Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 2а/1570/5927/2011
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2011 року м.Одеса
09.00 год.
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., вивчивши адміністративний позов Дунайської транспортної прокуратури в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень за порушення законодавства про автомобільний транспорт,-
В С Т А Н О В И В:
02 серпня 2011 року Дунайська транспортна прокуратура в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
В добровільному порядку заборгованість відповідачем погашена не була, у звязку із чим позивач звернувся до суду.
Ухвалу суду про відкриття скороченого провадження було надіслано відповідачу, але відповідно до довідки Укрпошти, повістку повернуто відправнику з поштовою відміткою «за відмовою адресата від одержання». Згідно ст. 37 КАС України, вважається, що особа, яка відмовилася одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено належним чином про дату, час і місце судового засідання.
У звязку із вказаними обставинами суд вважає, що позивач отримав надіслану йому копію ухвали про відкриття скороченого провадження належним чином, проте станом на 16 вересня 2011 року у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 КАС України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.
Відтак, суд доходить висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Законом України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи.
Згідно вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до субєкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції.
Під час перевірки автотранспортного засобу Renault/Van Hool державний номер НОМЕР_1, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, проведеної 17 травня 2011 року, встановлено порушення водієм вимог абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт"- надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 цього Закону, а саме відсутня індивідуальна контрольна книжка водія.
За даним фактом державним інспектором територіального відділу державного контролю Головної автотранспортної інспекції 17 травня 2011 року складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 044523, з яким відповідач був ознайомлений (а.с.15).
Відповідно до ч. 1 ст. 70 Закону України "Про автомобільний транспорт" про порушення законодавства про автомобільний транспорт, передбачені пунктами 1 - 6 ст. 69 вказаного Закону, посадовою особою територіального органу центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту складається протокол не пізніше двох місяців з дня вчинення цього порушення, який розглядається протягом десяти днів керівником цього територіального органу та за наявності підстав останнім ухвалюється постанова про застосування до перевізника фінансових санкцій.
З матеріалів справи вбачається, що територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 направлялось повідомлення про розгляд справи про вчинене правопорушення та його запрошення на розгляд цієї справи, яке відбудеться 08 червня 2011 року з 10.00 до 14.00 години за адресою: м. Одеса, вул. Польська, буд. 16-а (а.с.16). Дане повідомлення отримано відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.18 зворотний бік сторінки).
08 червня 2011 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області винесено постанову № 139054 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і накладено фінансові санкції в сумі 1700 гривень (а.с.17).
Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідно до матеріалів справи копія постанови від 08 червня 2011 року отримана відповідачем особисто, про що свідчить розписка, яка міститься в матеріалах справи (а.с.18 зворотний бік сторінки).
Однак, на час розгляду справи сума фінансових санкцій відповідно до постанови № 139054 від 08 червня 2011 року у добровільному порядку фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 не сплачена.
Суд звертає увагу, що на час розгляду справи, відповідачем не надано доказів того, що постанова від 08 червня 2011 року була оскаржена відповідно до чинного законодавства та її скасовано, отже є чинною.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є державною установою, яка фінансується за рахунок коштів державного бюджету. Штрафи, які накладаються на порушників законодавства про автомобільний транспорт стягуються в дохід держави.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позов Дунайської транспортної прокуратури в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень за порушення законодавства про автомобільний транспорт є обґрунтованим, законним та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. 60-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Дунайської транспортної прокуратури в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень за порушення законодавства про автомобільний транспорт - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) суму фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень (одна тисяча сімсот гривень) на рахунок управління Державного казначейства Одеської області: отримувач УДКУ в Одеській області, банк одержувача УДКУ в Одеській області, призначення платежу код 21081100 символ 106 Адміністративні штрафи та інші санкції, р/р 31116106700423 МФО 828011, код ЄДРПОУ 23214784.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги має бути одночасно надіслана особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Стеценко О.О. <Зміст постанови (ухвали) (резолютивна частина) >