Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 вересня 2011 року Справа № 2а/2370/6489/2011
08.09.11
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Трофімової Л.В.,
при секретарі Левчуку А.С.,
за участю представників: позивача ОСОБА_1 за довіреністю, відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції м. Черкаси до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 до стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ :
ДПІ у м. Черкаси звернулася до суду з адміністративним позовом до ФОП ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Позивач стверджує, що за рішенням від 06.01.2011р. № 0000022303 до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2 610 грн. Відповідач частково сплатив заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій у сумі 210 грн.
На підставі наведених обставин позивач просить задовольнити його вимоги та стягнути з відповідача 2 400 грн.
У судовому засіданні представник позивача подав заяву про уточнення позовних вимог та просив зменшити суму податкового боргу на 240 грн. у звязку з частковою сплатою відповідачем зазначених коштів та просив стягнути заборгованість у сумі 2160 грн.
Відповідач проти адміністративного позову не заперечував та зобовязувався сплатити податковий борг до 31.10.2011р. у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
ОСОБА_2 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Черкаської міської ради 10.08.1994 р.
Законом, що визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (надалі за текстом - «Закон №265/95-ВР»).
Відповідно до вимог Закону № 265/95-ВР, 29 червня 2010 року посадовими особами відповідача проведено перевірку позивача щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2.
За результатами перевірки складено акт від 26.12.2010р. за № 004611, згідно якого встановлено, що по АДРЕСА_1, знаходиться закусочна «Юлія», де здійснює підприємницьку діяльність ПП ОСОБА_2, де знаходиться реєстратор розрахункових операцій «Датекс МР-50»№ ДІ 02001157. Перевіркою встановлено факт реалізації товару, а саме: 2 пляшки пива «Оболонь соборне»вартістю 06 грн. 00 коп. за пляшку у сумі 12 грн. 00 коп. Продавець отримала готівку, розрахункову операцію провела через РРО та видала документ, згідно якого встановлено, що проведення розрахункових операцій через РРО здійснюється без використання режиму попереднього програмування найменування товарів. Перевіркою книги ОРО встановлено не зберігання фіскальних звітних чеків №01655 за 24.07.2010р. та №01748 за 28.10.2010р. в книзі ОРО протягом встановленого терміну ( 3 роки). Перевіркою готівкових коштів на місці проведення розрахунків виявлено невідповідність коштів. В касі фактично знаходились кошти у сумі 381 грн. 00 коп., а згідно звіту РРО повинно знаходитись 12 грн. 00 коп., таким чином невідповідність готівки становить 369 грн. 00 коп.
Вищезазначеним порушено вимоги пунктів 9, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року із змінами та доповненнями (далі Закон України № 265/95-ВР.
На підставі акту перевірки ДПІ у м. Черкаси прийнято рішення №0000022303 від 06 січня 2011 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2610 грн. 00 коп.
У засіданні встановлено, що розмір штрафних (фінансових) санкцій був застосований із наступних розрахунків:
- згідно п. 4 ст. 17 Закону України № 265/95-ВР в розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання 680 грн. (17 грн. х 20 = 340 грн. х 2 = 680 грн.);
- згідно п. 6 ст. 17 Закону України № 265/95-ВР в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; 85 грн. (17 грн. х 5 = 85 грн.);
- ст. 22 Закону України №265/95-ВР у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність 1845 грн. (369 грн. х 5 = 1845 грн.).
ДПІ у м. Черкаси, застосовуючи до відповідача штрафні (фінансові) санкції на підставі п. 4, 6 ст. 17 та ст. 22 Закону України № 265/95-ВР, правильно дійшла висновку, що ПП ОСОБА_2 порушено вимоги п. 9, 11, 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР.
Відповідно до п.п. 9, 11, 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків врегульовано розділом ІV ст.ст. 15-16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року №265/95- ВР в новій редакції Закону України від 1 червня 2000 року № 1776-ІІІ. В ст. 15 вказаного Закону зазначено, що контроль за дотриманням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України, шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Статтею 17 Закону № 265/95-ВР визначено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції за рішенням відповідних органів державної податкової служби України.
Згідно пункту 14.1.156 статті 14 ПКУ, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно п. 20.1.18. ст. 20 ПКУ, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
У відповідності до п. 20.1.28. ст. 20 ПКУ, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином враховуючи часткову сплату відповідачем штрафних санкцій у сумі 450 грн., позивач просить стягнути 2160 грн. заборгованості.
На підставі викладеного суд прийшов до висновку задовольнити позов повністю та стягнути з відповідача заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2160 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 11, 86, 89, 94, 159, 160, 162 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь державної податкової інспекції у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код 34503595) штрафні (фінансові) санкції в сумі 2 160 (дві тисячі сто шістдесят) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 13 вересня 2011р.
Суддя Л.В.Трофімова