Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
18.07.11 місто СевастопольСправа №2а-1703/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: головуючого судді - Прохорчук О.В.;
секретар судового засідання - Іванов Д.Б.,
за участю представників:
позивача ОСОБА_1, довіреність № 2156/9/10-039 від 04.07.2011,
відповідача ОСОБА_2, довіреність б/н від 01.01.2011,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом про стягнення з ОСОБА_3 заборгованості перед бюджетом зі сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 157128,90 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог діючого законодавства, що виразилося у несплаті податкового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27.05.2011 відкрито провадження у справі. Іншою ухвалою суду від 27.05.2011 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Судовий розгляд відкладався з 09.06.2011 на 18.07.2011 у звязку з незявленням відповідача.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю та пояснила, що у звязку з скрутним фінансовим становищем, яке склалось у її довірителя, утворився податковий борг зі сплати податку з доходів фізичних осіб.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25.06.1991 (який діяв на час виникнення спірних відносин) встановлено, що платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 вказаного Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з пунктом 2.1. статті 2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV від 22.05.2003 (який діяв на час виникнення спірних відносин) платниками податку є: резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи; нерезидент, який отримує доходи з джерелом їх походження з території України.
Пунктом 4.1 статті 4 вказаного Закону встановлено, що загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року, а також іноземних доходів, одержаних протягом такого звітного року.
31.03.2010 ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя було надано податкову декларацію про доходи, отримані у період з 01.01.2009 по 31.12.2009, у якій платником визначено суму доходу у розмірі 1000000,00 грн.
Пунктом 7.1. статті 7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» передбачено, що ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пунктах 7.2-7.4 цієї статті.
30.04.2010 Державною податковою інспекцією у Ленінському районі міста Севастополя, на підставі наданої декларації про доходи за 2009 рік, розрахунку сум податку з доходів фізичних осіб за 2009 рік було виставлене податкове повідомлення № 000662173020 про визначення податкового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 150000,00 грн. Вказане повідомлення отримано особисто ОСОБА_3 26.05.2010, про що свідчить підпис на корінці.
Протягом граничних строків сплати відповідачем заборгованість зі сплати податкового зобовязання погашена не була, внаслідок чого на обліковій картці платника утворилась заборгованість перед бюджетом у розмірі 150000,00 грн.
У звязку з неможливістю погашення в повному обсязі податкового боргу ОСОБА_4 звернувся до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя з проханням розстрочити сплату суми заборгованості на 12 календарних місяців.
Рішенням заступника голови Державної податкової адміністрації у місті Севастополі № 14-Р від 25.06.2010 відповідачу розстрочено сплату грошових зобовязань на період: з 25.06.2010 по 20.12.2010 під проценти.
Відповідно до вказаного рішення між ОСОБА_3 та Державною податковою інспекцією у Ленінському районі міста Севастополя було укладено договір про розстрочення податкових зобовязань від 25.06.2010 № 14-р, згідно з яким передбачено умови сплати розстроченої суми 150000,00 грн. строком з 25.06.2010 по 20.12.2010.
Пунктом 2.3 вказаного договору передбачений обовязок Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя достроково розірвати договір на підставі рішення про скасування розстрочення та предявити до сплати невнесену суму податкового зобовязання, а також процентів, нарахованих на фактичний термін користування розстроченням, зокрема, у разі, якщо платник податків своєчасно не сплачує чергову частку розстроченої суми та нараховані на неї проценти.
Підпунктом 14.5.1. пункту 14.5 статті 14 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»встановлено, що договори про розстрочення, відстрочення можуть бути достроково розірвані: за ініціативою платника податків - при достроковому погашенні розстроченої або відстроченої суми податкового зобов'язання, щодо якого була досягнута домовленість про розстрочення, відстрочення; б) за ініціативою податкового органу, у разі якщо: з'ясовано, що інформація, надана платником податків при укладенні зазначених договорів, виявилася недостовірною, неповною або перекрученою; платник податків визнається таким, що має податковий борг із податкових зобов'язань, які виникли після укладення зазначених договорів; платник податків порушує умови погашення розстроченого або відстроченого податкового боргу.
Рішення про дострокове розірвання зазначених договорів за ініціативою податкового органу може бути оскаржене у порядку, встановленому цим Законом для оскарження рішень податкового органу щодо нарахованої суми податкових зобов'язань.
Рішенням заступника начальника Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя № 1 від 19.11.2010, яке було узгоджено заступником голови Державної податкової адміністрації у місті Севастополі, розірвано договір від 25.06.2010 про розстрочення податкових зобовязань у звязку з порушенням відповідачем умов розстрочення податкових зобовязань, а саме - несплатою сум, встановлених сторонами.
Зазначене призвело до утворення недоїмки на обліковій картці платника податків у сумі 157128,90 грн.: 150000,00 грн. основний платіж та 7128,90 грн. проценти за користування розстрочкою.
Відповідно до Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 Державною податковою інспекцією у Ленінському районі міста Севастополя відповідачу виставлена податкова вимога.
Податкова вимога № 1/19 від 06.12.2010 надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом та отримана 10.01.2011 ним особисто, про що свідчить підпис відповідача на поштовому повідомленні.
На день подачі позову до суду у добровільному порядку заборгованість відповідачем не сплачена.
Крім того, частиною першою статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Оскільки, визнання адміністративного позову є правом відповідача та не суперечить закону, не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, суд приймає визнання відповідачем позову Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя про стягнення заборгованості перед бюджетом.
Керуючись статтями 136, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_3 (99008, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, інших реквізитів у справі немає) в доход місцевого бюджету Ленінського району міста Севастополя (р/р 33210800700007, код платежу 11010100, в УДК м.Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598) заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 157128,90 грн. (сто пятдесят сім тисяч сто двадцять вісім гривень 90 коп.).
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 25 липня 2011 року.