Ухвала суду № 18392299, 22.09.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2011
Номер справи
40274
Номер документу
18392299
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м.Львів, вул.Чоловського,2 У Х В А Л А

про відмову в заміні сторони виконавчого провадження

22 вересня 2011 р. № 40274

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

за участю:

секретаря судового засідання Андрушакевич Т.В.,

державного виконавця Шалаковського Д.П.,

представника БУ № 3 Львівської КЕЧ району Жогальської І.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву державного виконавця про заміну сторони виконавчого провадження, -

в с т а н о в и в :

державний виконавець Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, в якій просить суд замінити сторону у виконавчому провадженні № 28313717 з Будинкоуправління № 3 Львівської квартирно-експлуатаційної частини району (код ЄДРПОУ - 24963826) на Будинкоуправління № 4 Львівської квартирно-експлуатаційної частини району (код ЄДРПОУ - 24964599).

Заява обґрунтована тим, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторін, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Стверджує, що БУ № 3 Львівської КЕЧ району, яке є стороною у виконавчому провадженні припинено згідно з наказом МОУ від 07.02.2011 року № 69, а її правонаступником є БУ № 4 Львівської КЕЧ району. Заявник зазначає, що вказані вище обставини ускладнюють виконання рішення суду та перешкоджають реалізації його прав, що зумовило звернення до суду із відповідною заявою про заміну сторони виконавчого провадження.

В судовому засіданні державний виконавець підтримав заяву про заміну сторони виконавчого провадження з підстав, наведених у ній. Просить суд задовольнити вказану вище заяву та замінити сторону виконавчого провадження БУ № 3 Львівської КЕЧ району на БУ № 4 Львівської КЕЧ району.

Представник БУ № 3 Львівської КЕЧ району в судовому засіданні про заяви про заміну сторони виконавчого провадження не заперечив. Вважає за можливе замінити сторону виконавчого провадження на БУ № 4 Львівської КЕЧ району.

Оглянувши матеріали справи, дослідивши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, суд дійшов висновку, що вказана заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи відповідно до ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» УПФУ у Франківському районі м. Львова винесено вимогу про сплату боргу від 08.01.2010 року № Ю-1790, щодо стягнення з БУ № 3 Львівської КЕЧ району на користь УПФУ у Франківському районі м. Львова суму боргу в розмірі 33630 грн. 19 коп.

На підставі вказаної вимоги, згідно з ст.ст. 17, 19, 20, 25 Закону України «Про виконавче провадження»державним виконавцем відкрито виконавче провадження з виконання вказаної вище вимоги, про що винесено відповідну постанову від 23.08.2011 року ВП № 28311439.

Відповідно до вказаної постанови про відкриття виконавчого провадження БУ № 3 Львівської КЕЧ району є боржником стороною у виконавчому провадженні з виконання вимоги УПФУ у Франківському районі м. Львова від 08.01.2010 року № Ю-1790 про стягнення боргу.

Згідно з п.1 Наказу Міністра оборони України №69 від 07.02.2011р. «Про реорганізацію будинкоуправлінь №№1, 2, 3 квартирно експлуатаційного відділу м. Львова»БУ №3 Львівського КЕЧ району припинено шляхом його реорганізації (приєднання) до БУ №4 Львівського КЕЧ району та визначено останнє правонаступником усіх майнових прав та обовязків реорганізованих будинкоуправлінь. Відповідно до п.4 вказаного Наказу призначено комісію для проведення дій, повязаних із реорганізацією.

Суд вказує, що на правовідносини з приводу припинення БУ №3 Львівського КЕЧ району поширюється загальний порядок припинення юридичної особи, визначений Цивільним та Господарським кодексами України.

Відповідно ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України та ч.1 ст. 59 Господарського кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Як передбачено ч.ч. 2,3 ст. 107 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами. При цьому, передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом. Згідно з ч. 3 ст. 59 Господарського кодексу України у разі приєднання одного або кількох субєктів господарювання до іншого субєкта господарювання до цього останнього переходять усі майнові права та обовязки приєднаних субєктів господарювання.

В ч.2 ст. 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа вважається такою, що припинилась, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Із системного аналізу наведених вище норм законодавства випливає, що права та обовязки переходять до правонаступника після державної реєстрації факту припинення юридичної особи.

З положень ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»вбачається, що відомості про юридичну особу включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України. В Єдиному державному реєстрі містяться відомості, зокрема, щодо даних про перебування юридичної особи в процесі припинення, зокрема дата реєстрації рішення засновників (учасників) або уповноважених ними органів про припинення юридичної особи, дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Як вбачається із спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за електронним запитом № 11222753 станом на 22.09.2011 року БУ № 3 Львівської КЕЧ району, код ЄДРПОУ 24963826 перебуває в стані припинення підприємницької діяльності. Тобто, відомості про державну реєстрацію припинення юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відсутні.

Згідно з ч. 1 ст. 264 КАС України та ч. 5 ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням (заявою) державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Однією з підстав для вибуття сторони виконавчого провадження є припинення (ліквідація чи реорганізація) юридичної особи.

З наведеного вище випливає, що реорганізація БУ №3 Львівського КЕЧ району шляхом приєднання до БУ №4 Львівського КЕЧ району не відбулась, а вказана юридична особа продовжує самостійно відповідати за своїми зобовязаннями, а тому підстави для її заміни як сторони у виконавчому провадженні відсутні.

Враховуючи викладене вище, суд вважає, що заява про заміну сторони виконавчого провадження подана передчасно та задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В :

В задоволенні заяви державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про заміну сторони виконавчого провадження відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя Гулик А.Г.

З оригіналом згідно

Суддя Гулик А.Г.