Ухвала суду № 18393235, 27.09.2011, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2011
Номер справи
2а/1770/4209/2011
Номер документу
18393235
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

Справа № 2а/1770/4209/2011

27 вересня 2011 року                                                                       м. Рівне          

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Друзенко Н.В., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою

Рівненської районної організації Політичної партії "Фронт Змін"

доРівненської районної виборчої комісії

про визнання незаконними постанов та їх скасування

В С Т А Н О В И В:

          26.09.2011 року Рівненська районна організація Політичної партії "Фронт Змін" звернулась в суд з позовом до Рівненської районної виборчої комісії про визнання незаконними та скасування в повному обсязі з моменту прийняття постанови №27-2 від 22.09.2011 року "Про зобов’язання територіальні комісії Рівненського району внести зміни до протоколів про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Рівненської районної ради, відповідно до протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №№14001-14075" та постанови №27-1 від 22.09.2011 року "Про внесення змін до протоколу Рівненської районної виборчої комісії про підсумки голосування від 05 листопада 2010 року та протоколу Рівненської районної ради в багатомандатному виборчому окрузі від 10 листопада 2010 року, щодо кількості голосів виборців, поданих за кандидатів в депутати від Рівненської районної організації Партії регіонів, - 4761 голос, відповідно до протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №№14001-14075".

          Частиною першою статті 17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

          Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, зокрема, в частині оплати судового збору, суб’єктного складу, строків звернення до суду та строків розгляду справ такої категорії встановлені статтею 172 КАС України.

          Разом з тим, за правилами вказаної статті розглядаються лише спори, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму. Поняття виборчого процесу або процесу референдуму КАС України не визначено. Разом з тим вказане поняття розкрито в Законах України "Про вибори Президента України" №474-XIV від 05.03.1999 року, "Про вибори народних депутатів України" №1665-IV від 25.03.2004 року, "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" № 2487-VI від 10.07.2010 року, " Про всеукраїнський та місцеві референдуми" №1286-XII від 03.07.1991 року та інших нормативно-правових актів, якими визначено етапи виборчого процесу та процесу референдуму (початок, проходження та закінчення).

          Враховуючи вимоги частини п’ятої статті 11 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" №2487-VI від 10.07.2010 року, слід контатувати, що виборчий процес в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Рівненської районної ради 31 жовтня 2010 року завершився з огляду на офіційне оприлюднення результатів таких виборів.

          Пленум Вищого адміністративного суду України в пункті другому постанови "Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму" №2 від 02.04.2007 року вказав, що спори, зокрема щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій чи комісій з референдуму, які виникли поза межами етапів виборчого процесу та процесу референдуму або не стосуються виборчого процесу чи процесу референдуму, не належать до спорів, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, а тому визначення юрисдикції таких спорів та їх розгляд проводяться в загальному порядку.

          Враховуючи наведене, суддею для вирішення питання, щодо наявності достатніх підстав для відкриття провадження у даній справі, з'ясовано обставини, передбачені частиною першою статті 107 КАС України та встановлено, що позовна заява Рівненської районної організації Політичної партії "Фронт Змін" не відповідає, зокрема, вимогам статті 106 КАС України.

          Так, згідно з ч.2 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

          Позивачем до позовної заяви не надано ні доказу сплати судового збору, ні доказу про звільнення від його сплати.

          Згідно з абзацами 1, 2 пункту 3 Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку та розмірах, визначених Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" №7-93 від 21.01.1993 року. Відповідно до пп."б" п.1 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", розмір судового збору за подання позову щодо немайнової вимоги становить 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що на даний час рівняється 3,40 грн.

          Відповідно до абзацу першого пункту 14 розділу III Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої Наказом Головної державної податкової інспекції України 22.04.1993 року №15, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 травня 1993 року за №50, при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)", що скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

          За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу необхідно запропонувати усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду належним чином оформленого документу про сплату судового збору в розмірі 3,40 грн. за такими реквізитами: одержувач –УДК у м. Рівне, код ЄДРПОУ 22586331, р/р 31414537700002 в ГУ ДКУ у Рівненській області, МФО банку 833017, код платежу 22090100, призначення платежу: судовий збір (державне мито) за подання позову до відповідача (вказати найменування).

          Крім того, до позовної заяви не додано документів, які б давали змогу перевірити наявність у позивача адміністративної процесуальної дієздатності та не додано достатніх документів на підтвердження повноважень особи, яка підписала позовну заяву, як законного представника Рівненської районної організації Політичної партії "Фронт Змін".

          За таких обставин, позивачу слід усунути зазначені недоліки шляхом подання до суду належним чином посвідченої копії документу про реєстрацію (легалізацію) відповідного об’єднання громадян, належним чином посвідченої копії статуту (витягу в частині порядку обрання голови районної організації та в частині його прав і повноважень) та належним чином посвідченої копії рішення про обрання голови районної організації.

Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 07 жовтня 2011 року.

Керуючись частиною першою статті 108 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Рівненської районної організації Політичної партії "Фронт Змін" до Рівненської районної виборчої комісії про визнання незаконними постанов та їх скасування - залишити без руху. Надати Рівненськії районній організації Політичної партії "Фронт Змін" строк для усунення недоліків позовної заяви до 07 жовтня 2011 року.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                               Друзенко Н.В.