Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2011 року 2а-3656/11/1070
приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26, зал судових засідань № 1018
час прийняття постанови: 18 год. 30 хв.
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Леонтовича А.М.
при секретарі -Воронюк М.М.
за участю представників сторін
від прокурора:не зявився
від позивача: ОСОБА_2 (за довіреністю)
від відповідача: ОСОБА_3 (за довіреністю)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
в інтересах держави в особі
до
проПрокурора Таращанського району Київської області
Таращанського відділення Рокитянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області
Публічного акціонерного товариства Завод «Мотор»
стягнення податкової заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Таращанського району Київської області в інтересах держави в особі Таращанського відділення Рокитянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області (далі по тексту Таращанське відділення Рокитянської МДПІ Київської області, позивач) звернувся до адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Завод «Мотор»(далі по тексту ВАТ завод «Мотор», відповідач) про стягнення податкової заборгованості в розмірі 115350,72 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 9 серпня 2011 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 17 серпня 2011 року.
У судове засідання, призначене на 17 серпня 2011 року, зявився прокурор та представник позивача. Відповідач або його уповноважені представники у судове засідання не зявились, у звязку з чим та враховуючи приписи статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд відклав розгляд справи на 31 серпня 2011 року.
У судовому засіданні, призначеному на 31 серпня 2011 року судом оголошено перерву до 8 вересня 2011 року.
У судовому засіданні представник позивача, з урахуванням уточнення позовних вимог просив суд позов задовольнити та стягнути з відповідача податкову заборгованість в розмірі 103572,01 грн.
Прокурор у судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Представник відповідача адміністративний позов визнав частково. В частині стягнення податковим органом орендної плати за земельні ділянки зазначив, що відповідно до договору оренди земельної ділянки від 12.07.2006р. № 83 орендна плата вноситься орендарем на розрахунковий рахунок орендодавця, тобто до місцевого бюджету м. Тараща, а не до державного бюджету.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 8 вересня 2011 року про заміну сторони її правонаступником Відкрите акціонерне товариство «Завод «Мотор»замінено на Публічне акціонерне товариство «Завод «Мотор».
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, врахувавши норми закону, які діяли на момент виникнення правовідносин між сторонами, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Спірні правовідносини врегульовано Законом України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 № 168/97-ВР (в редакції, чинній на момент вчинення спірних правовідносин), Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 22.05.1997р. № 283/97-ВР (в редакції, чинній на момент вчинення спірних правовідносин), Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.1997р. № 283/97-ВР (в редакції, чинній на момент вчинення спірних правовідносин), Податковим кодексом України від 02.12.2010р.
Відкрите акціонерне товариство «Завод «Мотор»зареєстроване Таращанською державною адміністрацією Київської області 11 грудня 1996 року.
На податковому обліку в Державній податковій інспекції Таращанського району Київської області перебуває з 11 грудня 1996 року.
Відповідно до статуту Публічного акціонерного товариства «Завод «Мотор», затвердженого протоколом загальних зборів акціонерів ВАТ «Завод «Мотор»від 18.04.2011р. № 1, Публічне акціонерне товариство «Завод «Мотор»є правонаступником всіх прав та обовязків Відкритого акціонерного товариства «Завод «Мотор».
Відповідно до облікової картки ПАТ «Завод «Мотор»має заборгованість зі сплати до бюджету суми податків і зборів у розмірі 115350,72 грн., в тому числі: 1) 66316,49 грн. податкової заборгованості з податку на прибуток; 2) 4831 грн. заборгованість зі сплати податку на додану вартість; 3) 43570,48 грн. заборгованість зі сплати орендної плати за землю; 4) 434,80 грн. заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів; 5) 156,95 грн. заборгованості зі сплати комунального податку; 6) 7,46 грн. збір за спеціальне використання води; 7) 33,50 грн. заборгованість зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Відповідно до частини 2 статті 10 Закону України «Про державну службу»від 04.12.1990р. № 509-XII державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують такі функції, як забезпечення обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.
Так, Таращанським відділенням Рокитянської МДПІ на підставі направлення від 18.11.2010р. № 22 проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2009р. по 30.09.2010 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009р. по 30.09.2010р., за результатами якої складено акт № 383/23/14312890 від 27.12.2010р. (далі по тексту Акт перевірки).
Відповідно до висновків Акту перевірки відповідачем встановлено, що Публічним акціонерним товариством «Завод «Мотор»порушено вимоги підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 № 168/97-ВР, в результаті чого занижено податок на додану вартість у періоді, що перевірявся на загальну суму 1660 грн., у тому числі за лютий 2009 року на загальну суму 1660 грн., завищено податок на додану вартість у періоді, що перевірявся на загальну суму 1660 грн., у тому числі за березень 2009 року на загальну суму 1660 грн.; підпункту 4.1.6. пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 22.05.1997р. № 283/97-ВР, в результаті чого занижено податок на прибуток у періоді, що перевірявся на загальну суму 63000 грн., у тому числі за ІІ квартали 2010 року на загальну суму 63000 грн.; підпункту 6.3.3 пункту 6.3 статті 6, підпункту «а»пункту 19.2 статті 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003р. № 889-IV, чим занижено податок з доходів фізичних осіб в сумі 251,40 грн., в тому числі за 2009 рік 113,98 грн., за 2010 рік 137,42 грн.; стосовно своєчасності перерахування податку з доходів громадян у 2007-2008 році нараховано пеню в розмірі 9439,70 грн. ( за 2009 рік 7835,40 грн., за 2010 рік 1604,30 грн.).
На підставі зазначеного Акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 30.12.2010р. № 0000162350/0, яким визначено суму податкового зобовязання в розмірі 75 600 грн., з якої за основним платежем 63 000 грн., штрафні санкції 12 600 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 30 грудня 2010 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення.
Докази оскарження податкового повідомлення-рішення в адміністративному або судовому порядку в матеріалах справи відсутні.
Крім того, ПАТ «Завод «Мотор»в період з травня 2010 року по 20 травня 2011 року подано до Рокитянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області наступні податкові декларації та уточнюючі розрахунки з податку на додану вартість: декларація від 20.05.2010р. на суму 12,00 грн., декларація від 14.06.2010р. на суму 23,00 грн., декларація від 20.07.2010р. на суму 21,00 грн., декларація від 17.08.2010р. на суму 44,00 грн., декларація від 20.09.2010р. на суму 20,00 грн., декларація від 13.10.2010р. на суму 312,00 грн., декларація від 22.11.2010р. на суму 503,00 грн., декларація від 17.12.2010р. на суму 425,00 грн., уточнюючий розрахунок від 11.11.2010р. на суму 1275,00 грн., уточнюючий розрахунок від 17.12.2010р. на суму 64,00 грн., декларація від 19.12.2010р. на суму 571,00 грн., декларація від 17.02.2011р. на суму 29,00 грн., декларація від 17.03.2011р. на суму 689,00 грн., декларація від 20.05.2011р. на суму 13,00 грн.
За несвоєчасну сплату узгоджених відповідачем сум, визначених у вищезазначених податкових деклараціях позивачем нараховано фінансові санкції в розмірі 830 грн.
7 квітня 2011 року Таращанським відділенням Рокитянської МДПІ проведено камеральну перевірку своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань до бюджету, за результатами якої складено акт № 123/1500/14312890.
На підставі вказаного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.04.2011р. № 0000671500, яким нараховано штраф у розмірі 46,2 грн.
Крім того, на підставі самостійно проведеного розрахунку податку на прибуток підприємства відповідачем до контролюючого органом подано податкові декларації з податку на прибуток за І квартал 2011 року на суму 527 грн., за ІІ квартал 2011 року на суму 244 грн.
Зокрема, відповідачем до податкової інспекції подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та /або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік, якою визначено податкове зобовязання в розмірі 130711,51 грн. Податкове зобовязання зі сплати за землю орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності протягом січня квітня 2011 року становить 43570,52 грн.
Згідно підпункту 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності обовязків платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Пунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу передбачено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Так, відповідачем у січні 2011 року подано до податкової інспекції податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності), якою самостійно визначив податкове зобовязання з орендної плати за земельні ділянки в розмірі 130711,51 грн.
Відповідно до пункту 287.4 статті 287 Податкового кодексу податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Докази сплати самостійно визначених відповідачем сум в податковій декларації з плати за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік від 01.02.2011р. № 828 за період з січня 2011 року по квітень 2011 року в матеріалах справи відсутні.
В ході перевірки своєчасності сплати податку з власників транспортних засобів та інших самоходних машин та механізмів Таращанським відділенням Рокитянської МДПІ винесено акт від 25.02.2011р. № 551730/14312890.
Відповідно до висновків вказаного акту перевірки позивачем встановлено порушення ПАТ «Завод «Мотор»статті 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» від 11.12.1991р. № 1963-ХІІ.
Відповідно до абзацу 2 статті 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11.12.1991р. № 1963-XII (в редакції, чинній на момент вчинення спірних правовідносин) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
На підставі акту перевірки податковою інспекцією винесене податкове повідомлення-рішення від 25.02.2011р. № 0001141730/0, яким визначено суму грошового зобовязання в розмірі 434,80 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане уповноваженою особою відповідача головним бухгалтером Озадовською Т.О. 25.02.2011р. про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення, копія якого наявна в матеріалах справи.
9 березня 2011 року Таращанським відділенням Рокитянської МДПІ проведено перевірку відповідача з питань своєчасності сплати комунального податку, за результатами якого складено акт № 67/1500/14312890 та № 68/1500/14312890.
Відповідно до висновків вказаного акту встановлено порушення відповідачем статті 57 Податкового кодексу України, а саме, порушення строків сплати податкового зобовязання.
На підставі акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 09.03.2011р. № 0000281500, яким визначено суму штрафу в розмірі 124,82 грн. та від 09.03.2011р. № 0000291500, яким визначено суму штрафу в розмірі 32,13 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішень отримані уповноваженою особою відповідача головним бухгалтером Озадовською Т.О. 09.03.2011р. про що свідчить підпис на корінцях податкових повідомлень-рішень, копії яких наявні в матеріалах справи.
9 березня 2011 року Таращанським відділенням Рокитянської МДПІ проведено перевірку відповідача з питань своєчасності сплати плати збору за спеціальне використання води, за результатами якого складено акт № 69/1500/14312890.
Відповідно до висновків вказаного акту встановлено порушення пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме, порушення строків сплати податкового зобовязання.
На підставі акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 09.03.2011р. № 30/1500 яким визначено суму штрафу в розмірі 3,09 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішень отримані уповноваженою особою відповідача головним бухгалтером Озадовською Т.О. 09.03.2011р. про що свідчить підпис на корінцях податкових повідомлень-рішень, копії яких наявні в матеріалах справи.
Також, 9 березня 2011 року Таращанським відділенням Рокитянської МДПІ проведено перевірку відповідача з питань своєчасності сплати плати збору за спеціальне використання води, за результатами якого складено акт № 70/1500/14312890.
Відповідно до висновків вказаного акту встановлено порушення відповідачем пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме, порушення строків сплати податкового зобовязання.
На підставі акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 09.03.2011р. № 0000311500, яким визначено суму штрафу в розмірі 4,37 грн.
Зокрема, 9 березня 2011 року Таращанським відділенням Рокитянської МДПІ проведено перевірку відповідача з питань своєчасності сплати плати збору за спеціальне використання води, за результатами якого складено акт № 70/1500/14312890.
Відповідно до висновків вказаного акту встановлено порушення відповідачем пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме, порушення строків сплати податкового зобовязання.
На підставі акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 09.03.2011р. № 0000311500, яким визначено суму штрафу в розмірі 4,37 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішень отримані уповноваженою особою відповідача головним бухгалтером Озадовською Т.О. 09.03.2011р. про що свідчить підпис на корінцях податкових повідомлень-рішень, копії яких наявні в матеріалах справи.
Крім того, 9 березня 2011 року Таращанським відділенням Рокитянської МДПІ проведено перевірку відповідача з питань своєчасності сплати екологічного податку, за результатами якого складено акт № 71/1500/14312890 та № 72/1500/14312890.
Відповідно до висновків вказаних актів встановлено порушення відповідачем пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме, порушення строків сплати податкового зобовязання.
На підставі актів перевірки позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 09.03.2011р. № 0000321500, яким визначено суму штрафу в розмірі 15,55 грн. та від 09.03.2011р. № 0000331500, яким визначено суму штрафу в розмірі 17,95 грн.
Докази оскарження відповідачем вказаних податкових повідомлень-рішень в адміністративному чи судовому порядку в матеріалах справи відсутні.
Згідно з пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу, платник податків зобов'язаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Абзацом 1 пункту 46.1 статті 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України платник податків, крім випадків, передбачених податковим законодавством, самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податкові (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 зазначеного Кодексу платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбачено цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Як встановлено судом, відповідачем частково погашено суму податкового боргу, а саме, в розмірі 11778,71 грн.
Вказане також підтверджується заявою представника позивача про уточнення позовних вимог та копіями платіжних доручень, наявних в матеріалах справи.
Системно проаналізувавши норми чинного законодавства та враховуючи, що в матеріалах справи відсутні докази сплати в повному обсязі податкового зобовязання, як самостійно визначеного відповідачем в податкових деклараціях, так і нарахованого позивачем, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. А також подають до судів позови про застосування санкцій, пов'язаних із забороною організації і проведення азартних ігор на території України.
Згідно з підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Згідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 71 цього Кодексу передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Доказів, які б спростовували доводи позивача відповідач суду не надав.
Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 9, 69-72, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Завод «Мотор»(09500, Київська область, Таращанський район, м. Тараща, вул. Р. Люксембург, 37А, код ЄДРПОУ 14312890) на користь Державного бюджету України податкову заборгованість в розмірі 103572 (сто три тисячі пятсот сімдесят дві) грн. 01 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Леонтович А.М.
Постанова у повному обсязі виготовлена <Дата >.