Постанова № 18341107, 21.09.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2011
Номер справи
2а-8057/11/1370
Номер документу
18341107
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 вересня 2011 р., 12 год. 45 хв., м. Льві№ 2а-8057/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Кравчука В.М.

за участю секретаря судового засідання Ганачівської Л.Ю.,

представника позивача Цап П.-А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засідання справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова до Приватного підприємства «Карпатія-Захід»про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В :

ДПІ у Галицькому районі м. Львова звернулась до суду з адміністративним позовом до ПП «Карпатія-Захід»про стягнення податкового боргу в сумі 13382,96 грн.

В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що відповідач як платник податків має заборгованість перед бюджетом в розмірі 13382,96 грн., з яких 11927,78 грн. прибутковий податок, 1360,00 грн. податок на додану вартість, 95,18 грн. комунальний податок. ДПІ виносились податкові вимоги про сплату боргу, однак такий не сплачено. Заборгованість по цих видах податків виникла в 2009 р., 2010 р.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позові, просить його задовольнити.

Суд повідомляв ПП «Карпатія-Захід»про розгляд справи. На адресу суду повернулось поштове відправлення з повідомленням про вручення з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до ст. 37 КАС України у разі відмови адресата від одержання повістки особа, яка її доставляє, робить відповідну відмітку на повістці, засвідчує її власним підписом і негайно повертає до адміністративного суду. Особа, яка відмовилася одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.

Заслухавши пояснення присутнього представника позивача, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідач ПП «Карпатія-Захід»зареєстроване як юридична особа 21.09.2007 р., що підтверджується довідкою з ЄДР та перебуває на обліку платника податків у ДПІ у Галицькому районі м. Львова.

Судом встановлено, що ПП «Карпатія-Захід» є платником ПДВ, прибуткового податку, комунального податку, подавав до ДПІ декларацію про доходи, Декларації з ПДВ.

Вирішуючи спір, Суд виходить з наступного.

Сума податку на прибуток становить 1927,78 грн., яка самостійно задекларована платником у декларації № 30367 від 10.04.2011 р., № 1237000 від 15.093.20111 р., № 12705 від 15.03.201 р.

Сума ПДВ в розмірі 1360 грн. і виникла внаслідок проведення перевірки про порушення податкового законодавства від 13.07.2010 р. № 3914/1521/35444384, від 08.07.2010 р. № 3814/1521/35444384, від 15.06.2010 р. № 2494/1521/35444384, від 26.11.2010 р., № 3041/1521/35444384, від 19.01.2010 р. № 131/1521/35444384, від 07.10.2009 р. № 2368/15-2/35444384. За результатами перевірок винесено податкові повідомлення-рішення 31.08.2010 р. № 0010711521/0 на суму 170 грн., від 31.08..2010 р. № 0010721521/0 на суму 170 грн., від 23.07.2010 р. № 0008621521 на суму 170 грн., від 22.02.2010 р. № 0002031521/0 на суму 170 грн., від 22.10.2010 р. № 0002071521/0 на суму 170 грн., від 18.11.2009 р. № 00075315221/0 на суму 510 грн.

Сума комунального податку становить 95,18 грн. і самостійно визначена платником в податкових розрахунках комунального податку від 22.09.2008 р. № 109289, від 20.10.2008 р. № 122377, від 10.11.2008 р. № 130928, від 16.12.2008 р. № 141110, від 13.01.2009 р. № 151480, від 03.02.2009 р. № 2639, від 20.03.2009 р. № 15550, від 21.04.2009 р. № 28653, від 06.05.2009 р. № 33906, від 22.06.2009 р., № 48838, від 20.07.2009 р. № 61248, від 11.08.2009 р. № 69971, від 15.12.2009 р. № 108093, від 12.01.10 р. № 114763, від 17.02.2010 р. № 5127, від 11.03.2010 р. № 8787, від 13.04.2010 р. № 17557, від 19.05.2010 р. № 34141, від 12.07.2010 р. № 46476, від 18.10.2010 р. № 78048, від 20.01.2011 р. № 104263.

Вирішуючи спір суд виходив з наступного.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. У ст. 68 передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс Українивід 02.12.2010 р. № 2755-VI (надалі ПК України), Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість відповідача перед бюджетом виникла до 2011 р.

Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №2181), яким податковий орган керувався при визначенні та нарахуванні суми боргу, втратив чинність з 01 січня 2011 року, згідно з Податковим кодексом Українивід 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце (рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 р. № 1-рп/99).

Спірні правовідносини виникли до 01.01.2011 року, а тому положення Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” застосовуються Судом при вирішенні спору.

У відповідності до п.1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року за № 2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями (надалі Закон № 2181), податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.1.2 Закону № 2181-III податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Податковим боргом (недоїмкою)у відповідності до п.1.3 ст.1 згадуваного Закону вважається податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Згідно положень п.5.1, п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону № 2181, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації; податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пп.4.2 та 4.3 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначені законодавством строки.

Відповідно до п.5.3.1 ст.5 Закону № 2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, а саме за базовий податкови (звітний) період (календарний місяць, календарний квартал, календарний рік) день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобовязання платників податків і підлягає сплаті. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутностіпротягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а"“в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до 5.4.1. Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

На виконанння п.п 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами ДПІ у Галицькому районі м. Львова було направлено на адресу ПП Карпатія-Захід»:

-першу податкову вимогу від 14.10.2008 р. № 1/1721 на суму 173,38 грн.;

-другу податкову вимогу від 12.01.2009 р. № 2/183,58 на суму 183,58 грн.

Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що ним вказана сума податкового зобовязанння в розмірі 13382,96 грн. оспорювалася в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи згадане податкове зобовязання дійсно є податковим боргом. Відповідач не надав суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача.

У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведене, Суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача податкового боргу.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 3,17-19, 86, 94, 122, 160-163 КАС України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Карпатія-Захід»(ідентифікаційний код 35444384, місцезнаходження: м. Львів, вул.. Театральна, буд. 7, кв. 13-А) на користь держави податковий борг з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 11927,78 гривень, з податку на додану вартість в розмірі 1360,00 гривень, з комунального податку в розмірі 95,18 гривень; всього 13382 (тринадцять тисяч триста вісімдесят дві) гривні 96 (девяносто шість) копійок за рахунок коштів на банківських рахунках.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено 19 вересня 2011 р.

Суддя В.М.Кравчук