П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
21 вересня 2011 р. № 2-а- 8824/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова до Приватного підприємства "Лемінгі", третя особа - державний реєстратор - виконавчий комітет Харківської міської ради в особі Департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Харківської міської ради про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Дзержинському районі м. Харкова звернулась з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Лемінгі", третя особа - державний реєстратор - виконавчий комітет Харківської міської ради в особі Департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Харківської міської ради, в якому просить суд: припинити юридичну особу відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що в порушення вимог Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", юридична особи Приватне підприємство "Лемінгі" не подавало (не надіслало рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну адресу, у зв'язку з чим державним реєстратором внесено до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про що свідчить запис в довідці з ЄДР.
Позивач зазначає, що вищенаведені обставини є підставою для винесення судом рішення про припинення юридичної особи.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, разом з позовом надав заяву про розгляд справи без участі представника Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова.
Відповідач Приватне підприємство "Лемінгі" - про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, у відповідності до вимог статей 33, 35 КАС України, до суду надійшов конверт із відміткою пошти про неможливість вручення поштового відправлення.
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. Державний реєстратор надав до суду пояснення, з яких вбачається, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просив розглядати справу без участі представника.
Згідно п.10 ч.1 ст.3 КАС України розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.
Згідно до ч.1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд вважає, що адміністративна справа повинна бути розглянута в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено наступне.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "Лемінгі" зареєстроване як юридична особа 18.08.2005 року Виконавчим комітетом Харківської міської ради за № 1 480 120 0000 013195.
Як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції Дзержинського району м. Харкова з 30.12.1997 року за № 9605, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до установчих документів місцезнаходженням підприємства є адреса: 61145, Харківська область, м. Харків, Дзержинський район, вул. Космічна, буд.47, кв. 139, але як зазначено у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 23.05.2011 року у графі "Статус відомостей про юридичну особу" - внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою.
Відповідно до приписів ст.2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно ч.11 ст.19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15 травня 2003 року № 755-ІV (зі змінами та доповненнями) юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.
В разі ненадходження в установлений частиною одинадцятою цієї статті строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дати, встановленої для подання реєстраційної картки, юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору зазначеної реєстраційної картки.
Якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за зазначеною адресою державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
В порушення вищевказаних законодавчих вимог відповідач не надіслав рекомендованим листом державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну адресу. Також державному реєстратору повернуто рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за зазначеною адресою, в зв'язку з чим держаним реєстратором внесено до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про що свідчить запис в довідці з ЄДР.
Відповідно до п.2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" №755-ІV від 15.05.2003р. підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Згідно з п.67.2 ст.67 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 22.04.2011 року відносно Приватного підприємства "Лемінгі" до ЄДР внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи за адресою місцезнаходження.
Виходячи з вищевикладеного суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, доведеними та таким, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, ст.ст.3, 8-14, 41, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова до Приватного підприємства "Лемінгі", третя особа - державний реєстратор - виконавчий комітет Харківської міської ради в особі Департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Харківської міської ради про припинення юридичної особи - задовольнити в повному обсязі.
Припинити юридичну особу Приватного підприємства "Лемінгі" (61145, м. Харків, вул. Космічна, б. 47, кв. 139, ідентифікаційний код 25187620), зареєстрований Виконавчим комітетом Харківської міської ради 18.08.2005 року за № 1 480 120 0000 013195.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Супрун Ю.О.