Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-2918/10/0770
рядок статзвіту 6.6.4
код - 08
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2011 року 16 год. 00 хв. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Іванчулинця Д.В.,
при секретарі судового засідання Семаль Т.М.,
за участю:
представника позивача державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області Вередюк В.М.,
представник відповідача Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" повторно не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" про стягнення заборгованості в сумі 29971,36 грн, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 10 березня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 15 березня 2011 року.
Позивач державна податкова інспекція у Рахівському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс", якою просить: стягнути податкову заборгованість в сумі 29971,36 грн. за рахунок активів Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс".
Позовні вимоги мотивує тим, що 09 грудня 2002 року Рахівське міське комунальне підприємство „Рахівкомунсервіс" зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності Рахівською районною державною адміністрацією, місцезнаходженням є: 90600, м. Рахів, вул. Шевченка,43, Рахівського району, Закарпатської області, внесено до ЄДРПУО 32240467.
05 березня 2010 року державною податковою інспекцією у Рахівському районі Закарпатської області було подано позов до Закарпатського окружного адміністративного суду про стягнення з МКП Рахівкомунсервіс" податкового боргу в сумі 38353,08 грн., який перебуває на розгляді- справа № 2а-774/10/0770. Податковий борг станом на день подання даного позову становив 96405,94 грн.
Станом на 10 червня 2010 року податковий борг підприємства збільшився і становить 126378,72 грн., в звязку з чим податкова інспекція просить стягнути з Рахівське МКП 'Рахівкомунсервіс" 29971,36 грн.(126378,72 грн- 96405,94 рн.) а саме: по податку на додану вартість 24766,31 грн., в т.ч. зобовязання- 18477,05 грн.; штрафна санкція - 5483,41 грн. та пеня 805,85 грн.; по збору за забруднення навколишнього середовища 5204,55 грн. по розрахунку від 11 травня 2010 року; по податку з власників транспортних засобів пеня 0,52 грн.
З метою стягнення заборгованості у відповідності до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" надіслано першу податкову вимогу №1/136 від 06 траня 2009 року на суму 10170,20 грн., 10 червня 2009 року надіслано другу податкову вимогу № 2/153 на суму 114147,65 грн.
10 липня 2009 року начальником державною податковою інспекцією у Рахівському районі Закарпатської області прийнято рішення № 20 про стягнення коштів та продаж активів в рахунок погашення боргу.
Після вжиття заходів передбачених законодавством МКП"Рахівкомунсервіс" не сплатив належні бюджету суми податків та платежів. А тому позивач просить стягнути податкову заборгованість у сумі 29971,36 грн. за рахунок активів МКП "Рахівкомунсервіс".
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з мотивів, що наведені в позовній заяві.
У судові засідання, що відбулись 04 лютого 2011 року та 10 березня 2011 року, відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.
Заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів обґрунтований і його слід задовольнити з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що Рахівською районною державною адміністрацією Закарпатської області зареєстровано Рахівське міське комунальне підприємство "Рахівкомунсервіс" зареєстровано як субєкта підприємницької діяльності Рахівською районною державною адміністрацією про що видано свідоцтво 09 грудня 2002 року (а.с. 6).
Згідно довідки АБ № 103650 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 24 квітня 2008 року, дані щодо Рахівського МКП "Рахівкомунсервіс" внесено до ЄДРПОУ 24 квітня 2008 року (а.с. 7).
Згідно з довідкою АБ № 103650 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, місцезнаходженням Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" є: 90600, м. Рахів, вул. Шевченка,43, Рахівського району, Закарпатської області, ідентифікаційний код 32240467 (а.с. 7).
Відповідач самостійно задекларував податкові зобовязання:
-по податку на додану вартість згідно до податкових декларацій: від 20 липня 2009 року (а.с.а.с. 24-25), від 21 грудня 2009 року (а.с.а.с. 17-18);
-по збору за забруднення навколишнього середовища з розрахунками від 11 травня 2010 року (а.с.а.с. 19-20).
Державною податковою інспекцією у Рахівському районі Закарпатської області здійснено документальні невиїздні перевірки з питань своєчасності сплати податку на додану вартість про що:
-складено акт № 11/15-02 від 03 лютого 2010 року (а.с.а.с. 27-29), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000201502/0 від 19 лютого 2010 року яким до підприємства застосовано штрафні санкції (а.с.а.с. 26-30);
-складено акт № 19/15-02 від 24 лютого 2010 року (а.с.а.с. 22-24), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000301502/0 від 26 лютого 2010 року яким до підприємства застосовано штрафні санкції (а.с.а.с. 21, 25);
-складено акт № 29/15-02 від 17 березня 2010 року (а.с.а.с. 32-34), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000351502/0 від 19 березня 2010 року яким до підприємства застосовано штрафні санкції (а.с.а.с. 31, 35);
-складено акт № 39/15-02 від 12 квітня 2010 року року (а.с.а.с. 37-39), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000471502/0 від 13 квітня 2010 року яким до підприємства застосовано штрафні санкції (а.с.а.с. 36, 40);
-складено акт № 45/15-02 від 26 квітня 2010 року (а.с.а.с. 42-44), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000581502/0 яким до підприємства застосовано штрафні санкції (а.с.а.с. 41, 45).
10 липня 2009 року начальником державною податковою інспекцією у Рахівському районі Закарпатської області прийнято рішення № 20 про стягнення коштів та продаж активів в рахунок погашення боргу (а.с. 51).
Згідго з довідкою про суму податкового боргу по Рахівському міському комунальному підприємству "Рахівкомунсервіс", станом на 10 червня 2010 року, податковий борг підприємства становить 126378,72 грн. (а.с. 8).
Відповідачу надсилались: перша податкова вимога № 1/136 від 06 травня 2009 року та друга податкова вимога № 2/163 від 10 червня 2009 року (а.с. 15).
Сума податкового боргу підтверджується:
-обліковою карткою платника податків Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" податок на додану вартість станом на 11 червня 2010 року (а.с.а.с.9-12);
-обліковою карткою платника податків Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" податок з власників транспортних засобів станом на 10 червня 2010 року (а.с.13);
-обліковою карткою платника податків Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" щодо надходження коштів за забруднення навколишнього середовища станом на 11 червня 2010 року (а.с.14);
11 березня 2010 року відкрито провадження та призначено справу до попереднього судового засідання за позовною заявою державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" про стягнення з МКП "Рахівкомунсервіс" податкового боргу в сумі 38353,08 грн. (а.с.а.с. 46-47).
Після вжиття заходів передбачених законодавством МКП "Рахівкомунсервіс" не сплатив у повному обсязі належні бюджету суми податків та платежів.
Станом на день подання позову підприємством вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися ні в апеляційному, ні в судовому порядку.
Згідно з п.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законодавством терміни.
Податкові зобов'язання платника податків, нараховані контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважаються узгодженими у день тримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених ип.5.2.2 п.5.2 ст.5 цього закону. Станом на день подання позову підприємством вказане податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось ні в апеляційному, ні в судовому порядку.
Крім того, відповідно до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Згідно п.п.16.1.2 п.16.1 ст.16 вказаного Закону нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21 грудня 2000 року, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 5.4.1 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" N 2181від 21 грудня 2000 року визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Вказана сума не сплачена відповідачем.
Враховуючи обставини встановлені у судовому засіданні, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства, і, зважаючи на це, такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов про стягнення заборгованості в сумі 29971,36 грн задовольнити.
Стягнути з Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" (90600, м. Рахів, вул. Шевченка,43, Рахівський район, Закарпатська область, ідентифікаційний код 32240467) в дохід державного (місцевого) бюджету податкову заборгованість у сумі 29971 (двадцять девять тисяч девятсот сімдесят одна) гривню 36 коп. за рахунок активів Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс".
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий Іванчулинець Д.В.