Постанова № 18141820, 19.05.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.05.2011
Номер справи
2а-4448/10/2670
Номер документу
18141820
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

19 травня 2011 року 10:13 № 2а-4448/10/2670

За позовомДержавної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Єщіл Лідер Пластик»

про стягнення податкової заборгованості в розмірі 126710,45 грн.,

Суддя Смолій І.В.,

Секретар судового засідання Колесник І.Ю.

Представники:

Від позивача ОСОБА_1 довіреність № 147 від 16.12.08

Від відповідачане зявився

На підставі ч. 3 ст. 160 КАСУ в судовому засіданні 19.05.2011 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Єщіл Лідер Пластик»в розмірі 126710,45 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.03.10р. відкрито провадження у адміністративній справі та закінчено підготовче провадження і призначено справу до розгляду по суті на 06.04.10р.

Судове засідання, що призначалось на 06.04.10р., було відкладено судом на 22.04.10р. у звязку з неявкою належним чином повідомленого представника відповідача.

Ухвалою суду від 06.04.10р. було відмовлено позивачу у задоволенні клопотання про забезпечення позову.

У судовому засіданні 22.04.10р. представником відповідача було заявлено клопотання про зупинення провадження по справі. Представник позивача проти заявленого клопотання не заперечив.

Ухвалою суду від 22.04.10р. було зупинено провадження по даній справі до вирішення справи №2а-14846/09/2670.

Ухвалою суду від 20.04.11р. було поновлено провадження по справі та призначено до розгляду у судове засідання на 05.05.11р.

Судове засідання, що призначалось на 05.05.11р., було відкладено судом на 19.05.11р. у звязку з неявкою належним чином повідомленого представника відповідача.

У судове засідання 19.05.11р. не зявився представник відповідача, про причину неявки суду не повідомив, проте належним чином повідомлявся про час та місце судового засідання. Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача виникла податкова заборгованість внаслідок порушення ним Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№265/95-ВР від 06.07.1995р., у сумі 126710,45 грн., яка останнім не погашена, що є підставою для її стягнення в судовому порядку.

Відповідач суду заперечень з приводу позову не надав та явку свого представника не забезпечив.

Дослідивши матеріали справи, суд,

ВСТАНОВИВ:

Товариства з обмеженою відповідальністю «Єщіл Лідер Пластик»(надалі відповідач), зареєстрований як фізична юридична особа Соломянською районною у м.Києві державною адміністрацією від 14.02.2007р. за № 10731020000012569 (код ЄДРПОУ 34914363), що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію, яка наявна у матеріалах справи.

Взятий на облік як платник податків Державною податковою інспекцією у Соломянському районі м.Києва (далі Позивач) від 16.02.2007р. за №19855.

За результатами проведеної позивачем перевірки відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, встановлено порушення п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», про що складено Акт № 216/26/58/23/34914363 від 04.03.2009р., відповідно до якого було винесено рішення про застосування штрафних фінансових санкцій №0002292305 від 12.03.2009р., яким було визначено суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 126710,45 грн.

Дане рішення було вручено відповідачу 12.03.2009р., про що свідчать підписи на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.95р. № 265/95-ВР, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.95р. № 265/95-ВР (що діяло на момент внесення рішення), за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.95р. № 265/95-ВР (що діяло на момент внесення рішення), суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Проте визначена сума у рішенні про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002292305 від 12.03.2009р., у розмірі 126710,45 грн. відповідачем сплачена не була.

Отже, як свідчать матеріали справи, та довідка позивача про заборгованість відповідача перед бюджетом №35/19-060 від 02.03.10р. у відповідача існує податкова заборгованість

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

У відповідності до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Єщіл Лідер Пластик»(код 34914363) податкову заборгованість в розмірі 126710,45 грн. на користь Держави на р/р №31110104700010, одержувач ВДК у Соломянському районі м.Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м.Києві, МФО 820019, код платежу 21080900.

Постанова набуває законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Смолій