Постанова № 18141845, 25.05.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.05.2011
Номер справи
2а-739/11/2670
Номер документу
18141845
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 травня 2011 року № 2а-739/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЛуцька об'єднана державна податкова інспекція

до Державний реєстратор Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації

проскасування державної реєстрації

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, в якому просить скасувати державну реєстрацію змін установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроелектро».

Позовні вимоги мотивовано тим, що внесені відповідачем відомості стосовно зміни місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроелектро»призвели до безпідставного взяття на облік товариства державним реєстратором Луцької міської ради. Також, вказаний запис не відповідає фактичним обставинам та перешкоджає Луцькій обєднаній державній податковій інспекції здійснювати контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів),у звязку з чим, Позивач просив задоволити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач позовні вимоги не визнав. В обґрунтування своїх заперечень зазначив, що державна реєстрація змін про юридичну особу, Товариство з обмеженою відповідальністю «Євроелектро»(ідентифікаційний код: 36136630), повязану зі зміною місцезнаходження проведена у відповідності до норм чинного законодавства, так як у державного реєстратора на момент вчинення реєстраційних дій не було підстав для залишення без розгляду реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. До того ж, достовірність відомостей про місцезнаходження юридичної особи та інших відомостей, які зазначені в установчих документах державний реєстратор не вправі перевіряти, оскільки спеціальним Законом про державну реєстрацію такі функції не входять до повноважень державного реєстратора, а відповідальність за достовірність зазначеної інформації в установчих документах несуть засновники/учасники юридичної особи, а не державні реєстратори.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Євроелектро»зареєстроване 18.09.2008 року Дніпровською районною у місті Києві державною адміністрацією.

16 червня 2010 року Державним реєстратором Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації було проведено державну реєстрацію змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроелектро», шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру щодо зміни адреси товариства.

В подальшому співробітниками податкової міліції проведено перевірку щодо встановлення фактичного місцезнаходження платника податків, за результатами, якої встановлено, що за адресою: Волинська обл., м.Луцьк, вул. Героїв УПА, буд. 13 товариство не знаходиться, так як фактичним місцезнаходженням його є Київська обл., м. Київ, вул. Празька, 8, кв. 31, що підтверджується Довідкою № 608, № 796, копії, яких долучені до матеріалів справи.

Як вбачається з Довідки ЄДРПОУ, 08.11.2010 року Державним реєстратором м.Луцька внесено запис щодо відсутності вищевказаної юридичної особи за адресою: Волинська обл., м.Луцьк, вул. Героїв УПА, буд. 13.

За таких обставин, позивач вважає здійснення відповідачем державної реєстрації змін до установчих документів товариства не правомірними, оскільки такі дії реєстратора позбавили позивача можливості здійснювати податковий контроль над Товариством з обмеженою відповідальністю «Євроелектро».

Проте, таку думку позивача суд вважає помилковою.

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Згідно зі статтею 29 цього Закону для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів;два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.

Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи повинен видати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) заявнику один примірник оригіналу установчих документів у старій редакції з відмітками державного реєстратора про проведення державної реєстрації змін до установчих документів та в той же день передати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.

Доказів щодо недотримання державним реєстратором вищевказаних вимог закону позивач суду не надав.

Тому з урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що проводячи державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством.

Статтею 31 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»передбачені підстави для скасування державної реєстрації змін до установчих документів, а саме: постановлення судового рішення щодо скасування рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу про внесення змін до установчих документів юридичної особи, або про визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи. Суд у день набрання законної сили судовим рішенням надсилає його державному реєстратору для внесення запису про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.

Однак, позивач не вказав у позовній заяві підстав для скасування державної реєстрації змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроелектро», визначених статтею 31 названого Закону. До того ж, погодився, що норма чинного законодавства, відповідальна при здійсненні державної реєстрації змін до установчих документів, порушена не була. Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач посилався лише на протиправність дій товариства, щодо подачі державному реєстратору неправдивих даних, а тому вважав дану обставину достатньою для задоволення позовних вимог.

Крім того, у відповідності до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України щодо обовязку доведення обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, позивач не надав копію судового рішення про скасування рішення засновників (учасників) Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроелектро»про внесення змін до її установчих документів, а тому суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Відповідно до пункту 67.2. статті 67 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Таким чином, позивач скористався правом на звернення до суду і його право не може бути обмежене, а заявлена позивачем вимога розглянута судом по суті, однак з урахуванням вищевикладеного підстави для задоволення позову відсутні.

Ураховуючи викладене, суд прийшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог.

Судові витрати, по справі відсутні.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

У позові Луцької обєднаної державної податкової інспекції відмовити.

Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.І. Шейко

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 01.06.2011 р.