ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 вересня 2011 р. (15:30) Справа №2а-7241/11/0170/9 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Гаманка Є.О., при секретарі Зайцевої М.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Центрального району м. Сімферополя в інтересах держави в особіГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська транспортна компанія"
про стягнення 680,00 грн.
за участю представників:
позивач, не з'явився;
прокурор, не з'явився;
відповідач, не з'явився.
Прокурор Центрального району м. Сімферополя, діючи в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу, Територіального управління Головної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим, звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська транспортна компанія"про стягнення 680,00 грн.
Позов мотивовано положеннями статей 39,48, 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року №1567, наявністю у відповідача заборгованості зі сплати штрафних санкцій за порушення вищевказаного Закону.
Особи, які беруть участь у справі, повідомлені належним чином про дату, час і місце судового розгляду, явку представників не забезпечили
08.09.11р. до суду надійшла заява від відповідача у якій відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Суд, приймаючи до уваги ненадання позивачем та прокурором доказів неможливості участі у судовому засіданні представників з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без їх участі, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Постановою Кабінету Міністрів України за №1190 від 08 вересня 2004 року утворено Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті як урядовий орган державного управління у складі Міністерства транспорту та зв'язку та затверджено положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті.
Відповідно до п. 8 положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи.
Наказом Міністерства транспорту та зв'язку за № 888 від 14 грудня 2005 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України за № 1573/11853 28 грудня 2005 року, затверджено положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.
З Положення вбачається, що основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.
Відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні територіальні управління, крім іншого, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Із аналізу положень Закону України “Про автомобільний транспорт”, Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, суд приходить до висновку про наявність повноважень у начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим щодо застосування стягнень у виді штрафів до автомобільних перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, які передбачені ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” (далі Закон).
Згідно зі ст. 1 Закону, автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власні кошти перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Статтею 3 Закону встановлено, що цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Відповідно до абз.12 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Територіальним управлінням головної державної інспекції була здійснена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Так, 31.01.2011р. о 15.30 годин в м.Сімферополі зупинка «Левадки» на транспортному засобі марки Богдан, р/н НОМЕР_1, що належить відповідачу, було допущено порушення норм Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: не виконано приписи Територіального управління Головавтоінспекції в АР Крим від 05.02.10р. №1461, про що складено акт.
Із зазначеним актом відповідач ознайомлений, про що свідчить підпис водія на самому акті.
На підставі цього акту Територіальним управлінням головної державної інспекції в АР Крим прийнято постанову №117727 від 15.02.2011р. про застосування фінансових санкцій в сумі 680,00 грн.
Зазначену постанову отримано відповідачем 15.02.2011 року, про що свідчить відмітка про отримання, що проставлена на постанові.
Відповідачем у порядку передбаченому ст. 71 КАС України не надані докази сплати заборгованості або оскарження постанови про застосування фінансових санкцій, а навпаки надано суду заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.
Постанова оформлена та підписана 08.09.2011р.
Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська транспортна компанія"(95024, АРКрим, м.Сімферополь, вул. Ак’-яр, мікрорайон Фонтани, будинок 10) до Державного бюджету України фінансові санкції у розмірі 680,00грн., зарахувавши на р/р31112106700002 в УДК у м.Сімферополі ГУ ДКУ в АРКрим, МФО824026, ЄДРПОУ 34741000, код бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи і інші санкції".
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Гаманко Є.О.