ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/1886/11
"29" липня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі
головуючого судді Жука А.В.,
при секретарі судового засідання Порплиці Т.В.
за участю сторін:
представника позивача - Гафтко Н.Л.;
представника відповідача Бойко О.В.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за адміністративним позовом Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Чортківського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства
про адміністративно господарських санкцій та пені
ВСТАНОВИВ:
Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі позивач, Фонд) звернулося до суду з адміністративним позовом до про стягнення заборгованості зі сплати адміністративно господарських санкцій та пені в сумі 13652,58 гривень.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з мотивів викладених у позовній заяві, просить стягнути з відповідача вищевказану суму.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечила, вказала, що відповідачем було дотримано норматив працюючих інвалідів відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів», оскільки на їхньому підприємстві до 08.09.2010 працював інвалід ОСОБА_3, а після його смерті було атестовано та створено робоче місце ОСОБА_4, якому встановлено ІІ групу інвалідності з 01.12.2010.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Чортківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства як юридична особа зареєстровано 26.11.2001 Чортківською районною державною адміністрацією з присвоєнням ідентифікаційного коду 03353851.
Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»від 21.03.1991 року №875ХІІ (надаліЗакон) встановлено, що для підприємств, установ, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників особового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб у кількості 1 робочого місця.
Відповідно до п. 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою КМ України №70 від 31.01.2007 Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження форми звітності N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів" та Інструкції щодо заповнення форми звітності N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів"»№42 від 10.02.2007 було затверджено звіт форми 10-ПІ.
Як вбачається зі звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів форми 10-ПІ поданого відповідачем до Тернопільського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів 23.03.2011 середньооблікова кількість штатних працівників Чортківського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства в 2010 році складала 81 особи.
Таким чином для виконання нормативу робочих місць для інвалідів відповідно до ст. 19 Закону на підприємстві повинно бути створене 3 робочих місця для інваліда.
Судом встановлено, що станом на 01.01.2010 на підприємстві працювало 3 інваліди. Разом з тим, працівнику відповідача ОСОБА_3 інвалідність була встановлена до 01.04.2010, що підтверджується випискою з акту огляду МСЕК №145772 (а.с. 21).
В Період з 01.04.2010 по 08.09.2010 ОСОБА_3 перебував на лікарняному для продовження інвалідності, проте перебуваючи у лікарні помер.
Як вбачається з довідки до акту огляду МСЕК №0196973 від 02.12.2010 було встановлено інвалідність ОСОБА_4 з 30.11.2010 терміном до 01.12.2011 (а.с. 19).
28 грудня 2010 року була проведена атестація робочого місця ОСОБА_4, як робочого місця, створеного для інваліда (а.с. 36).
Таким чином в період з 01.04.2010 по 28.12.2010 у відповідача було працевлаштовано лише 2 інваліда.
Згідно ст.20 Закону підприємства, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Згідно п.3 Положення про робоче місце інваліда та про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 р. № 314, робоче місце інвалідів вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохорони праці, громадських організацій інвалідів і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.
Пунктом 14 зазначеного Положення передбачено, що підприємства інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.
Наказом Державного комітету статистики №244 від 06.07.1998 року затверджена норма статистичної звітності № 3-ПН «Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад)», яка подається підприємствами щомісячно на адресу державної служби зайнятості.
Разом з тим, як встановлено в судовому засіданні Чортківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства в 2010 році звітів за формою З-ПН «Звіт про наявність вакансій»для інвалідів в центр зайнятості не подавало.
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з ч.1ст. 19 Закону, вважається працевлаштування інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Відповідно до ч.2 ст.20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка згідно Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 р., обчислюється виходячи із 120 % річних облікової ставки НБУ за кожен календарний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки на весь її строк.
Середньорічна заробітна плата на підприємстві відповідача складає 13344,58 гривні, що вбачається зі звіту про зайнятість інвалідів (Форма №10-ПІ) за 2010 рік.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідач до 15.04.2011 повинен був самостійно сплатити адміністративно - господарські санкції у розмірі 13344,58 гривні.
У зв'язку з тим, що відповідач порушив терміни сплати адміністративно-господарських санкцій на 77 днів, він повинен сплатити пеню в розмірі 308,00 гривень.
Оскільки вказані вище суми відповідачем добровільно не сплачено у останнього утворилась заборгованість перед Тернопільським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів у розмірі 13652,58 гривні, що підтверджується наявними в справі доказами.
Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
За наведених обставин суд приходить до переконання, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 35,70,71,79,86,153,158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Чортківського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (ідентифікаційний код 03353851, вул. Сонячна, 7 м. Чортків Тернопільської області) на користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (р/р31219230700554, ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012, код одержувача 23588160) заборгованість в сумі 13652,58 гривні (тринадцять тисяч шістсот п'ятдесят дві гривні 58 копійок), в тому числі:
-13344,58 гривень (тринадцять тисяч триста сорок чотири гривні 58 копійок) -адміністративно господарських санкцій;
-308,00 гривень (триста вісім гривень 00 копійки) - пені.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
(постанова виготовлена в повному обсязі 03.08.2011)
Головуючий суддяЖук А.В.
копія вірна
СуддяЖук А.В.