94 грн. що підтверджується Рішенням про застосування фінансових санкцій № 2562 від 20.12.2010р.
Відповідно до ст. 106 Закону Управління прийняло вимогу про сплату заборгованості від 03.02.2011 р. №Ю 1125 на загальну суму 38777,46 грн., яка була отримана відповідачем 08.02.2011 р. згідно з копією повідомлення про вручення поштового відправлення, наявною у матеріалах справи. Проте відповідач протягом 10 днів після отримання вимоги борг не погасив, вимогу не оскаржив.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед Управлінням становить 38777,46 грн.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у справі, суд виходить з наступного.
Територіальні органи Пенсійного фонду України в силу закону здійснюють функції з контролю за правильністю, повнотою нарахування і своєчасністю сплати страхувальниками внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також стягнення заборгованості за страховими внесками, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача суми вказаної заборгованості.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з ст. 3 вказаного Закону України збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України у порядку, визначеному законодавством України.
Пунктом 4 ч. 2 ст. 17 Закону передбачено, що страхувальник зобов`язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 та ч. 6 ст. 20 Закону, страхувальник, яким є відповідач, зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники (відповідач) зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно з п. 3 ст. 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем не надано.
Відповідно до частини першої статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму боргу до Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському Київської області у розмірі 38777,46 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день винесення рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 11, 14, 70-72, 86, 94, 128, 159 - 163, 254 КАС України, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БСЛ» (ідентифікаційний код 23380637) на користь Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за вересень-грудень 2010 року та фінансові санкції в розмірі 38777 (тридцять вісім тисяч сімсот сімдесят сім) грн. 46 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Спиридонова В.О.