ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"19" вересня 2011 р. Справа № 5004/1456/11 за позовом Підприємця ОСОБА_1
до відповідача: Комунального підприємства "Зелене господарство міста Луцька"
про стягнення 24 087 грн. 34 коп.
Суддя Дем'як В.М.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 підприємець, ОСОБА_2 (дов. №45 від 01.09.2011р.)
від відповідача: ОСОБА_3 юрисконсульт (дов. від 10.02.2011р.)
Суть спору: позивач підприємець ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до КП "Зелене господарство міста Луцька" про стягнення 24087,34 грн., з них 20947 грн. 20 коп. основного боргу, 2446 грн. 30 коп. інфляційних втрат, 693 грн. 84 коп. 3% річних.
В підтвердження своїх вимог позивач посилається на договір № 10а від 01.03.2010р.; довідку про вартість виконаних робіт; акт приймання виконаних робіт за квітень 2010р.; акт звірки взаємних розрахунків станом на 01.06.2010р.; договір № 16 від 02.03.2010р., договір № 22 від 01.06.2009р., договір № 17 від 01.06.2009р.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні та письмових запереченнях № 440 від 02.09.2011р., проти заявленого позову заперечує з наступних підстав: договір № 10а від 01 березня 2010 р. укладено попереднім директором КП «Зелене господарство м. Луцька»з порушеннями п. 4.2.2. Статуту КП «Зелене господарство м. Луцька», в частині укладання договорів, угод, контрактів за погодженням із Засновником (Власником). Директором КП «Зелене господарство м. Луцька»не було погоджено вчинення даного правочину із Луцькою міською радою. Відповідно до п. 1.3.2.2. плану роботи контрольно-ревізійного відділу в м.Луцьку та Луцькому районі на II квартал 2010 року та направлення на проведення ревізії від 10.06.2010 № 123 проведено ревізію фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Зелене господарство м. Луцька»за період з 01.01.2008 по 01.08.2010 року. В ході цієї ревізії та на підставі звернення прокуратури м. Луцька від 30.03.2010 № 1652 було проведено зустрічну звірку щодо документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювались між ПП ОСОБА_1 та КП «Зелене господарство м. Луцька»за період з 01.01.2008 по 30.06.2010 року. Зустрічну звірку було проведено з 27.07.2010 по 06.08.2010 року з відома та в присутності ОСОБА_1 Зустрічною звіркою було встановлено, що роботи ПП ОСОБА_1, на виконання яких він посилається у своїй позовній заяві, ним фактично не проводились та акти виконаних робіт ним не складалися. Згідно п.3.1. ЗУ «Про благоустрій населених пунктів»до об'єктів благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів відносяться, зокрема, парки, парки культури та відпочинку, сквери, різноманітні зелені насадження тощо. Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом міністерства будівництва, архітектури та житлово- комунального господарства України 10.04.2006 N 105 зелені насадження деревна, чагарникова, квіткова та трав'яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території населеного пункту; зелене будівництво - комплекс робіт щодо створення нових міських зелених насаджень і реконструкції наявних, а відповідно до п.13.1.1. даного нормативного акту до робіт з капітального ремонту об'єктів благоустрою зеленого господарства включають такі види робіт, як, наприклад, видалення дерев та чагарників. З позиції будівельних нормативів благоустрій належить до одного з видів будівництва (згідно листа Держбуду України щодо віднесення ремонтно-будівельних робіт до капітального та поточного ремонтів від 30.04.2003 р. № 7/7-405). Це насамперед означає, що на такі роботи розповсюджуються нормативі документи, що регулюють діяльність у сфері будівництва, зокрема, глава 33 господарського кодексу України «Капітальне будівництво». Згідно статті 319 ГК України підрядник має право за згодою замовника залучати до виконання договору субпідрядників, на умовах укладення з ними субпідрядних договорів. Однак, всупереч нормам ГК України, підрядчик ПП ОСОБА_1 не отримував жодного дозволу від замовника робіт КП «Зелене господарство м. Луцька»на залучення субпідрядників до виконання робіт зазначених у договорі 10а від 01.03.2010 року. Виконавець не повідомив, що на час виконання зазначених у договорі робіт він не мав найманої робочої сили і не наймав працівників; машини та механізми, необхідні для виконання договірних зобов'язань, у нього теж були відсутні.
Додатково заперечуючи позов в судовому засіданні 19.09.2011р., та відповідно до письмових пояснень, представник відповідача зазначив, що 02.09.2010р. КП «Зелене господарство м.Луцька»звернулося до ПП ОСОБА_1 з вимогою провести звірку бухгалтерських документів та здійснити перерахунок вартості виконаних робіт згідно укладених з ним договорів в 2009 - 2010 роках на загальну суму 254007 грн. 06.09.2010р. Підприємець ОСОБА_1 письмово відмовився від проведення звірки, зазначивши безспірність факту вартості виконаних ним робіт на суму 254007 грн. Для підтвердження виконання робіт субпідрядниками в судове засідання Підприємець ОСОБА_1 подав копії договору № 17 від 01 червня 2009 року, укладеного з ПП ОСОБА_4, договору № 16 від 02 березня 2010 року та договору № 22 від 01 червня 2009 року, укладених з приватним підприємством «Центр - Буд»та акти виконаних ними робіт на суму 20 947,20 грн. Умови субпідрядних договорів мають узгоджуватися з умовами основного підрядного договору: за предметом, строками проведення окремих видів робіт, ціною тощо, однак, договори з ПП «Центр - Буд»та ПП Козаком не відповідають цим вимогам. Окрім того, акт виконаних робіт, підписаний з ФОП ОСОБА_4, доданий до договору № 17 від 01.06.2009р., хоча акт виконаних робіт ФОП ОСОБА_1 та КП «Зелене господарство м. Луцька»відображає приймання виконаних підрядних робіт за квітень 2010 року, а акт виконаних робіт ПП «Центр-Буд», доданий до Договору № 22 від 01.06.2009р. Ні в довідці про вартість виконаних підрядних робіт від 12.04.2010р., ні в акті приймання виконаних підрядних робіт від 12.04.2010р., що підписані ФОП ОСОБА_1 і КП «Зелене господарство м.Луцька»та на які посилається, як на доказ, Позивач, відсутня будь-яка вказівка про виконання робіт субпідрядниками. Окрім того, КП «Зелене господарство м.Луцька»не давало згоди на залучення субпідрядників для виконання зазначених в договорі робіт.
Також відповідача зазначив, що згідно державних будівельних норм України «Правила визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000»роботи по благоустрою відносяться до будівельних робіт. Згідно роз'яснень державного комітету України з будівництва та архітектури (лист від 30.04.2003 № 7/7 - 401) до капітального ремонту будівлі відносяться роботи з благоустрою території. Згідно ч. 3 ст. 875 ЦК України до договору будівельного підряду застосовують положення цього кодексу, якщо інше не встановлено законом. Постановою Кабінету міністрів від 1 серпня 2005 р. N 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві»було затверджено Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві. Згідно п. 1-2 даного нормативного акту положення цих загальних умов застосовують також щодо капітального ремонту будівель і споруд. Застосування загальних умов є обов'язковим для врахування під час укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві (далі - договір підряду) незалежно від джерел фінансування робіт, а також форми власності замовника та підрядника (субпідрядників). П.30 даних Загальних умов передбачено, що підрядчик має право залучати за згодою замовника до виконання договору підряду третіх осіб (субпідрядників). Однак, згоди на залучення субпідрядників Відповідач не надавав.
Водночас, на виконання вимог ухвали суду від 05.09.2011р., відповідач подав пояснення директора підприємства щодо обставин виконання та прийняття робіт за квітень 2010р.
Водночас, в судовому засіданні встановлено про те, що рішення господарського суду Волинської області у справі № 500/1293/11 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕКС”ЛТД до Комунального підприємства “Зелене господарство міста Луцька” про стягнення 68 390,40 грн., яким постановлено стягнути із відповідача на користь позивача 68 390 грн. 40 коп. заборгованості, оскаржено до Рівненського апеляційного господарського суду України, який у зазначеній справі, надасть правову оцінку правомірності стягнення вартості виконаних робіт на підставі укладеного договору, встановить обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів та фактів у справі № 5004/1456/11.
У відповідності до ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення повязаної з нею іншої справи, що розглядається судом.
Оскільки предмет спору в господарській справі № 500/1293/11 є тотожним із предметом спору у даній справі, господарський суд дійшов висновку про зупинення провадження у справі до вирішення справи № 500/1293/11.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст.79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд-
ухвалив:
провадження у справі № 5004/1456/11 зупинити до вирішення справи № 500/1293/11 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕКС”ЛТД до Комунального підприємства “Зелене господарство міста Луцька” про стягнення 68 390,40 грн.
<Текст >
Суддя В. М. Дем`як