Постанова № 18201852, 23.08.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.08.2011
Номер справи
2а-7246/11/1370
Номер документу
18201852
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 серпня 2011 р. № 2а-7246/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого судді: Крутько О.В.,

за участю секретаря судового засідання: Чернишенко Н.А.,

представника позивача: Вітів В.Я.,

під час підготовчого провадження, розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Львівській області в особі Контрольно-ревізійного відділу у Турківському районіЛьвівської області до Присліпської сільської ради про зобовязання вчинити дії,-

в с т а н о в и в :

Контрольно-ревізійне управління в Львівській області в особі Контрольно-ревізійного відділу у Турківському районіЛьвівської області звернулося в суд з позовом до Присліпської сільської ради та просить з наведених в ньому підстав зобовязати відповідача відобразити в обліку дебіторську заборгованість з філією «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз»з метою відшкодування зайво оплачених коштів у зв'язку із завищенням вартості та обсягів виконаних робіт в сумі 19637,11 грн.

Обґрунтовуючи вимоги позивач зазначає, що на виконання п.2.1.Плану контрольно-ревізійного відділу у Турківському районі на І квартал 2011 року проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності установ, що фінансуються з бюджету Присліпської сільської ради (сільський голова ОСОБА_2, головний бухгалтер ОСОБА_5.) за період з 01.06.2006 по 28.02.2011 рр., якою встановлено незаконне використання коштів державного бюджету в сумі 19637,11 грн.

Представник позивача Вітів В.Я. у судовому засіданні адміністративний позов підтримав та просив суд задовольнити його повністю.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив.

Відповідачем 16.08.2011 року до суду подано заяву відповідно до якої він позовні вимоги визнає та зобовязується відобразити в обліку дебіторську заборгованість за завищену вартість та обсяги робіт у сумі 19637,11 грн. та провести претензійно-позовну роботу з філією «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз»з метою відшкодування зайво оплачених коштів у зв'язку із завищенням вартості та обсягів виконаних робіт в сумі 19637,11 грн.

Суд, заслухавши представника позивача, розглянувши заяву відповідача про визнання позову, зясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

КРВ у Турківському районі проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Присліпської сільської ради за період з 01.01.2006 по 28.02.2011 року за наслідками якої складено Акт ревізії від 30.03.2011 №39-38/06.

Під час ревізії встановлено, що відповідно до розпорядження голови Турківської РДА від 09.08.2007 №294, на виконання постанов КМУ від 20.04.2007 №633 «Про затвердження Порядку надання та використання у 2007 році субвенції з державного бюджету місцевими бюджетами на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії, ремонту та реконструкції теплових мереж та котелень, будівництво газопроводів та газифікацію населених пунктів», від 20.06.2007 №904 «Про затвердження переліку об'єктів, що фінансуються у 2007 році за кошти субвенції з державного бюджету ....», відповідно до п.15 і п.20.3 рішення Львівської обласної ради від 29.12.2006 №187 «Про обласний бюджет Львівської області на 2007 рік»та розпорядження голови Львівської ОДА від 26.07.2007 №777 «Про розподіл субвенції»Присліпській сільській раді було виділено 220000 грн. на будівництво підвідного газопроводу до села Присліп.

Для проведення робіт з будівництва підвідного газопроводу до с.Присліп у 2007 році Присліпською сільською радою проведена процедура закупівлі товарів, робіт та послуг, методом проведення відкритих торгів із зменшенням ціни. За результатами торгів переможцем визнано ПАТ «Львівгаз». Договір на проведення робіт від 05.10.2007 №55 укладено з філією «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз»на підставі довіреності від 07.09.2007 р. № 48-6267, вартість робіт складає 216334,00 грн., що відповідає тендерній пропозиції учасника торгів ПАТ «Львівгаз».

Роботи проводились філією «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз» протягом жовтня - грудня 2007 року, за які Присліпською сільською радою проведено розрахунки в повному обсязі на суму 216334,00 грн.

Відповідно до п.2 ст.34 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти»від 22.02.2000 № 1490-ІІІ умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від умов тендерної (цінової) пропозиції учасника - переможця процедури закупівлі.

В порушення ст.34 вказаного вище Закону, в два акти виконаних робіт форми №КБ-2в за листопад та грудень 2007 року субпідрядником - філією «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз»включено роботи по розробці ґрунту екскаватором та засипці траншей бульдозерами в цінах, що значно завищені від розцінок на дані роботи в тендерній пропозиції переможця торгів та від цін, включених в проектно-кошторисну документацію.

Внаслідок недотримання вимог ст.34 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти»від 22.02.2000 № 1490-ІІІ щодо виконання ПАТ «Львівгаз»умов тендерної пропозиції, та в порушення пунктів 3.2.2. та 3.3.10.1. ДБН Д. 1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», які затверджені наказом Держбуду України від 27.08.2000 №174, внаслідок недотримання виконавцем робіт умов проектно-кошторисної документації Присліпською сільською радою зайво перераховано філії «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз»коштів в сумі 13179,00 грн., що призвело до оплати Присліпською сільською радою завищеної вартості будівельних робіт на вищевказану суму.

Під час ревізії - 28 березня 2011 року комісією сільської ради, з участю сільського голови ОСОБА_2 та майстра філії «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз»ОСОБА_4 проведено контрольні обміри окремих найменувань виконаних робіт проведених силами філії у листопаді - грудні 2007 року по будівництву підвідного газопроводу до с. Присліп, якими виявлено завищення об'ємів робіт що є порушенням пункту 8.2 договору на виконання будівельних робіт від 05.10.2007 №55, пункту 3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», які затверджені наказом Держбуду України від 27.08.2000 №174 та п. 1 ст. 3, п.8 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»від 16.07.1999 №996-ХІУ зі змінами.

В актах виконаних робіт форми №КБ-2в за листопад і грудень 2007 року філією «Старосамбірське УЕГГ»у вартість робіт по влаштуванню поліетиленового газопроводу діаметром 110 мм. закладено вартість стрічки сигнальної та дроту АПВ 2,5 довжиною 2700 метрів, яких під час викопування шурфів виявлено не було. Загальна вартість недовиконаних робіт та зайво включених матеріалів становить 6458,11 грн.

Всього сільською радою зайво оплачено за виконані будівельні роботи філії «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз»бюджетних коштів на загальну суму 19637,11 грн.

За наслідками проведеної ревізії голові Присліпської сільської ради пред'явлено обов'язкові вимоги від 04.04.2011 №39-15/275 щодо усунення порушень терміном до 30.04.2011 року. Зокрема, вказаною вимогою зобов'язувалось голову сільської ради відобразити в обліку дебіторську заборгованість за завищену вартість робіт у сумі 19637,11 грн. у відповідності до чинного законодавства та вирішити питання щодо відшкодування філією «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз»зайво оплачених коштів у сумі 19637,11 грн.

Доказів відшкодування незаконно використаних коштів державного бюджету в сумі 19637,11 грн. не надано.

Статтею 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»передбачено, що головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Пунктом 10 статті 10 цього Закону встановлено, що органи КРУ вправі звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів. За таких обставин суд дійшов висновку, що даний спір є справою адміністративною юрисдикції.

Звернення позивача до суду обумовлене невиконанням Присліпською сільською радою вимоги КРУ «Про усунення недоліків і порушень за наслідками ревізії» від 04.04.2011 р. № 39-15/275.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання (ч.3 ст. 72 КАС України).

Відповідач позовні вимоги визнав. Визнання позову викладено у заяві від 09.08.2011 р. № 78/02-19 і прийнято судом.

За змістом ч.3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Згідно ч.4 ст. 121 КАС України «Судові рішення за наслідками підготовчого провадження» якщо під час попереднього провадження відповідач визнав позов, суд може прийняти постанову про задоволення адміністративного позову.

З огляду на викладене, позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління у Львівськійобласті в особі Контрольно-ревізійного відділу у Турківському районі підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 72, 112, 121, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Зобовязати Присліпську сільську раду відобразити в обліку дебіторську заборгованість з філією «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз»у сумі 19637,11 грн.

Зобовязати Присліпську сільську раду вчинити дії по проведенню претензійно-позовної роботи з філією «Старосамбірське УЕГГ»ПАТ «Львівгаз»з метою відшкодування зайво оплачених коштів у зв'язку із завищенням вартості та обсягів виконаних робіт в сумі 19637,11 грн., в державний бюджет на розрахунковий рахунок № 31113090700665, ЄДРПОУ 23949988 в УДК у Турківському районі МФО 825014.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Крутько О.В.