Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.09.11 Справа № 20/5009/3771/11
Суддя Гандюкова Л.П.
м. Запоріжжя За позовом Прокурора Жовтневого району міста Запоріжжя (69002, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 74) в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах: Позивач: Запорізька міська рада (65105, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206)
до Товариства з обмеженою відповідністю “Комета-3” (69002, м .Запоріжжя, вул. Запорізька, 38-А)
про зміну договору оренди землі
Суддя Гандюкова Л.П.
Представники сторін:
Від прокурора Харченко В.І.(посвідчення № 168);
Від позивача ОСОБА_1 (дов. № 01-17/2441 від 09.06.2011 р.);
Від відповідача Глазков В.І. (в.о. директора, протокол № 6/10 від 20.12.2010 р.)
СУТНІСТЬ СПОРУ:
Заявлений позов про зміну п. 9 договору оренди земельної ділянки від 07.05.2007р., яким передано у оренду земельну ділянку (кадастровий номер 2310100000:01:007:0164) по вул. Запорізькій, 38а у м. Запоріжжя площею 0,0413 га, укладеного між Запорізькою міською радою та ТОВ “Комета-3”, зареєстрованого Запорізькою регіональною філією ДП “Центр ДЗК”, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26.06.2007 р. за № 040726100488.
Ухвалою господарського суду від 08.07.2011 р. позовна заява прийнята до розгляду, порушено провадження у справі № 20/5009/3771/11, судове засідання призначено на 25.07.2011р. На підставі ст. 77 ГПК України розгляд справи відкладався на 16.08.2011р., потім на 01.09.2011р. У судовому засіданні 01.09.2011р. оголошувалась перерва до 06.09.2011р. Справу розглянуто 06.09.2011р., оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Від прокурора через канцелярію господарського суду Запорізької області 15.08.2011р. за вх. № 09-06/17253 надійшла уточнена позовна заява, якою змінена резолютивна частина позову в частині визначення розміру річної орендної плати у цінах на 2011 рік (замість “… у цінах на 2010 рік”). Копії уточненої позовної заяви направлені позивачу та відповідачу, що підтверджується фіскальними чеками №№ 6811, 6812 від 13.08.2011р. Вказана заява прийнята судом до розгляду в порядку ст. 22 ГПК України.
Прокурор та позивач підтримали позовні вимоги, викладені у позовній заяві, з урахуванням уточненої позовної заяви та письмових пояснень, які мотивовані наступним. Відповідно до п. 9 договору оренди від 26.06.2007 р. земельної ділянки площею 0,0413 га, яка знаходиться по вул. Запорізькій, 38а у м. Запоріжжя, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 1584,87 грн., що становить 1,5% від нормативної грошової оцінки землі в цінах 2007 р. Зазначена земельна ділянка за кадастровим № 2310100000:01:007:0164 пройшла нормативну оцінку та на час звернення з позовом до суду складає відповідно до даних Держкомзему у м. Запоріжжя 497545,23 грн. Рішенням Запорізької міської ради № 9 від 18.01.2008 р. встановлено орендну плату за земельні ділянки у м. Запоріжжі такою, що не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України “Про плату за землю”. Рішенням Запорізької міської ради № 79 від 03.03.2008 р. впроваджено оподаткування земель міста на підставі нової нормативної грошової оцінки з 01.03.2008 р. Таким чином, відповідно до вимог ст. 288 ПК України відповідачем має сплачуватися орендна плата в розмірі 3% від нормативної оцінки землі, тобто 14926,35 грн. Пунктом 12 договору оренди встановлено порядок перегляду розміру орендної плати. Запорізькою міською радою 24.03.2011 р. направлено ТОВ “Комета-3” пропозиції про укладення додаткової угоди до договору оренди землі, однак підприємством до цього часу жодних дій, спрямованих на укладення додаткової угоди до договору не вчинено. Просять позов задовольнити, змінити п. 9 договору оренди земельної ділянки від 07.05.2007 р., яким передано у оренду земельну ділянку (кадастровий номер 2310100000:01:007:0164) по вул. Запорізькій, 38а у м. Запоріжжя площею 0,0413 га, укладеного між Запорізькою міською радою та ТОВ “Комета-3”, зареєстрованого Запорізькою регіональною філією ДП “Центр ДЗК”, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26.06.2007 р. за № 040726100488, виклавши його в такій редакції: “п. 9. Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 14926,35 грн., що складає 3% від нормативної оцінки землі за календарний рік в цінах на 2011 рік. Орендна плата вноситься орендарем в розмірі 1/12 частини від загальної річної орендної плати на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Жовтневого району 33219812700003 в управлінні Держказначейства у Жовтневому районі міста Запоріжжя Головного управління Держказначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677124, код 13050200, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця”. Позовні вимоги обґрунтовані ст.ст. 13, 14, 121, 142 Конституції України, ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, ст.ст. 10, 16, 33, 54 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.ст. 1, 18, 20, 21 Закону України “Про оренду землі”, ст.ст. 274, 288, 290 ПК України, ст.ст. 1, 12, 116, 124, 126 ЗК України, ст. 188 ГПК України, умовами договору оренди землі.
Відповідач позов визнав частково, у письмовому відзиві від 31.08.2011р. зазначив наступне. При поданні позовної заяви прокурором порушені вимоги ст.ст. 54, 57 ГПК України, а саме: відповідачем не було отримано документів, зазначених в додатку до позову; в позові не викладено обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; не зазначено доказів, підтверджуючих позов; не міститься обґрунтованого розрахунку суми; не вказано законодавства на підставі якого предявлено позов. На дату підготовки даного відзиву відповідачем не отримано документів на підтвердження дати проведення грошової оцінки земельної ділянки, довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, технічне завдання на розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки, рішення Запорізької міськради про затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку на суму, вказану в позові. Вважає, що позивач не доказав обґрунтованість та законність позовних вимог у частині проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка є основною складовою при розрахунку річної орендної плати. У судовому засіданні представник відповідача усно зазначив, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул. Запорізька, 38а проведена з порушенням норм законодавства, оскільки відповідачу не було відомо про її проведення, він не був запрошений та залучений до її проведення, не був ознайомлений з відповідним технічним завданням. Просить змінити пункт 9 договору оренди землі, встановивши, що річна орендна плата вносить орендарем у грошовій формі у розмірі 3169,73 грн., що складає 3% від нормативної оцінки землі за календарний рік у цінах на 2007 рік. У частині позовних вимог по застосуванню в розрахунку річної орендної плати нормативної грошової оцінки земельної ділянки в цінах 2011 р. просить відмовити.
16.08.2011р. відповідачем через канцелярію суду було подано письмове клопотання про повернення позовної заяви позивачу без розгляду, мотивуючи клопотання недодержанням прокурором вимог ст.ст. 54, 57 ГПК України. Ухвалою суду від 16.08.2011 р. клопотання відхилено як необґрунтоване. Судом розяснено приписи ст.ст. 63, 64 ГПК України, зокрема, що повернення позовної заяви на підставі ст. 63 ГПК України можливо лише до порушення провадження у справі і є виключно правом судді.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Рішенням шостої сесії пятого скликання Запорізької міської ради від 06.12.2006 р. № 72/23 вирішено: затвердити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок по вул. Запорізькій, 38а ТОВ “Комета-3”; встановити та затвердити ТОВ “Комета-3” межі та розміри земельних ділянок загальною площею 0,2314 га по по вул. Запорізькій, 38а згідно з планом, що додається, в тому числі: земельної ділянки № 1 площею 0,0232 га (кадастровий номер 2310100000:01:007:0165), земельної ділянки № 2 площею 0,0413 га (кадастровий номер 2310100000:01:007:0164), земельної ділянки № 3 площею 0,1669 га (кадастровий номер 2310100000:01:007:0163); передати в оренду строком на 10 років ТОВ “Комета-3” земельні ділянки загальною площею 0,2314 га (землі комерційного використання) по вул. Запорізькій, 38а за рахунок земель Запорізької міської ради, в тому числі: земельну ділянку № 1 площею 0,0232 га для розташування бару з літнім майданчиком, земельну ділянку № 2 площею 0,0413 га для розташування нічної платної автостоянки, земельну ділянку № 3 площею 0,1669 га, для розташування комбінату побутового обслуговування населення з обєктами торгівлі та оздоровчим комплексом.
07.05.2007 р. між Запорізькою міською радою (орендодавець за договором, позивач у справі) та Товариством з обмеженою відповідальністю “Комета-3” (орендар за договором, відповідач у справі) був укладений договір оренди землі, відповідно до умов якого (п.п. 1, 2, 8) орендодавець, відповідно до рішення шостої сесії пятого скликання Запорізької міської ради № 72/23 від 06.12.2006 р., надає, а орендар приймає в строкове платне користування на 10 років земельну ділянку загальною площею 0,0413 га для розташування нічної платної автостоянки, яка знаходиться: м. Запоріжжя, вул. Запорізька, 38а. Договір зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах”, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26.06.2007 р. за № 040726100488.
Відповідно до акту прийому-передачі від 26.06.2007 р. вказана земельна ділянка кадастровий № 2310100000:01:007:0164 була передана орендодавцем орендарю.
На земельній ділянці знаходяться обєкти нерухомого майна: майновий комплекс орендаря. Земельна ділянка передається в оренду разом з майновим комплексом орендаря (п.п. 3, 4 договору).
Згідно з п. 5 договору оренди нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 105657,79 грн. (в цінах 2007 року).
Відповідно до п.9 орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 1584,87 грн., що складає 1,5% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2007 року.
Пунктом 11 договору встановлено, що орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Жовтневого району 33219812700003 в управлінні Держказначейства у Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Держказначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677124, код 13050200.
Пунктом 12 договору сторони встановили, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджується документами; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.
Рішенням вісімнадцятої сесії пятого скликання Запорізької міської ради від 18.01.2008 р. № 9 “Про внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 27.12.2006 р. № 14 “Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя” вирішено встановити орендну плату за земельні ділянки у місті Запоріжжя такою, що не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється Законом України “Про плату за землю”, для інших категорій трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України “Про плату за землю”. Землекористувачам, у яких відсоток від нормативної грошової оцінки землі для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки певного функціонального використання менше 3%, укласти додаткові угоди до договорів оренди в частині зміни орендної плати за землю. Перерахунок орендної плати дійсний з моменту набрання чинності Закону України “Про Державний бюджет на 2008 рік” (п.п.1, 4 рішення).
Рішенням Запорізької міської ради від 03.03.2008 р. № 79 “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя” затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя, виконану українським ДНДІПМ “Дніпромісто”; затверджено базову вартість 1 кв.м землі у розмірі 190,18 грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008 р.; впроваджено оподаткування земель міста на підставі нової нормативної грошової оцінки з 01.03.2008 р.; визнано рішення Запорізької міської ради від 15.06.2001 р. № 17 “Про затвердження грошової оцінки земель міста Запоріжжя таким, що втратило чинність з моменту впровадження нової нормативної грошової оцінки (п.п. 1, 3, 7, 8 рішення).
Рішенням позачергової сесії шостого скликання Запорізької міської ради від 27.07.2011 р. № 16 було затверджено розміри орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя, зокрема, затверджено коефіцієнт “3”, згідно з яким визначається розмір орендної плати, на всі земельні ділянки м. Запоріжжя (за виключеннями, переліченими у даному рішенні).
Згідно з листом Управління Держкомзему у м. Запоріжжя Головного управління Держкомзему у Запорізькій області від 01.09.2011 р. № 10-02/372 (а.с. 60), нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул.. Запорізька, 38а, з категорією земель землі комерційного використання, станом на 01.01.2011 р. складає 497545,23 грн.
Запорізька міська рада на підставі ст. 188 ГК України звернулася до відповідача з письмовою пропозицією від 24.03.2011р. за № 01-32/1782 (а.с.15-16) внести зміни до договору оренди землі від 26.06.2007р. № 040726100488 шляхом викладення п. 9 договору у новій редакції. До пропозиції було додано розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку, грошова оцінка якої проведена на 2011р. Вказана пропозиція була направлена відповідачу 30.03.11р., що підтверджується фіскальним чеком №9218.
Відповідно до ст.ст.651, 652 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору.
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення такої згоди спір вирішується в судовому порядку.
При цьому, ч. 3 ст. 653 ЦК України встановлено, якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Статтею 1 Закону України “Про оренду землі” визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Статтею 206 ЗК України встановлено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Пунктом 32 договору оренди сторони передбачили, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку. Крім того, пунктом 12 договору передбачено перегляд розміру орендної плати один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджується документами; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з ст. 288 Податкового кодексу України розмір та умови внесення орендної плати встановлюється у договорі оренди (ч. 288.4), але річна сума платежу: не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом (ч. 288.5).
Статтею 274 ПК України встановлено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272,273,276 і 278 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 276 даного Кодексу податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, справляється у розмірі 3 відсотків суми земельного податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 275 цього Кодексу.
Статтею 1 Закону України “Про оцінку земель” визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Відповідно до ст. 5 зазначеного Закону, нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі, зокрема, визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (ст. 13 Закону).
Стаття 15 Закону визначає підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років (ст. 18 Закону).
Таким чином, законодавством передбачено здійснення нормативно-грошової оцінки відповідними органами місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 6 “Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин” оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Отже, враховуючи вищезазначені норми закону, вимоги позивача щодо внесення змін до п. 9 договору оренди від 07.05.2007 р. земельної ділянки площею 0,0413 га, яка знаходиться по вул. Запорізькій, 38а у м. Запоріжжя (кадастровий номер: 2310100000:01:007:0164), укладеного між Запорізькою міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю “Комета-3”, зареєстрованого у Запорізькій регіональній Філії ДП “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах в редакції ”Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 14926,35 грн., що складає 3% від нормативної оцінки землі за календарний рік в цінах на 2011 рік.” суд вважає обґрунтованими.
Відповідач заперечив щодо того, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул. Запорізькій, 38а складає суму 497545,23 грн., оскільки документ під назвою “Технічне завдання на розрахунок нормативної грошової оцінки кадастровий номер 2310100000:01:007:0164”, яким визначено нормативну грошову оцінку в розмірі 497545,23 грн. (а.с. 13), не може прийматися судом до уваги та оцінюватися в якості доказу, в звязку з тим, що вказаний документ не містить жодного підпису та печатки будь-якої установи. Вказані заперечення відповідача судом прийняті до уваги. Але, разом з тим, в матеріалах справи міститься оригінал листа Управління Держкомзему у м. Запоріжжя від 01.09.2011р. № 10-02/372 (а.с. 60), наданого прокурором, відповідно до якого нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул. Запорізька, 38а, з категорією земель землі комерційного використання, станом на 01.01.2011р. складає 497545,23 грн.
Заперечення відповідача щодо застосування при розрахунку річної орендної плати нормативної оцінки землі за календарний рік у цінах на 2007 рік, а не у цінах на 2011 рік, оскільки відповідачу не було відомо про проведення у 2011 році нормативної грошової оцінки землі та він не був залучений до її проведення, спростовуються вищевикладеними нормами законодавства. Крім того, відповідно до ст.60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” право комунальної власності на землю належить територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах, від імені та в інтересах яких права субєкта комунальної власності здійснюють відповідні ради (ч.5 ст.16 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”). Згідно з ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обовязковими до виконання на відповідній території. Рішення Запорізької міської ради від 03.03.2008 р. № 79 “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя”, від 27.07.2011 р. № 16 “Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м.Запоріжжя” є чинними, в установленому законом порядку не скасовані і недійсними не визнавались, тому підлягають виконанню.
Разом з тим, позивачем заявлено вимоги викласти пункт 9 договору оренди в редакції, де зазначено, зокрема, що “Орендна плата вноситься орендарем в розмірі 1/12 частини від загальної річної орендної плати на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Жовтневого району 33219812700003 в управлінні Держказначейства у Жовтневому районі міста Запоріжжя Головного управління Держказначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677124, код 13050200, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця” (друге речення).
При цьому, в даній частині (друге речення) запропонована редакція пункту 9 договору є фактично тотожною пункту 11 договору, який викладений в редакції: “Орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Жовтневого району 33219812700003 в управлінні Держказначейства у Жовтневому районі міста Запоріжжя Головного управління Держказначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677124, код 13050200”, та відносно якого позивачем вимоги щодо внесення змін або виключення не заявлені. При цьому ні строки, ні порядок внесення орендної плати не змінюються.
На підставі викладеного, позов задовольняється частково. Сторони не позбавлені права вносити зміни до п. 11 договору у разі зміни розрахункового рахунку місцевого бюджету, на який повинна бути вноситись орендна плата.
Згідно з ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85, Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Змінити п. 9 договору оренди земельної ділянки від 07.05.2007 р., яким передано у оренду земельну ділянку (кадастровий номер 2310100000:01:007:0164) по вул. Запорізькій, 38а у м. Запоріжжя площею 0,0413 га, укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю “Комета-3”, зареєстрованого Запорізькою регіональною філією Державного підприємства “Центр державного земельного кадастру”, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26.06.2007 р. за № 040726100488, виклавши його в наступній редакції: “п. 9. Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 14926 (чотирнадцять тисяч девятсот двадцять шість) грн. 35 коп., що складає 3% від нормативної оцінки землі за календарний рік в цінах на 2011 рік”.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Комета-3” (69002, м. Запоріжжя, вул. Запорізька, 38а, код ЄДРПОУ 25220180) в доход Державного бюджету України (отримувач: Державний бюджет Орджонікідзевського району м. Запоріжжя, банк отримувача: Головне управління Державного казначейства України у Запорізькій області, р/р № 31119095700007, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677145, код бюджетної класифікації 22090200, символ банку 095) 42 грн. 50 коп. державного мита. Видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Комета-3” (69002, м. Запоріжжя, вул. Запорізька, 38а, код ЄДРПОУ 25220180) в доход Державного бюджету України (отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району м.Запоріжжя; банк отримувача УДК у Запорізькій області, МФО 813015,ЄДРПОУ 34677145, рахунок № 31218264700007, код бюджетної класифікації 22050003; символ звітності банку 264) 118 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Видати наказ.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Суддя Л.П. Гандюкова
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання. Повне рішення підписано 09.09.2011р.