Постанова № 18139987, 27.07.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.07.2011
Номер справи
5967/11/2070
Номер документу
18139987
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

27 липня 2011 р. Справа № 2-а-5967/11/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства "Професіонал Адмінгруп" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Професіонал Адмінгруп", в якому просить суд: стягнути з відповідача на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за не зайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у сумі 15 218,18 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 155,38 грн., загальну суму 15373,56 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що по Приватному підприємству "Професіонал Адмінгруп" утворилася заборгованість у розмірі 15 373,56 грн..

В судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, надав до канцелярії суду заяву про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.

Представник відповідача Махарінський В.В. в судове засідання також не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, надав до канцелярії суду заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі та просив розглядати справу без його участі в порядку письмового провадження.

Згідно п.10 ч. 1 ст. 3 КАС України розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.

Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин суд приходить до висновку, що адміністративна справа може бути розглянута в письмовому провадженні на підставі наявних документів.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено наступне.

Приватне підприємство "Професіонал Адмінгруп" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради 27.05.2009 року за № 1 480 102 0000 044195, про що видано свідоцтво серії А01 № 421306.

Згідно форми № 10-ПІ "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів" за 2010 рік, що наданий ПП "Професіонал Адмінгруп" до Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, середньооблікова чисельність штатних працівників складу підприємства у 2010 році становила 22 особи. При цьому у звіті зазначено, що середньооблікова чисельність інвалідів - штатних працівників на підприємстві становить 1 особу.

Також в звіті зазначено, що кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" у 2010 році склала 1 особу.

Але відповідно до списку працюючих інвалідів-штатних працівників, які мали інвалідність та були зайняті на підприємстві у 2010 році, з 01.06.2009 року по 31.05.2010 року займав посаду двірника ОСОБА_2, інвалід 3-ї групи.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Підбір робочого місця здійснюється переважно на підприємстві, де настала інвалідність, з урахуванням побажань інваліда, наявних у нього професійних навичок і знань, а також рекомендацій медико-соціальної експертизи. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, на підприємство покладається обов'язок виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів та інформувати про таку кількість створених робочих місць державну службу зайнятості та звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

На підставі ст. 19 Закону та відповідно до розрахунку суми позову, на ПП "Професіонал Адмінгруп" у 2010 році норматив для працевлаштування інвалідів складає 1 робоче місце.

Статтею 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Судом встановлено, що відповідач не виконав вимоги щодо створення робочих місць відповідно до нормативів встановлених ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів”, а саме норматив 1 робочого місця по працевлаштуванню інвалідів, а також вимоги щодо належного інформування центру зайнятості про наявність вільних робочих місць на його підприємстві та потребу у направленні йому центром зайнятості інвалідів для працевлаштування. Таким чином, відповідачем не були виконані вимоги Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" щодо прийняття заходів для працевлаштування інвалідів.

Згідно ч. 11 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" встановлено, що норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, порядок його встановлення визначаються виключно цим Законом. Якщо іншими законами встановлюються нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, або порядок їх встановлення, відмінні від зазначених у цьому Законі, застосовуються положення цього Закону.

З форми № 10-ПІ "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів" за 2010 рік встановлено, що розмір середньорічної заробітної плати на підприємстві за 2010 рік становить 15 218,18 грн..

З розрахунку позову вбачається, що сума адміністративно-господарських санкцій складає 15 218,18 грн. та пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій - 155,38 грн..

Таким чином загальна сума до сплати 15 373,56 грн..

У відповідності до ч. 2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

До теперішнього часу відповідачем не сплачено адміністративно-господарські санкції та пеню.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 3, 8-14, 41, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства "Професіонал Адмінгруп" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Приватного підприємства "Професіонал Адмінгруп" (61020, м. Харків, вул. Конотопська, 92-А, код 36455549) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (61022, м. Харків, м. Свободи, 5, Держпром, 1 під., 1 пов., к.16, код ЄДРПОУ 14070760, одержувач: р/р 31219230700003, МФО 851011, код одержувача: 24134567, УДК у Дзержинському районі м. Харкова) адміністративно-господарські санкції за не зайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у сумі 15 218 (п'ятнадцять тисяч двісті вісімнадцять) гривень 18 копійок та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 155 (сто п'ятдесят п'ять) гривень 38 копійок, загальну суму 15 373 (п'ятнадцять тисяч триста сімдесят три) гривень 56 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяСупрун Ю.О.