Єдиний державний реєстр судових рішень 2-а-658/11/0101
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2011 рокуАлуштинський міський суд Автономної Республіки Крим
в складі головуючого судді Хотянової В.В.,
при секретарі Ремез Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора міста Алушта в інтересах держави в особі Алуштинського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованнгості,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор міста Алушти в інтересах держави в особі Алуштинського міського центру зайнятості звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 на корить Алуштинського міського центру зайнятості заборгованості у розмірі 4327,89 гривень та судові витрати на користь держави.
Свої вимоги мотивує тим, що 05.11.2008 року відповідача ОСОБА_1 було зареєстровано в Алуштинському міському центрі зайнятості, як особа, яка шукає роботу, та 12.11.2008 року їй було надано статус безробітного у відповідності з Положенням про порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, безробітних, виплати допомоги по безробіттю, а також умови надання матеріальної допомоги по безробіттю на період професійної підготовки і перепідготовки, затвердженою постановою КМУ №578 від 27.04.1998 року, а також призначено допомогу по безробіттю у відповідності зі ст.22,23 ЗУ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Відповідно до акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення від 03.03.2010 року встановлено факт перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах з ТОВ «Маглів»та отримувала дохід з 09.02.2009 до 29.05.2009 року, тобто в період перебування на обліку в Алуштинському міському центрі зайнятості як безробітної з 09.02.2009 по 04.06.2009 року та у період з 07.12.2009 по 30.04.2010 року Таким чином, ОСОБА_1. незаконно отримала 4 327,89 гривні.
Прокурор м.Алушти в судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд справи без її участі, на позовних вимогах наполягає.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги не визнала, оскільки на її думку сума стягнення значно перевищує отриману нею допомогу.
Вислухавши пояснення відаповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Згідно ч.2 ст.12 ЗУ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладається на центр зайнятості АР Крим, обласні, Київську і Севастопольську міські , районні в містах центри зайнятості.
Відповідно до ст..18 ЗУ «Про зайнятість населення»для реалізації державної політики зайнятості населення. Працевлаштування і соціальної підтримки тимчасово непрацюючих громадян створюється держана служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом міністерства праці і соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування. Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів державного фонду сприяння зайнятості населення, передбачених на ці цілі.
Алуштинський міський центр зайнятості (далі - МЦЗ) забезпечує комплексне вирішення питань зайнятості населення м.Алушти. Страхові внески в Фонд державного соціального страхування на випадок безробіття, централізовано акумулюються із рахунку Фонду і направляються Алуштинському МЦЗ для здійснення заходів по реалізації державної політики зайнятості населення забезпечуючи зайнятість працездатного населення і матеріальну допомогу громадянам у випадку безробіття, надання безоплатних послуг повязаних з забезпеченням зайнятості населення, його соціального захисту від безробіття.
Застраховані особи, зареєстровані у встановленому порядку як безробітні на підставі п.п.2.3 ст.36 ЗУ «Про загальнообовязкове державне страхування на випадок безробіття». Зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
05.11.2008 року відповідач ОСОБА_1 була зареєстрована в Алуштинському МЦЗ як особа, яка шукає роботу, та 12.11.2008 року їй було надано статус безробітної і відповідності з п.17 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженою постановою КМУ №578 від 27.04.1998 року, а також призначено допомогу по безробіттю у відповідності зі ст.ст.22,23 ЗУ «про загальнообовязкове державне страхування на випадок безробіття».
Відповідно до акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення від 03.03.2010 року встановлено факт перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах з ТОВ «Маглив»з 09.02.2009 по 29.05.2009 року.
В результаті перебування на обліку відповідачу як безробітному незаконно виплачувалася допомога з безробіття в період з 09.02.2009 по 04.06.2009 року в сумі 1924,66 грн., та у період з 07.12.2009 по 30.04.2010 року в сумі 2403.23 грн., у звязку з ненаданням нею відомостей про працевлаштування.
Згідно п.6 Порядку розслідування страхових випадків і обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, затвердженого Наказом Міністерства праці і соціальної політики України, державної податкової адміністрації України 13.02.2009 року №60/62, у разі встановлення центром зайнятості приналежності безробітної особи до категорії зайнятих, така особа знімається з обліку як безробітна у встановленому законодавством порядку і повертає незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих послуг з моменту виникнення обставин, які впливають на умови виплати матеріального забезпечення і надання соціальних послуг.
Згідно наданого розрахунку, загальна заборгованість ОСОБА_1 складає 4327,89 гривень.
Таким чином, ОСОБА_1 в період перебування на обліку в Алуштинському МЦЗ як особа яка шукає роботу, незаконно отримала 4327,89 гривень, у звязку з ненаданням нею відомостей про те, що вона зареєстрована як фізична особа-підприємець.
Крім того, суд вважає за необхідне на підставі ст.94 КАС України стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 3,40 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.36 Закону України «Про загальнообов*язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.ст.1,2, 94,159,163, 167 КАС України
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора м. Алушта в інтересах держави в особі Алуштинського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Алуштинського міського центру зайнятості (р\р 3717000100041 в ГУ ДКУ в АР Крим м.Сімферополь ОКПО 20708557 МФО 824026) заборгованість у розмірі 4327 (чотири тисячі триста двадцять сім) гривень 89 копійок, що виникла у результаті незаконно отриманої допомоги по безробіттю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 грн 40 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Алуштинський міський суд у порядку і строки , встановлені ст.ст.184, 186 КАС України.
Суддя:В.В.Хотянова