Постанова № 18201513, 08.09.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2011
Номер справи
2а/0570/13345/2011
Номер документу
18201513
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 вересня 2011 р. справа № 2а/0570/13345/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Бойка М.І.

при секретаріБабло В.Е.

за участі

представника позивача Петрової А.М.,

представника відповідача Жалоб Я.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Добропільського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів» Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, донарахованих сум страхових внесків та пені, -

В С Т А Н О В И В:

Добропільський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі за текстом «позивач»або «Добропільський МЦЗ») звернувся до суду із позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів» Державного підприємства «Добропіллявугілля», (далі за текстом «відповідач») про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, донарахованих сум страхових внесків та пені. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі акту перевірки № 31 від 30.06.2011 встановлено порушення відповідачем вимог ч.3 ст.17 та п.2 ч.2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», що виявилось у неповній та несвоєчасній сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у звязку з чим недоїмка зі сплати страхових внесків склала 3661,97 та нарахована пеня в сумі 348,87 гривень. Просили стягнути вказану суму на користь Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття через Добропільський міський центр зайнятості.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила суд задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову в частині стягнення пені.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що Відокремлений підрозділ «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів» Державного підприємства «Добропіллявугілля» зареєстроване без права юридичної особи (головне підприємство Державне підприємство «Добропіллявігілля») та внесено до ЄДРПОУ за кодом 26319519.

Актом № 31 від 30.06.2011 «Про результати проведення перевірки» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01.01.2010 по 31.12.2010, встановлено, що протягом 2010 року в порушення вимог п. 3 ст.17 та п.2 ч.2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі сплачувалось страхові внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, внаслідок чого станом на 31.12.2010 додатково утворилась недоїмка в сумі 3661,97 гривень та на підставі п.1 ст.38 вищезазначеного Закону за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків нарахована пеня у сумі 348,87 гривень.

Відповідно до «Рішення № 14 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу» від 11.07.2011 стягнуто з Державного підприємства «Добропіллявугілля» прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 3661,97 гривень та пеню в розмірі 348,87 гривень.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону України від 2 березня 2000 року №1533-III «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», далі Закон №1533-III, Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) зобовязаний: забезпечувати збір страхових внесків; виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом; вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду; контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; щорічно складати звіт про результати своєї діяльності та подавати його Кабінету Міністрів України; інформувати застрахованих осіб про результати своєї роботи через засоби масової інформації.

Згідно п.2 ч.2 ст. 35 Закону №1533-III роботодавець зобов'язаний: 1) під час перевірки правильності використання коштів Фонду та достовірності поданих роботодавцем даних, зазначених у пункті 2 цієї частини, надавати посадовим особам органів Фонду необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірки; 2) подавати виконавчій дирекції Фонду в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про: прийняття на роботу працівників; розмір заробітної плати, використання робочого часу працівників, у тому числі прийнятих за направленням державної служби зайнятості з наданням роботодавцю дотації за рахунок коштів Фонду на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; виплату застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами.

Згідно ст. 38 Закону № 1533-III (що діяла на час порушення відповідачем Закону про сплату страхових внесків), роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. Відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Відповідно до п.9.2 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339, штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення- у трикратному розмірі зазначеної суми. Повторним вважається порушення, що скоєне роботодавцем протягом року з моменту виявлення попереднього порушення. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Пеня на пеню не нараховується.

Пункт 7 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», із змінами і доповненнями, внесеними Податковим кодексом Українивід 2 грудня 2010 року №2755-VI,Законом Українивід 7 квітня 2011 року №3205-VI, суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суму недоїмки в добровільному порядку та визнав позов в частині стягнення страхових внесків, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 2, 6, 8-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Добропільського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів» Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, донарахованих сум страхових внесків та пені - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявігілля» (код ЄДРПОУ 32186934) на користь Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття через Добропільський міський центр зайнятості:

- суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), в розмірі 3661 (три тисячі шістсот шістдесят одна) гривня 97 копійок на р/р 37175301900035, код платежу 50040100 (страхові внески 1,6%), р/з 37174302900035, код платежу 50040200 (страхові внески 0,6%) в Головному управлінні Державного казначейства України в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132;

- пеню в розмірі 348 (триста сорок вісім) гривень 87 копійки на р/р 37171305900035, код платежу 5004050 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засідання 8 вересня 2011 року.

Повний текст постанови складений 13 вересня 2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя Бойко М.І.