Єдиний державний реєстр судових рішень 07.09.2011
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/7395/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Коренева А.О.,
при секретарі- Литвин Ю.Ю.,
за участю
представника позивача Кулешової Л.В.,
представника відповідача Козаченко І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»до Комунального закладу освіти «Криворізький обласний ліцей інтернат для сільської молоді» про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні», звернувся до суду з позовом до Комунального закладу освіти «Криворізький обласний ліцей інтернат для сільської молоді» про стягнення штрафу в розмірі 5100 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначено про проведення державним інспектором Криворізького відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії Дніпропетровській області обстеження з питань готовності будівель, споруд, теплових мереж та систем тепло споживання до роботи в опалювальному сезоні, про що був складений Акт від 03.07.09 №01/11-0529 та винесений обовязковий до виконання Припис від 09.12.09 №01/06-19. За невиконання Припису позивачем було винесено Постанову від 09.03.11 №01/11-045-037, якою на відповідача накладено штраф у розмірі 5100 грн. У строк, встановлений законом, сума штрафу відповідачем не сплачена, у звязку з чим Позивач просив суд стягнути вказаний штраф у судовому порядку. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач, Комунальний заклад освіти «Криворізький обласний ліцей інтернат для сільської молоді», в судове засідання зявився та зазначив, що припис позивача не був виконаний через відсутність фінансування з обласного бюджету, отже усунути в поточному році порушення, виявлені в ході перевірки, заклад не мав можливості. З наведених обставин просив в задоволені позову відмовити.
Вивчивши доводи позову та заперечень, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд при винесені постанови виходить з наступних підстав та мотивів.
Криворізьким відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області в присутності уповноваженої особи відповідача заступника директора Шейко А.В., був проведений захід з державного енергетичного нагляду на Комунальному закладі освіти «Криворізький обласний ліцей інтернат для сільської молоді», за результатами якої був складений Акт від 03.07.09 №01/11-0529 (а.с.38). Акт підписаний уповноваженою особою без заперечень, примірник акту відповідачем отриманий, що підтверджується підписом посадової особи відповідача на його примірнику (а.с.40).
З посиланням на означений акт, на підставі ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст.14 Закону України «Про теплопостачання» Криворізьким відділенням Державної інспекції був винесений Припис від 09.12.09 №01/11-0619 (а.с.41-42), яким Відповідача зобовязано усунути виявлені в ході перевірки недоліки до вересня листопада 2010 року. Примірник вказаного припису уповноважена особа відповідача отримала 09.12.09., що підтверджується підписом керівника на примірнику Припису (а.с.42).
За змістом ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» та ст.14 Закону України «Про теплопостачання» державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів.
02.03.11 Державним інспектором з енергетичного нагляду в присутності уповноваженої особи Відповідача проведена перевірка з питання виконання Припису від 09.12.09 №01/11-0619, за результатами якої складений Акт від 02.03.11 №01/11-67-022/13 (а.с.44), примірник якого уповноважена особа отримала 09.03.11, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.46). За змістом зазначеного акту перевіркою встановлено часткове ухилення від виконання Припису від 09.12.09, чим порушено ст.31 Закону України «Про теплопостачання».
З посиланням на вказаний Акт перевірки Криворізьким відділенням Державної інспекції винесена Постанова від 09.03.11 №01/11-045-037, якою відповідно до ст.27 Закону України «Про електроенергетику» та ст.31 Закону України «Про теплопостачання» на відповідача накладений штраф у розмірі 5100 грн. (а.с.47). Постанова надіслана на адресу Відповідача засобами поштового звязку та отримана ним 15.03.11, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 49).
Згідно зі ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.31 Закону України «Про теплопостачання» уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку. Рішення про накладання штрафу в справах про порушення, передбачені цим Законом, може бути оскаржено в суді.
Суд відмічає, що положеннями чинного законодавства не передбачено звільнення субєкта господарювання ані від виконання вимог Припису ані від сплати штрафу, застосованого постановою Державної інспекції, у разі відсутності у субєкта господарювання необхідного фінансування.
Постанова від 09.03.11 №01/11-045-037 про накладення штрафу в розмірі 5100 грн. оскаржена відповідачем в судовому порядку не була, проте і штраф не був сплачений, що не заперечується представником відповідача.
Враховуючи положення Законів України «Про електроенергетику» та «Про теплопостачання», з огляду на те, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимом споживання електричної і теплової енергій дії у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача штрафу у розмірі 5100 грн. за порушення законодавства в галузі електроенергетики та теплопостачання.
Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Відповідач не довів суду безпідставність накладення штрафу та своєчасне виконання вимог припису.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Комунального закладу освіти «Криворізький обласний ліцей інтернат для сільської молоді» про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з Комунального закладу освіти «Криворізький обласний ліцей інтернат для сільської молоді» (місцезнаходження: 50029, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Шкапенка, 1, п/р 35416004000364 у ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ЄДРПОУ 20214476) штраф у розмірі 5100 грн. (пять тисяч сто гривень) в дохід Державного бюджету України (п/р 31110106700020 у банку УДКУ в Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 24237505, МФО 805012, одержувач Держказначейство в Дзержинському районі м. Кривий Ріг за кодом бюджетної класифікації 21081100).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили згідно зі ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений 09.09.11.
Суддя <(підпис) >
< Текст >
< Список >
< Список >
< Список >А.О. Коренев
<Текст >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >