Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
18 год. 39 хв.
03.07.2008 р. № 3/251
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Блажівської Н. Є., при секретарі судового засідання Серпутько Т. С.
Розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом Заступника прокурора Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва
доПриватного підприємства «Акт»
про стягнення в розмірі 3 209 грн. 50 коп. У судовому засіданні 3 липня 2008 року відповідно до пункту 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину Постанови. О Б С Т А В И Н И С П Р А В И Заступник прокурора Дарницького району міста Києва (надалі –Прокуратура) в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва (надалі –Позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Приватного підприємства «Акт» про стягнення податкового боргу в розмірі 3 209 грн. 50 коп. В обґрунтування своїх позовних вимог представники Прокуратури та Позивача вказують на те, що Приватне підприємство «Акт»має заборгованість до бюджету по податку на прибуток підприємств в розмірі 3209 грн. 50 коп., яка виникла в результаті перевірки від 9 жовтня 2006 року. Заборгованість станом на день розгляду справ в суді в добровільному порядку не сплачена і представники заступника прокурора Дарницького району міста Києва і Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва просять суд стягнути з Приватного підприємства «Акт» податкову заборгованість в розмірі 3 209 грн. 50 коп.
Відповідач заперечень до позову не надав, явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечив, хоча повістки та ухвали надсилались судом за всіма наявними в матеріалах справи адресами, в тому числі вказаними у витязі з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України.
У зв’язку з нез’явленням представників Відповідача та ненаданням витребуваних доказів, розгляд справи неодноразово відкладався, відповідно до вимог частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на основі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представників Прокуратури та Позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
В С Т А Н О В И В
Приватне підприємство «Акт»(ідентифікаційний код 31118067) зареєстроване Харківською районною державною дміністрацією у місті Києві 6 вересня 2000 року та Київським міським управлінням статистики занесено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України 7 вересня 2000 року № 12651.
9 жовтня 2006 року Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі міста Києва було проведено перевірку дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності подання платіжних доручень до установ банку Приватним підприємством «Акт». В результаті перевірки було складено акт № 3190 від 9 жовтня 2006 року, яким встановлено порушення пункту 16.4 статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»№ 283/97-ВР від 22 травня 1997 року. А саме, було встановлено, що підприємством затримано подання платіжних доручень на 47 днів, сума боргу –16047 грн. 50 коп.
На підставі акту перевірки № 3190 від 9 жовтня 2006 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0010581501/060665 від 9 жовтня 2006 року, яким визначено Приватному підприємству «Акт»суму штрафу в розмірі 3209 грн. 50 коп.
У зв’язку з неявкою представника Приватного підприємства «Акт»на виклик від 29 вересня 2006 року № 58061/10/15-005 для винесення та отримання податкового повідомлення-рішення, Відповідачу було направлено акт перевірки № 3190 від 9 жовтня 2006 року податкове повідомлення-рішення № 0010581501/060665 від 9 жовтня 2006 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який отримано особисто 17 жовтня 2006 року (відповідні копії у матеріалах справи).
Згідно пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.
Відповідно до пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пункту а підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до пункту б підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
За таких обставин, Позивачем відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» було направлено першу податкову вимогу № 1/1900 від 30 жовтня 2006 року, яка була повернута в зв’язку з незнаходженням Відповідача за адресою та другу податкову вимогу № 2/2227 від 7 грудня 2006 року, яка була повернута в зв’язку з незнаходженням Відповідача за адресою. В зв’язку з поверненням вищевказаних податкових вимог на адресу відправника, були складені акти встановлення факту повернення та розміщені на дошці оголошень (відповідні копії у матеріалах справи).
Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»Відповідач податкове зобов’язання, визначене рішеннями про застосування фінансових санкцій самостійно не сплатив. В адміністративному порядку зазначені вище рішення про застосування фінансових санкцій Відповідач не оскаржував.
Згідно положень підпунктів 3.1.1 пункту 3.1 статті З Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до пункту 1.6 статті 1 вищезгаданого Закону є зверненням стягнення на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу, а суми штрафу в розмірі 3 209 грн. 50 коп. згідно з положеннями пункту 1.3 статті 1 цього ж Закону є податковим боргом Відповідача.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 99, 100, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Акт»(код 31118067) податкову заборгованість по податку на прибуток підприємств в розмірі 3209 грн. 50 коп. на р/р 31115105700003 код № 26077885 у банку ГУДКУ у місті Києві, до Дарницького УДК у місті Києві, МФО 820019, кодова строка 21081000.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н. Є. Блажівська