Постанова № 18345373, 07.09.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2011
Номер справи
8777/11/2070
Номер документу
18345373
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія< >

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"07" вересня 2011 р. Справа № 2а-8777/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Сагайдак В.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - Шевченка І.С.,

представника позивача - Гура О.В.

представника відповідача - Бєляєвої І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Енергія 2010" до Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова про скасування наказу ,-

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергія 2010»звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова, в якому просить суд скасувати Наказ № 1701 від 06.07.2011 року.

В обґрунтування позовних вимог ТОВ «Енергія 2010»зазначило, що оскаржуваний наказ було винесено в порушення вимог Податкового кодексу України.

В судове засідання представник позивача прибув, позов підтримав та просив задовольнити.

Відповідач, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова проти позову заперечувала та просила відмовити у задоволенні позову. В обґрунтування заперечень зазначила, що під час винесення оскаржуваного наказу ДПІ у Київському районі м. Харкова діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Податковим кодексом України.

В судове засідання представник відповідача прибула, проти позову заперечувала та просила відмовити у задоволенні позову.

Суд, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергія 2010»зареєстроване Управлінням державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Харківської міської ради 13.08.2010 року, код за ЄДРПОУ 37191535. Перебуває на податковому обліку в ДПІ у Київському районі м. Харкова за №30883, є платником податку на додану вартість.

15.06.2011 року ДПІ у Київському районі м. Харкова ТОВ «Енергія 2010»було направлено запит за № 12679/10/18-018 про надання інформації та її документального підтвердження стосовно формування податкових зобовязань та податкового кредиту по декларації з податку на додану вартість за квітень 2011 року (а.с. 20).

ТОВ «Енергія 2010»листом від 20.06.2011 № 20/1 року повідомило ДПІ у Київському районі м. Харкова, що запит № 12679/10/18-018 від 15.06.2011 року не відповідає діючому законодавству через те, що в запиті не зазначено підставу звернення, передбачену п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України, та не буде виконано (а.с. 27).

У зв'язку з не наданням ТОВ «Енергія 2010» запитуваних документів начальником ДПІ у Київському районі м. Харкова було винесено наказ № 1701 від 06.07.2011 року, яким призначено проведення документальної позапланової невиїзної перевірки позивача (а.с. 25).

ТОВ «Енергія 2010»направлено повідомлення № 14048/10/18-018 від 06.07.2011 року про проведення перевірки та запрошено до ДПІ у Київському районі м. Харкова для підписання акту перевірки (а.с. 24).

26.07.2011 року ДПІ у Київському районі м. Харкова було складено Довідку "Про результати позапланової документальної перевірки ТОВ «Енергія 2010»з питання правильності визначення податку на додану вартість за квітень 2011 року за № 2817/18-010/37191535.

Згідно ст. 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у стаття 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є органи державної податкової службу - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Статтею 62 Податкового кодексу України встановлено, що податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом (п.п. 75.1.2. п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України).

Отже, проведення камеральних, документальних (планових або позапланових; виїзних або невиїзних) та фактичних перевірок є правом ДПІ у Київському районі м. Харкова, як податкового органу.

Відповідно до п.п. 78.1 п. 78.1 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, серед інших, за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

Згідно з п. 78.4. ст. 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Отже, однією з підстав для проведення документальної позапланової виїзної перевірки є не надання платником податків пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби.

Судом встановлено, що ДПІ у Київському районі м. Харкова було направило на адресу ТОВ «Енергія 2010»обов'язковий письмовий запит щодо надання інформації та її документального підтвердження з контрагентами. Позивачем не надано запитуваних документів. У зв'язку з чим начальником ДПІ у Київському районі м. Харкова було винесено оскаржуваний наказ.

Отже, відповідач під час винесення оскаржуваного наказу діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Крім того суд зазначає, що наказ про проведення перевірки за своєю правовою природою є актом індивідуальної дії, який діє у часі від моменту набрання ними чинності (в даному випадку від моменту прийняття). Припинення дії такого наказу відбувається у звязку з виконанням його приписів. Оскаржуваний наказ був реалізований шляхом складання ДПІ у Київському районі м. Харкова довідки про проведення перевірки. Тобто, оскаржуваний наказ є реалізованим.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 163, ст.185, ст. 186 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Енергія 2010" до Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова про скасування наказу - відмовити у повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У повному обсязі постанову складено 12 вересня 2011 року.

Суддя (підпис)< >В.В.Сагайдак

З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили. Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи.< >

Суддя< >В.В.Сагайдак< >