Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
28 вересня 2011 року Справа № 2а/2370/6581/2011
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого –судді Трофімової Л.В.,
при секретарі Левчуку А.С.,
за участю: позивача – не з’явився, представника відповідача (1) –не з’явився, представника відповідача (2) –ОСОБА_1 за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у м. Черкаси, головного управління державної казначейської служби України у Черкаській області про стягнення сум бюджетного відшкодування,
В С Т А Н О В И В:
ФОП ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до ДПІ у Катеринопільському районі, головного управління державної казначейської служби України у Черкаській області про стягнення сум бюджетного відшкодування.
Позивач просить:
- визнати бездіяльність Державної податкової інспекції у м. Черкаси, виражену в неподанні у визначені п. 200.12 Податкового кодексу України строки, органу Державного казначейства України висновку із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з бюджету на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (18000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), - протиправною;
- стягнути з Державного бюджету України через головне управління державного казначейства України у Черкаській області (м. Черкаси, бульвар Шевченка, 185, ідентифікаційний код 22808168) на користь ФОП ОСОБА_2 (18000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) кошти бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за грудень 2010р. у сумі 1653939 грн. 00 коп.;
- стягнути з Державного бюджету України на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (18000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судові витрати по сплаті судового збору у сумі 1700 грн.
До початку судового засідання позивач звернувся до суду з клопотанням про залишення позовної заяви без розгляду.
Представник відповідача (2) проти задоволення клопотання не заперечував.
Вирішуючи питання про можливість залишення позовної заяви без розгляду, суд бере до уваги, що право на звернення до адміністративного суду з позовом є складовою права на судовий захист, яке передбачено статтею 55 Конституції України. Це право є первинним диспозитивним правом в адміністративному процесі.
Суд також враховує, що відповідно до статті 11 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підстави та порядок залишення позовної заяви без розгляду, а також правові наслідки цієї процесуальної дії для позивача визначені статтею 155 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зокрема, пунктом п’ятим частини першої зазначеної статті передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло відповідне клопотання позивача.
Суд також бере до уваги, що згідно частини третьої статті 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
З огляду на викладене та враховуючи, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторного звернення з аналогічним адміністративним позовом – у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав –до адміністративного суду в загальному порядку, встановленому законом, суд знаходить клопотання позивача достатньою підставою для залишення позовної заяви без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись п. 5 ч.1 ст. 155 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити.
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у м. Черкаси, головного управління державної казначейської служби України у Черкаській області про стягнення сум бюджетного відшкодування залишити без розгляду.
Роз’яснити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі, в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали, апеляційної скарги.
Суддя Л.В.Трофімова