Єдиний державний реєстр судових рішень 04.09.2011
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 червня 2010 р. Справа № 2а-4988/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потолової Г.В.
при секретарі Івановій І.О.
за участю прокурора Овчар Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора
Саксаганського району м.Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної
державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до Приватного підприємства «Гро-Пром-Буд»
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Саксаганського району м.Кривого Рогу звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства «Гро-Пром-Буд»на користь державного бюджету податкового боргу з податку на прибуток у сумі 3164грн. 00коп.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позов повністю.
Від представника позивача в матеріалах справи наявне клопотання про розгляд справи в без участі Центральної МДПІ у м.Кривому Розі, позовні вимоги підтримує та просить суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідач не з'явився у судове засідання, повістка про дату, час та місце його проведення судом направлена вчасно, заперечення проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, ПП «Гро-Пром-Буд»зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності розпорядженням виконавчого комітету Криворізької міської ради Дніпропетровської області 07.11.07. код ЄДРПОУ ПП «Гро-Пром- Буд»- 35459741. Відповідно до довідки Центральної МДПІ ПП «Гро-Пром- Буд»перебуває на обліку як платник податків в податковому органі було поставлено 08.11.07 за №10388.
Центральною МДПІ здійснено аналіз податкового боргу суб'єктів підприємницької діяльності платників податків, в результаті якого встановлено, що у ПП «Гро-Пром-Буд»станом на 30.03.10 наявний борг у сумі 3164грн. 00коп.
На час розгляду справи ПП «Гро-Пром-Буд»має податковий борг на загальну суму 3164грн.00коп. з податку на прибуток, тобто податкові зобов'язання, визначені відповідачем самостійно податковою декларацією з податку на прибуток за 3 квартал 2008 року.
Таким чином, ПП «Гро-Пром-Буд»має заборгованість перед бюджетом на суму 3164грн.00коп., яка на сьогоднішній день не погашена.
Отже, підприємством своєчасно не сплачені податкові зобов'язання, внаслідок чого порушені вимоги п. 5.3 ст. 5, ст.7,а також п.п. 19.3.3, 19.3.4 ст. 19 та абз. З п.п.10.1.1 ст.10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", що підтверджується доказами які містяться в матеріалах справи.
На виконання ст.6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" 21.11.08 Центральною МДПІ у м.Кривому Розі сформовано першу податкову вимогу №1/682 та 31.12.08 другу податкову вимогу №2/750.
Підприємству відповідача зазначені вимоги отримані уповноваженою особою, про що свідчить поштове повідомлення, яке міститься в матеріалах справи.
Зазначені вище податкові вимоги в адміністративному або судовому порядку відповідачем не оскаржувались тобто є узгодженими.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.
Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 ЗУ «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно абз.6 п.1 ст.8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державна податкова адміністрація України здійснює безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану, зокрема, із проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних та тютюнових виробів, здійсненням систематичного контролю за їх реалізацією, застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Пунктом 7 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до підприємств, установ, організацій і громадян фінансові санкції у порядку та розмірах, встановлених законом.
Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу України»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і цільовими фондами за рахунок їхнього майна.
Згідно із п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки з податків, інших платежів, штрафів та інших санкцій з громадян за рішенням суду.
Відповідно до підпунктів 5.2.1 та 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок «погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.
Згідно пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статею визнається сумою податкового боргу платника податків.
За нормою пункту 1.2 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або держави цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом іншими законами України.
Підпунктом 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фонд передбачено, що у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків 'ц* користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податщборгу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатностю шляхом продажу інших активів такого платника податків.
За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.І ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню повністю.
На час розгляду справи загальна сума заборгованості складає сумі 3164грн. 00коп. у добровільному порядку відповідачем не сплачені, а тому підлягають примусовому стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Саксаганського району м.Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до Приватного підприємства «Гро-Пром-Буд»про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Гро-Пром-Буд»(50042, м.Кривий Ріг вул.Подбєльського, 6/20, ЄДРПОУ 35459741, р/р 26006000110641, р/р 26051000110641 у ВАТ «Державний Експортно-Імпортний банк України», м. Кривий Ріг, МФО 305589) на користь держави (код платежу 3011021011, р/р 31118009700024, одержувач УДКУ у Дніпропетровській області, код 24230992, МФО 805012) податкового боргу у розмірі 3164грн. 00коп.(три тисячі сто шістдесят чотири грн. 00коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Текст постанови у повному обсязі виготовлений 05.07.2010 р.
Суддя(підпис)Г.В. Потолова