Ухвала суду № 18160102, 30.06.2011, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
30.06.2011
Номер справи
к-31695/10-с
Номер документу
18160102
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"30" червня 2011 р. м. КиївК-31695/10

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів:

Сіроша М.В., Гончар Л.Я., Гордійчук М.П., Конюшка К.В., Харченка В.В.

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за касаційною скаргою Військової частини А 1451 на ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 08 вересня 2010 року у справі за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління у Харківській області до Військової частини А 1451 про зобовязання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

У червні 2009 року Контрольно-ревізійне управління у Харківській області звернулось із позовом до Військової частини А 1451 про визнання вимоги від 05.12.2008 року за №230-14 про зобовязання виконати вимогу від 21.04.2009 року за №08-21/2794 про усунення порушень окремих питань фінансово-господарської діяльності військової частини у період з 01.11.2007 року по звітний період 2009 року:

відшкодувати нецільові витрати бюджетних коштів у розмірі 1255089,00 грн. шляхом зменшення асигнувань;

відшкодувати до Державного бюджету надмірно сплачені кошти у розмірі 14390,29 грн.;

поновити по бухгалтерському обліку позабюджетну кредиторську заборгованість за придбані товарно-матеріальні цінності та по видатках на відрядження за авансовими звітами військовослужбовців, які знаходились у відрядженні протягом 2008 року, на загальну суму 3329,66 грн.;

відшкодувати нестачу матеріальних цінностей у розмірі 227,00 грн.;

зменшити по бухгалтерському обліку залишкову вартість активів по девяти військовим містечкам, які передано актами прийому-передачі від 10.05.2007 року до КЕВ м. Луганськ на суму 36516603,00 грн. і не знято з обліку.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 08 вересня 2010 року, позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись із зазначеними рішеннями судів, Військова частина А 1451 звернулась із касаційною скаргою про скасування рішень судів, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, відмову у задоволенні позовних вимог.

Вивчивши матеріали адміністративної справи, перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Із матеріалів адміністративної справи вбачається, що КРВ у Харківській області проведено ревізію фінансово-господарської окремих питань господарської діяльності військової частини, за результатами якої складено акт за №08-20/44 від 07.04.2009 року.

Внаслідок встановлених актом перевірки порушень, КРУ у Харківській області направлено вимогу від 21.04.2009 року за №08-21/2794 про їх усунення у строк до 05.05.2009 року.

Заперечення на вимогу військовою частиною не подавались.

Відповідно до ч. ч. 1, 2, 5 ст. 2 Закону України "Про контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 8 цього Закону, однією з функцій, яку виконують контрольно-ревізійні управління, є проведення у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобовязань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Судами встановлено, що у грудні 2007 року на виконання заходів за КПКВ 2101100 «Підготовка громадян на посади осіб офіцерського складу, підвищення кваліфікації, перепідготовка офіцерських кадрів та державних службовців, початкова військова підготовка молоді»військова частина за рахунок державних коштів здійснила видатки у розмірі 1255089,00 грн.

Зазначені кошти перерахувались військовою частиною на виплату одноразової грошової премії у загальному розмірі 973919,00 грн. і здійснювались нарахування на заробітну плату у розмірі 281170,00 грн.

Протягом 2008 року військовою частиною кошти перераховано за авансовими звітами військовослужбовців, які у зазначений період знаходились у відрядженнях. Заборгованість у загальному розмірі 28209,55 грн. не відображена у рахунку 362 «Розрахунки з особами», у меморіальному ордері за №8 («Накопичувальна відомість за розрахунками з підзвітними особами») і по формі за №1 «Баланс»за 2008 рік.

Кредиторська заборгованість у розмірі 3329,66 грн., яка виникла в результаті придбання металопластикових вікон, підтверджена меморіальним ордером за №4 («Накопичувальна відомість за розрахунками з іншими дебіторами»), але не відображена військовою частиною у звіті про заборгованість за бюджетними коштами за 2008 рік.

У порушення п. 8 ст. 7 Бюджетного кодексу України військовою частиною не відшкодовано нецільові витрати бюджетних коштів у розмірі 12559000,00 грн.

Матеріалами адміністративної справи підтверджується, що військовою частиною А 1451 за актами прийому-передачі були передані девять військових містечок, балансова вартість будівель і споруд яких на теперішній час складає 10445664,00 грн.

Луганською КЕВ не було оприбутковано майно зазначених військових містечок на суму 1115395,00 грн.

Станом на 01.02.2009 року вартість вказаного майна за бухгалтерською звітністю військової частини становить загальну суму 38438530,00 грн. Відповідне відображення у бухгалтерському обліку операцій оприбуткування основних засобів у 2008 році призвело до завищення первісної вартості основних засобів у рядку 122 форми звітності «Баланс»за 2008 рік у загальному розмірі 38438530,00 грн.

У рядку 120 форми «Баланс»утворилося завищення залишкової вартості у розмірі 36516603,00 грн.

Військовою частиною залишкову вартість активів по девяти військовим містечкам за бухгалтерським обліком у розмірі 36516600,00 грн. не зменшено, з обліку не знято.

Оплату авансових звітів військовослужбовців, які знаходились у відрядженнях у період з 2005-2007 років, військовою частиною проведено у загальному розмірі 14390,29 грн., що перевищило затверджені бюджетні асигнування за спеціальним фондом за кодом КПКВ 2101020 КЕКВ 1140 на відповідні роки.

Авансові звіти військовослужбовців, які перебували у відрядженнях протягом 2008 року, зараховано до сплати і частково не відображено військовою частиною у розмірі 3330,00 грн. за рахунком 362 («Розрахунки з підзвітними особами»), у меморіальному ордері за №8 («Накопичувальна відомість за розрахунками з підзвітними особами») і по формі за №7 («Звіт про заборгованість за бюджетними коштами станом на 01.01.2009 року»), по формі за №1 «Баланс»за 2008 рік.

Під час інвентаризації військової частини А 1322 Охтирка виявлено нестачу майна у розмірі 296,20 грн.

Вказані порушення військовою частиною А 1451 у встановлений строк не усунуто, вимога КРУ у Харківській області від 21.04.2009 року за №08-21/2794 не оскаржена і не скасована.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає рішення Харківського окружного адміністративного і Харківського апеляційного адміністративного судів законним і обґрунтованим, ухваленим з дотриманням норм матеріального і процесуального права, підстав для їх скасування не вбачається.

Згідно ч. 1 ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись ст., ст. 210, 220, 223, 224, 231, 254 КАС України,

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Військової частини А 1451 залишити без задоволення.

Ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 08 вересня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через пять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і оскарженню не підлягає, крім як з підстав, визначених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді: