Постанова № 18201457, 09.09.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2011
Номер справи
2а/0570/14607/2011
Номер документу
18201457
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 вересня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/14607/2011

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовною заявою Шахтарської об’єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Камнепереробний завод «Омфал» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 23797,50 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

Шахтарська об’єднана державна податкова інспекція (надалі – Шахтарська ОДПІ, позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Камнепереробний завод «Омфал» (ТОВ «Камнепереробний завод «Омфал») про стягнення фінансових санкцій у розмірі 23797,50 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача існує податкова заборгованість у розмірі 23 797,50 грн., яка виникла у зв’язку з несплатою відповідачем штрафних (фінансових) санкцій, які застосовані позивачем до відповідача за результатами проведення перевірки, під час якої встановлено порушення п.3.5 п.2.8, п.2.9 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Позивачем зазначено, що рішення про застосування штрафних санкцій від 15.12.2010 року № 0001172343/781 у розмірі спірної суми (23797,50 грн.) оскаржене ТОВ «Камнепереробний завод «Омфал» у судовому порядку, але судом це рішення визнано правомірним, а тому підлягає сплати до бюджету. Приймаючи до уваги факт не сплати штрафних санкцій відповідачем, позивач просить стягнути наведену суму з розрахункових рахунків у банках обслуговуючих ТОВ «Камнепереробний завод «Омфал» у судовому порядку.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Камнепереробний завод «Омфал» зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Шахтарської міської ради Донецької області 07.11.2000 року, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 30.03.2011 року, ідентифікаційний код - 30721174, місце проживання: 86211, Донецька область, м. Шахтарськ, вул. Леніна, буд. 85. На податковому обліку перебуває в Шахтарській ОДПІ з 10.11.2000 року № 7133.

Як вбачається з матеріалів справи, що на підставі направлень від 30.09.2010 року № 470 від 28.10.2010 року № 530, виданих Шахтарською об’єднаною державною податковою інспекцією, відповідно до плану-графіку проведення планових виїзних перевірок суб’єктів господарювання, була проведена планова виїзна перевірка ТОВ «Камнепереробний завод «Омфал» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2009 року по 30.06.2010 року. За результатами проведеної перевірки було складено акт від 02.12.2010 року № 1638/23-2/30721174 (надалі - акт перевірки №1638).

На підставі акту перевірки № 1638 Шахтарською ОДПІ винесене, зокрема, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001172343/781 від 15.12.2010 року, яким застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 23 797 грн. 50 коп.

Підставою для прийняття рішення про застосування штрафних санкцій № 0001172343/781 від 15.12.2010 року стали висновки акту перевірки № 1638 про порушення ТОВ «Камнепереробний завод «Омфал» п.3.5 п.2.8, п.2.9 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного Банку України № 637 від 15.12.2004 року зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 року за № 40/10320, що призвело до перевищення ліміту залишку готівки у касі у розмірі 11898,75 грн.

За наведеним актом перевірки встановлені інші порушення, але вони не є спірними у даній адміністративній справі, тому судом не розглядаються.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Камнепереробний завод «Омфал» оскаржені податкові-повідомлення-рішення, винесені за результатами акту перевірки № 1638, у т.ч., рішення про застосування штрафних санкцій № 0001172343/781 від 15.12.2010 року.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду (ДОАС) від 18 березня 2011 року по адміністративній справі № 2а-29057/10/0570 позовні вимоги ТОВ «Камнепереробний завод «Омфал» до Шахтарської об’єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення від 15 грудня 2010 року та рішення про застосування штрафних фінансових санкцій від 15 грудня 2010 року – задоволені повністю. Однак, Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду (ДААС) від 16 травня 2011 року постанову ДОАС від 18.03.2011 року частково скасовано. Відповідно до Ухвали ДААС від 03.06.2011 року рішення про застосування штрафних фінансових санкцій від 15 грудня 2010 року № 0001172343/781 судом визнано правомірним, що обумовлює законним застосування штрафних санкцій за встановленні в ході перевірки порушення.

У відповідності до розрахунку, наданому Шахтарською ОДПІ сума застосованих позивачем відносно відповідача штрафних санкцій у розмірі 23797,50 грн. не сплачена.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПКУ), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Отже, судом встановлено, що рішення про застосування штрафних санкцій від 15.12.2010 року № 0001172343/781 винесене за результатами акту перевірки № 1638 визнане у судовому порядку правомірним, а тому сума штрафних санкцій у розмірі 23797,50 грн. підлягає сплаті до бюджету.

Виконання судового рішення є кінцевою стадією судового захисту. Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України (Основного Закону), ст. 14 Кодексу адміністративного судо чинства України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території держави.

Проте, виходячи з матеріалів справи, ТОВ «Камнепереробний завод «Омфал» не сплатив штрафні санкції у наведеному розмірі.

Податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Враховуючи те, що застосовані до відповідача фінансові санкції (штраф) не сплачено в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.

Приписами Податкового кодексу України встановлені обов’язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має податковий борг за несплату сум узгоджених штрафних (фінансових) санкцій в загальному розмірі 22797,50 грн. Наведені розрахунки відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем не спростовані.

Приписами Податкового кодексу України встановлені обов’язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.

Згідно з п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Беручи до уваги те, що суму штрафних санкцій у розмірі 23797,50 грн. застосованих позивачем до відповідача згідно рішення про застосування штрафних санкцій від 15.12.2010 року № 0001172343/781, яке визнане правомірним Ухвалою ДОАС від 16.05.2011 року по адміністративній справі № 2а-29057/10/0570, відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Шахтарської об’єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Камнепереробний завод «Омфал» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 23 797,50 грн. – задовольнити повністю.

Стягнути рахунків у банківських установах, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю «Камнепереробний завод «Омфал» (ідентифікаційний код 30721174, місце проживання: 86211, Донецька область, м. Шахтарськ, вул. Леніна, буд. 85) на користь Державного бюджету України (р/р 31112104700093 в УДК в м. Шахтарську, код платежу 21080900, ЄДРПОУ 34687038, МФО 834016) згідно рішення про застосування штрафних санкцій від 15.12.2010 року № 0001172343/781 та Ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2011 року податковий борг зі штрафних санкцій у розмірі 23797,50 грн. (двадцять три тисячі сімсот дев’яносто сім грн. 50 коп.).

Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 9 вересня 2011 року.

Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

          

Суддя                                                                       Чучко В.М.