Постанова № 18344072, 13.09.2011, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2011
Номер справи
2а/1770/611/2011
Номер документу
18344072
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/611/2011

13 вересня 2011 року 10год. 38хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання Бєлкіної Д.С. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Осадчий А.В., Кузьмич В.М.

відповідача: представник Хомяк Л.А., Комар С.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Кузнецовське міське комунальне підприємство

доКузнецовська об'єднана державна податкова інспекція

про скасування податкових повідомлень рішень

ВСТАНОВИВ:

Кузнецовське міське комунальне підприємство звернулося з адміністративним позовом до Кузнецовської обєднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомленнь-рішень Кузнецовської об'єднаної державної податкової інспекції від 13.08.2010 року № 0000292350/0, від 10.09.2010 року № 0000292350/1, від 25.11.2010 року № 0000292350/2, та рішення від 14.10.2010 року № 5495/23-119.

Обґрунтовуючи позов, позивач зазначає, що відповідачем безпідставно включено до складу валового доходу цільові кошти, виділені Кузнецовською міською радою з місцевого бюджету на цілі, що повязані з благоустроєм міста. Вказує, що такі кошти не збільшили вартості його активів та не не були направлені на господарську діяльність позивача. Також позивач не погоджується з висновком податкового органу щодо завищення амортизаційних відрахувань внаслідок амортизації основних фондів внесених до статутного фонду позивача.

У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали та надали пояснення які по суті аналогічні поясненням викладеним у позовній заяві. Просили позов задоволити повністю.

Відповідач адміністративний позов не визнав з підстав, викладених у письмових запереченнях. В судовому засіданні представники відповідача надали пояснення, тотожні письмовим запереченням, зокрема вказали, що позивачем занижено валові доходи та безпідставно нараховано амортизаційні відрахування на основні фонди, що включені до його статутного фонду. Зокрема зазначили, що в ході перевірки позивача були встановлені обставини, що Кузнецовською міською радою були виділені кошти позивачу по коду економічної класифікації 1310 (субсидії та поточні трансферти підприємствам), отримані кошти, в супереч положенням підпункту 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»не було віднесено позивачем до складу валового доходу. Також представники відповідача вказали, що позивач не поніс витрат на придбання переданих йому до статутного фонду основних фондів, а відтак відповідно до п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 названого Закону не повинен нараховувати на них амортизацію. Просили у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов слід задоволити повністю.

Судом встановлено, що уповноваженими відповідачем особами проведено документальну планову виїзну перевірку Кузнецовського міського комунального підприємства код за ЄДРПОУ 30536302 з питань дотримання вимог 1 податкового законодавства за період з 01.01.2009р. по 31.03.2010р., валютного та і іншого законодавства за період з 01.01.2009р. по 31.03.2010р., за результатами якої складено акт №309/23-30536302 від 04.08.2010р.

Так, в ході названої перевірки встановлено:

- завищення Кузнецовським міським комунальним підприємством амортизаційних відрахувань за період І квартал 2010 року на загальну суму 201 848,00 грн. Вказане заниження в названому акті податкової перевірки обґрунтовується наступним: «...в порушення п.п. 8.1.1, п:п.8.1.щ п.8.1 ст. ст.. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 22.05.1997року № 283/97-ВР Кузнецовським міським комунальним підприємством \ у І кварталі. 2010 року зайво нараховано амортизацію (в сумі 201 848 грн.) на основні засоби в сумі 15 904 694 грн., які безоплатно отримані згідно рішення Кузнецовської міської Ради від 20.09.2002 р. № 240-р «Про передачу об'єктів житлового фонду ВП Рівненська АЕС та об'єктів призначених для його обслуговування;

- заниження підприємством валового доходу в рядку 01.6 «інші доходи, крім визначених у 01.1- 01.5»Декларацій з податку на прибуток підприємства за 2009 рік на загальну суму 2 574 642,58 грн. Вказане заниження в акті податкової перевірки (№ 309/23-30536302 від 04.08.2010р.) обґрунтовується порушення п.п.4.1.6 п.4.1 ст.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств, що полягає у невключенні позивачем до складу валових доходів суми отриманих поточних трансфертів (КЕКВ 1310) із спеціального фонду місцевого бюджету за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року на загальну суму 2 574 642,58 грн.

На підставі висновків названого акту перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення Кузнецовської об'єднаної державної податкової інспекції від 13.08.2010 року № 0000292350/0. За результатами адміністративного оскарження, названого рішення, відповідачем винесено відповідно податкові повідомлення -рішення від 10.09.2010 року № 0000292350/1, від 25.11.2010 року № 0000292350/2. (а.с. 73,74 т. 1).

1). 14.10.2010 року відповідач виніс рішення від № 5495/23-119 про внесення змін до названих рішень, яким уточним суми грошових зобовязань позивача з податку на прибуток за названими рішеннями, а зокрема за основним платежем в розмірі 694123грн та за штрафними санкціями в розмірі 203590грн.

Відповідно до копії Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (серія АОО №235261) Кузнецовське міське комунальне підприємство зареєстровано 13.03.2000 р. виконавчим комітетом Кузнецовської міської ради Рівненської області, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - 1606 120 0000 000105 (а.с. 60 т. 1).

Згідно Статуту (а.с. 41-59 т. 1), затвердженого рішенням Кузнецовської міської ради №611 від 14.09.2009р., державну реєстрацію проведено 02.10.2009р. № запису 16061050022000105, Кузнецовське міське комунальне підприємство (в подальшому - Підприємство) створено відповідно до рішення сесії Кузнецовської міської ради від 21.12.1999р. №81

Кузнецовська міська рада є засновником і власником Підприємства, (п.1.2).

Метою створення Підприємства є створення сприятливих умов для суб'єктів господарювання, які утримують об'єкти соціальної інфраструктури, збереження функціонального призначення цих об'єктів (2.1)..а.с.41-51/

13.01.2009року Кузнецовською міською радою Рівненської області винесено рішення №525 «Про внесення змін до міських цільових програм на 2009 рік». У відповідності до пункту 1.3 якого, заходи до Програми благоустрою міста Кузнецовськ на 2006-2010 роки на 2009 рік, затверджені рішенням міської ради від 27.11.2008р. №480, викладено в новій редакції, згідно з додатком 3.

Додатком 3 «Заходи до програми благоустрою міста Кузнецовськ на 2006-2010 роки на 2009 рік»до рішення міської ради від 13.01.2009р. № 525, передбачено перелік запланованих заходів, виконавцем яких визначено КМКП, джерело фінансування - місцевий бюджет:

·утримання зелених насаджень, ремонт об'єктів благоустрою з обсягом фінансування на суму 920,00 тис. грн., з врахуванням виправлень - 460,00 тис. грн..;

·утримання доріг з обсягом фінансування на суму 1 340,00 тис. грн., з врахуванням виправлень - 670,00 тис. грн..;

·утримання кладовища з обсягом фінансування на суму 49,00 тис. грн. (а.с. 132 т.1).

26.06.2009р. Кузнецовською міською радою Рівненської області винесено рішення № 577 (а.с. 134 т. 1). У відповідності до пункту 1.2 якого, заходи Програми благоустрою міста Кузнецовськ на 2006-2010 роки на 2009 рік, затверджені рішенням міської ради від 27.11.2008р. №480 зі змінами від 13.01.2009 № 525, викласти в новій редакції, згідно з додатком 2.

Додатком 2 (а.с.135 т.1) «Заходи програми благоустрою міста Кузнецовськ на 2006-2010 роки на 2009 рік»до рішення міської ради від 26.06.2009р. № 577, передбачено перелік запланованих заходів, джерелом фінансування яких є місцевий бюджет:

·утримання зелених насаджень, ремонт об'єктів благоустрою з обсягом фінансування на суму 1 115,00 тис. грн.; · утримання доріг з обсягом фінансування на суму 1 442,00 тис. грн.;

· утримання кладовища з обсягом фінансування на суму 49,00 тис. грн.

Відповідно до реєстрів фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, затверджених виконавчим комітетом Кузнецовської міської Ради та розподілів показників зведених кошторисів за 2009 рік, позивачу були виділені кошти, а саме поточні трансферти (КЕКВ 1310), які перераховувались на рахунок одержувача кошти Кузнецовського міського комунального підприємств через УДК у м.Кузнецовськ ГУДКУ Рівненської області. Позивач у 2009 році отримав поточних трансфертів в сумі 4601 318,49 грн.

Відповідно до Планів використання бюджетних коштів (/т.1,а.с. 145-147/ Кузнецовським міським комунальним підприємством за КВКВ 006, КПКВ (КТКВ) 100203, КЕКВ 1310, загальна сума видатків за загальним фондом передбачена в розмірі 2 626 000,00грн., в тому числі:

згідно Плану від 02.02.2009р. - в розмірі 1 179 000,00 грн.;

згідно Плану від 14.07.2009р. - в розмірі 1 427 000 ,00 грн.;

згідно Плану від вересня 2009р. - в розмірі 20 000,00 грн.

В бухгалтерському обліку підприємства (Картка рахунку: 48 (Види деяльности: Упр. Благоустрою бюджет 1 За 2009 р.) господарська операція з одержання поточних трансфертів по КФК 100203; КЕКВ 1310 в сумі 2 594 642,58 грн. відображена по кредиту рахунка 48 «Цільове фінансування і цільові надходження»/а.с. 234, 235-250 т.1, 1-15 т. 2 /. Відповідно до пояснень представників наданих в ході розгляду справи, внаслідок освоєння позивачем названого цільового трансферту, приросту належних позивачу активів не відбулося.

Отже, з врахуванням вищенаведеного, отримання Кузнецовським міським комунальним підприємством коштів з місцевого бюджету, у вигляді поточних трансфертів в 2009 р. на суму 2 594 642,58 грн., пов'язане з виконанням рішень Кузнецовської міської ради Рівненської області «Про внесення змін до міських цільових програм на 2009 рік»: від 13.01.2009р. № 525, від 26.06.2009р. № 577 щодо здійснення міської цільової програми з благоустрою, а не з приводу ведення підприємством своєї господарської діяльності, направленої на отримання прибутків або збільшення вартості належних йому активів.

Пунктом 4.1. ст.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»№334/94-ВР від 28.12.94р. (у редакції Закону України №283/97-ВР від 22.05.97р.) із змінами та доповненнями визначено, що до складу валового доходу включається загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за її межами.

При цьому, валовий доход також включає доходи з інших джерел, у тому числі, але не виключно, у вигляді сум дотацій і субсидій з фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або бюджетів, отриманих платником податку п.п. 4.1.6. п. 4.1 ст.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Бюджетним кодексом України від 21.06.2001 N 2542-ІП (із змінами та доповненнями) в частині п.4 ст.9 визначено, що: «трансферти - це кошти, одержані від інших органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших держав або міжнародних організацій на безоплатній та безповоротній основі.»

Відповідно до економічної структури видатків бюджету, що затверджені Постановою Верховної Ради України «Про структуру бюджетної класифікації України»від 12.07.96 р. N 327/96-ВР (із змінами та доповненнями) в Додатку розділ II «Видатки бюджету»(пункт 3 «Субсидії та поточні трансфертні виплатні розділу III «Поточні видатки»), передбачений наступний склад субсидії поточних трансфертних виплат суб'єктам господарської діяльності:

«- субсидії;

субсидії державним підприємствам, крім сільськогосподарських;

субсидії фінансовим установам;

субсидії підприємствам і організаціям сільського господарства;

дотації на покриття збитків державних підприємств;

інші субсидії;

трансфертні платежі органам державного управління інших рівнів;

кошти, що передаються іншим бюджетам;

інші поточні трансферти;

трансферти населенню;

виплата пенсій і допомоги;

стипендії;

оплата безплатно наданих квартир і комунальних послуг;

інші трансферти населенню;

трансферти за кордон;

трансфертні платежі іншим країнам.»

Відповідно до вимог Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Державного казначейства України 25.11.2008 N 495, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 січня 2009 р. за № 79/16095, передбачено наступне:

Пункт 6 «У цій Інструкції терміни та поняття вживаються у такому значенні:

... поточні видатки - видатки бюджетів, що спрямовуються на виконання бюджетних програм які забезпечують поточне функціонування бюджетних установ, проведення досліджень, розробок, заходів та надання поточних трансфертів населенню і підприємствам (установам, організаціям);

субсидії усі невідплатні поточні виплати підприємствам, які не передбачають компенсації у вигляді спеціально обумовлених виплат або товарів і послуг в обмін на проведенні платежі, а також: видатки, пов'язані з відшкодуванням збитків державних підприємств;

...трансфертні платежі - це невідплатні і безповоротні платежі, які не є придбанням товарів чи послуг, наданням кредиту або виплатою непогашеного боргу.»

Що стосується дотацій, то у ст. 16 «Дотації та інші засоби державної підтримки суб'єктів господарювання»Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІУ (із змінами та доповненнями) визначено наступне:

«1. Держава може надавати дотації суб'єктам господарювання: на підтримку виробництва життєво важливих продуктів харчування, на виробництво життєво важливих лікарських препаратів та засобів реабілітації інвалідів, на імпортні закупівлі окремих товарів, послуги транспорту, що забезпечують соціально важливі перевезення, а також: суб'єктам господарювання, що опинилися у критичній соціально-економічній або екологічній ситуації, з метою фінансування капітальних вкладень на рівні, необхідному для підтримання їх діяльності, на цілі технічного розвитку, що дають значний економічний ефект, а також; в інших випадках, передбачених законом.

2. Держава може здійснювати компенсації або доплати сільськогосподарським товаровиробникам за сільськогосподарську продукцію, що реалізується ними державі.

3. Підстави та порядок застосування засобів державної підтримки суб'єктів господарювання визначаються законом.»

Отже, з врахуванням вищенаведеного, поточні трансферти не відповідають ознакам валового доходу платника податку, установленим пунктом 4.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»№ 334/94-ВР від 28.12.94р. (у редакції Закону України від 22.05.97р. № 283/97-ВР) із змінами і доповненнями, і не підлягають оподаткуванню відповідно до підпункту 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону як доходи з інших джерел, оскільки їх одержання з місцевого бюджету спрямоване на реалізацію міської цільової програми з благоустрою, що за своїм економічним змістом не є дотацією або субсидією.

Висновком судово-економічної експертизи №7240 від 26.07.20011 року проведеної у даній справі, також не підтверджено ні нормативно, ні документально доводів відповідача про заниження позивачем валового доходу в період 1-4 кв. 2009року на загальну суму 2574642,58 грн.

Разом з обумовленим, судом встановлено, що при виконанні позивачем міської цільової програми з благоустрою, позивачем не формувалися валові витрати внаслідок виконання таких програм на суму 2 594 642,58 грн. Підтвердженням вказаного є пояснення представників сторін та висновки названої судово-економічної експертизи.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181 (що був чинний на момент проведення перевірки позивача) відповідач, як контролюючий орган зобовязаний правильно визначити обєкт оподаткування врахувати, як занижені показники валового доходу так і занижені показники валових витрат.

Виходячи з положень названих норм права, навіть якщо припустити, що трансферний платіж (на цільову програму з благоустрою) є доходом позивача, котрий підлягає включенню до складу його валового доходу, то відповідно видатки здійснені внаслідок освоєння такого трансфертного платежу підлягали б включенню до складу валових витрат позивача, що в підсумку в будь-якому випадку не призводило б до позитивного значення обєкта оподаткування.

Збільшення позивачу валового доходу на суму отриманого трансферту в розмірі 2 594 642,58грн. без врахування відповідачем здійснених видатків за таким трансфертом у складі валових витрат не відповіддає положенню щодо встановлення контролюючим органом в ході перевірки правильного обєкта оподаткування (врахування всіх занижених та завищених показників) та є одностороннім підходом при визначенні контролюючим органом правильного обєкта оподаткування.

2). 20.09.02 міським головою м. Кузнецовська прийнято розпорядження від № 240-р «Про передачу об'єктів житлового фонду ВП «Рівненська АЕС»та об'єктів призначених для його обслуговування», передбачено передачу до комунальної власності територіальної громади м. Кузнецовська з балансу ВП «Рівненська АЕС», а зокрема вирішено Кузнецовському міському комунальному підприємству прийняти на баланс станом на 1.10.2002року об'єкти згідно з переліком.

Відповідно до пункту 1 Рішення Кузнецовської міської ради п'ятого скликання від 14.09.2009 р. № 611 «Про внесення змін в статутний фонд Кузнецовського міського комунального підприємства»вирішено збільшити статутний фонд Кузнецовського міського комунального підприємства на 23 282 003,10 грн. протягом 2009 року, а саме: основні та оборотні засоби (перелік додається) - 22 084 978,86 грн.; вулиця № 5 мікрорайонів Північний 2,3 та Північно Східний 586791,67грн.; зовнішні теплові мережі від ТК 9/2 до ТК 9/4 по м-ну Будівельників м. Кузнецовськ реконструкція 610235,57 грн.. Перелік основних та оборотних засобів на суму 22 084 978,86 грн., на яку збільшується статутний фонд Кузнецовського міського комунального підприємства, наведено в Додатку «Перелік основних та оборотних засобів»до рішення міської ради від 14.09.2009 р. № 11.

Статутом Кузнецовського міського комунального підприємства , затвердженим рішенням Кузнецовської міської ради № 611 від 14.09.2009 року зареєстрованим 02.10.2009 за № 16061050022000105 передбачено, що: Кузнецовське міське комунальне підприємство в подальшому Підприємство створено відповідно до рішення сесії Кузнецовської міської ради від 21.12.1999р. №81(п.1.1). Кузнецовська міська рада є засновником і власником Підприємства, (п.1.2). Для забезпечення діяльності Підприємства створюється Статутний фонд у розмірі 32 717 473 грн. 62 коп. шляхом передачі до Статутного фонду: основних та оборотних засобів - 22 084 978,86 грн.; вулиці № 5 мікрорайонів Північний 2,3 та Північно - Східний - 586791,67 грн.; зовнішніх теплових мереж від ТК 9/2 до ТК 9/4 по м-ну Будівельників 1 м. Кузнецовськ - реконструкція - 610235,57 грн... (п. 7.2 ) /т.1,а.с.41-51/ Дослідженням поданих позивачем за вих. № 728 від 13.05.2011р документів експерту, відповідно до висновку судово-економічної експертизи №7240 від 26.07.20011 року проведеної у даній справі документально підтверджено нарахування позивачем амортизації в І кварталі 2010 року в розмірі 201 848 грн. на основні засоби, в сумі 15 904 694 грн., які внесено до статутного фонду Комунального міського підприємства, згідно Рішення Кузнецовської міської ради п'ятого скликання від 14.09.2009 р. № 611 «Про внесення змін в статутний фонд Кузнецовського міського комунального підприємства»

Відповідно до підпункту 8.1.1 п. 8.1 ст.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»№334/94-ВР від 28.12.94р., під терміном "амортизація" основних фондів і нематеріальних активів слід розуміти поступове віднесення витрат на їх придбання, виготовлення або поліпшення, на зменшення скоригованого прибутку платника податку у межах норм амортизаційних відрахувань, установлених цією статтею.

При цьому, підпункт 8.1.2 п 8.1 ст.8 названого Закону передбачає, що амортизації підлягають витрати на придбання основних фондів та нематеріальних активів для власного виробничого використання, включаючи витрати на придбання племінної худоби та придбання, закладення і вирощування багаторічних насаджень до початку плодоношення; самостійне виготовлення основних фондів для власних виробничих потреб, включаючи витрати на виплату заробітної плати працівникам, які були зайняті на виготовленні таких основних фондів; проведення всіх видів ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних фондів.

До придбання основних фондів та нематеріальних активів прирівнюються операції з включення таких основних фондів та нематеріальних активів до складу статутного капіталу такої іншої особи, із подальшим включенням основних фондів до відповідних груп ( 8.4.11 п. 8.4 ст.8. Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»).

Отже, з врахуванням вищенаведеного вартість об'єктів основних засобів, внесених засновником Кузнецовською міською радою до статутного фонду Кузнецовського міського комунального підприємства (що прирівнюється до придбання основних фондів та нематеріальних активів), згідно Рішення Кузнецовської міської ради п'ятого скликання від 14.09.2009 р. № 611 «Про внесення змін в статутний фонд Кузнецовського міського комунального підприємства», у вигляді основних та оборотних засобів на суму 22 084 978,86 грн., а саме на суму 15 904 694 грн. підлягає амортизації в податковому обліку Кузнецовського міського комунального підприємства за І квартал 2010 року в розмірі 201 848 грн.

Таким чином, висновки, зазначені в розділі 3.1.3, іменованому «амортизаційні відрахування»акту планової виїзної перевірки позивача Кузнецовською об'єднаною державною податковою від 04.08.2010 року № 309/23-30536302 щодо завищення сум амортизаційних відрахувань за І квартал 2010 року на загальну суму 201848 грн. нормативно та документально не підтверджуються.

Висновком судово-економічної експертизи №7240 від 26.07.20011 року проведеної у даній справі, також не підтверджено ні нормативно, ні документально доводів відповідача про завищення сум амортизаційних відрахувань за І квартал 2010 року на загальну суму 201848 грн. та про заниження податку на прибуток в сумі 694122,65грн.

Враховуючи вище вищевикладене, позовні вимоги позивача підлягають до задоволення повністю.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. В ході судового розгляду справи позивачем надано документальні підтвердження щодо понесених витрат в розмірі 3,40 сплаченого судового збору. Стосовно витрат на проведення судово-економічної експертизи, то позивач таких документвальних підтверджень не надав, а його представники на ухвалу суду щодо надання таких копій відмовили в такому наданні. За таких обставин, присудженню з Державного бюджету на користь позивача підлягають судові витрати в розмірі 3,40грн.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Скасувати податкові повідомлення-рішення Кузнецовської об'єднаної державної податкової інспекції від 13.08.2010 року № 0000292350/0, від 10.09.2010 року № 0000292350/1, від 25.11.2010 року № 0000292350/2, та рішення від 14.10.2010 року № 5495/23-119.

Присудити на користь позивача Кузнецовське міське комунальне підприємство із Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3,40грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шевчук С.М.