Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.3
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 серпня 2011 року Справа № 2а-6273/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Пляшкової К.О.,
при секретарі:Бурихіні О.С.,
за участю представників
позивача:Матлаєвої О.В. (директор),
ОСОБА_2 (довіреність б/н від 14.01.2011),
відповідача:ОСОБА_3 (довіреність № 1414 від 05.08.2011),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Ремікс» до комунального підприємства «Краснодонське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» про визнання незаконною бездіяльності, зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
20 липня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов приватного підприємства «Ремікс» до комунального підприємства «Краснодонське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», у якому позивач просив:
- визнати незаконною бездіяльність відповідача з виготовлення технічної документації та проведення державної реєстрації права власності ПП «Ремікс» на обєкт незавершеного будівництва платної автостоянки, розташованої на земельній ділянці площею 0,16 га за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота»;
- зобовязати відповідача виготовити технічну документацію та провести державну реєстрацію права власності ПП «Ремікс» на обєкт незавершеного будівництва платної автостоянки, розташованої на земельній ділянці площею 0,16 га за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота».
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що ПП «Ремікс» було землекористувачем земельної ділянки площею 0,16 га за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота» на підставі договору оренди від 28.09.2007.
Рішенням Краснодонської міської ради від 15.04.2008 № 300 ПП «Ремікс» надано дозвіл на виконання проектних робіт по будівництву платної автостоянки. ПП «Ремікс» протягом 2008-2009 років розроблено проект на будівництво платної автостоянки, отримано висновки відповідних державних служб щодо проекту будівництва платної автостоянки.
У липні 2009 року позивачем отримано лист виконавчого комітету Краснодонської міської ради від 25.05.2009 № 24/3191-4/20 про надання дозволу на будівництво платної автостоянки за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота», на підставі рішення Краснодонської міської ради від 19.05.2009 № 291.
З метою набуття права власності ПП «Ремікс» тричі зверталося до відповідача з проханням виготовити технічну документацію та провести державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, розташоване за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота».
До реєстрації позивачем надано вичерпний перелік документів для проведення державної реєстрації виникнення права власності на обєкт незавершеного будівництва платної автостоянки.
Разом з тим відповідачем не надано жодних відповідей на звернення позивача.
На підставі викладеного позивач просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представники позивача у судовому засіданні надали пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, про що надав письмові заперечення (а.с.53), у яких зазначив, що у порушення п.3.1 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна, затвердженого наказом Держбуду України від 24.05.2001 № 127, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.07.2001 за № 582/5773, з ПП «Ремікс» не укладено договір на виконання робіт та послуг. Зі сторони позивача на адресу відповідача не надходила пропозиція на укладення договору.
Також у позивача відсутня поштова адреса обєкту нерухомого майна, як це вимагає Інструкція окрема поштова адреса. Поштову адресу обєктам нерухомості надає виконавчий комітет Краснодонської міської ради.
Земельна ділянка, на якій розташовано обєкт незавершеного будівництва, знаходиться у власності територіальної громади м. Краснодона в особі Краснодонської міської ради. Рішенням Краснодонської міської ради від 26.05.2011 № 10/468 з метою недопущення нераціонального використання комунальної землі ПП «Ремікс» відмовлено у продовженні строку договору оренди земельної ділянки, на якій знаходиться обєкт нерухомості.
ПП «Ремікс» звернулося до Краснодонського міськрайонного суду Луганської області про визнання недійсним рішення Краснодонської міської ради. Постановою Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 12.07.2011 у справі № 2а-5158/11 позивачу відмовлено у задоволенні позовних вимог за необґрунтованістю.
За таких обставин відповідач просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у відзиві на адміністративний позов.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до такого.
Згідно із ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Під справою адміністративної юрисдикції відповідно до ст.3 КАС України розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є субєкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Субєктом владних повноважень, відповідно до п.7 ст.3 КАС України, визнається орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п.5 роз.5 Прикінцевих положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація обєктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.
Отже, на даний час вчинення вказаних дій делеговано державою комунальним підприємствам бюро технічної інвентаризації.
Вказане свідчить, що БТІ на основі законодавства виконує делеговані владні повноваження у сфері суспільних правовідносин, повязаних зі здійсненням від імені держави дій щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно, та у цих відносинах виступає субєктом владних повноважень.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, відповідно до якого усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що ПП «Ремікс» зареєстроване юридичною особою виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 26.04.2001 (а.с.7).
Рішенням Краснодонської міської ради від 07.09.2007 № 19/1332 надано ПП «Ремікс» в оренду земельну ділянку площею 0,16 га за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота» (а.с.11).
Відповідно до рішення від 07.09.2007 № 19/1332 між позивачем та Краснодонською міською радою укладено договір від 28.09.2007 оренди земельної ділянки площею 0,16 га за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота» (а.с.12-14).
Рішенням Краснодонської міської ради від 15.04.2008 № 300 ПП «Ремікс» надано дозвіл на виконання проектних робіт по будівництву платної автостоянки (а.с.22).
Листом виконавчого комітету Краснодонської міської ради від 25.05.2009 № 24/3191-4/20 ПП «Ремікс» надано дозвіл на будівництво платної автостоянки за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота», на підставі рішення Краснодонської міської ради від 19.05.2009 № 291 (а.с.21, 23, 44).
Листами від 13.04.2011 № 50, від 18.04.2011 № 54, від 19.04.2011 № 55, від 10.05.2011 № 67 ПП «Ремікс» звернулося до КП «Краснодонське МБТІ» з проханням виготовити технічну документацію та зареєструвати право власності на платну автостоянку за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота» (а.с.34-37).
До реєстрації позивачем надано такі документи:
- рішення Краснодонської міської ради від 07.09.2007 № 19/3332;
- договір оренди земельної ділянки від 28.09.2007;
- рішення Краснодонської міської ради від 12.09.2008 № 30/2209;
- додаткову угоду від 08.10.2008;
- рішення Краснодонської міської ради від 24.09.2009 № 44/2882;
- додаткову угоду від 08.10.2009;
- рішення Краснодонської міської ради від 24.10.2010 № 53/3571;
- додаткову угоду від 05.10.2010;
- дозвіл на виконання будівельних робіт № 375/2009 від 28.05.2009;
- рішення Краснодонської міської ради від 15.04.2008 № 300;
- рішення Краснодонської міської ради від 19.05.2009 № 291;
- акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 21.09.2009;
- довідку № 165 філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Луганській області;
- експертний висновок № 2008 В12-0457 про відповідність обєкта нормативним актам з питань енергозбереження від 04.08.2008;
- погодження УМВС України в Луганській області Управління Державтоінспекції від 03.09.2008 № 11/5-87;
- висновок експертизи з питань охорони праці від 08.08.2008;
- експертний висновок сектора з питань наглядово-профілактичної діяльності Краснодонського РВ ГУ МНС України в Луганській області від 07.08.2008 № 40/937;
- висновок № 42 про проект будівництва 2-10-2008 ДЗ «Краснодонська міська СЕС Луганської області» від 23.07.2008 № 4746-5/4747;
- витяг з проекту 2-10-2008;
- свідоцтво про державну реєстрацію А00 № 704483;
- довідку АБ № 074633 з ЄДРПОУ;
- свідоцтво № 100135868;
- витяг із статуту ПП «Ремікс»;
- наказ № 38 від 27.07.2010.
На свої неодноразові звернення до КП «Краснодонське МБТІ» ПП «Ремікс» жодної відповіді не отримало, технічну документацію відповідачем не виготовлено, реєстрацію права власності на нерухоме майно не проведено.
Вирішуючи справу по суті заявлених позовних вимог та наданих відповідачем заперечень суд виходить з такого.
Згідно зі ст.182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.
Здійснення державної реєстрації права на нерухоме майно врегульовано Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» та Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 за № 7/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 за № 157/6445 (далі Тимчасове положення).
Підпунктом 1.3. пункту 1 Тимчасового положення визначено, що державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, у тому числі право власності на нерухоме майно.
Статтею 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» передбачено, що у державній реєстрації права може бути відмовлено в разі, якщо: заявлене право не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону; нерухоме майно або більша за площею його частина перебуває в іншому реєстраційному (кадастровому) окрузі; із заявою про державну реєстрацію звернулася особа, яка відповідно до цього Закону не може бути суб'єктом права власності на даний об'єкт нерухомого майна або представником такого суб'єкта; подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують; заяву про державну реєстрацію права власності відповідно до правочину про відчуження нерухомого майна було подано після державної реєстрації обмежень, вчинених щодо цього майна; заявлене право власності або інше речове право вже зареєстроване.
Статтею 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень відмова у державній реєстрації прав» визначено зміст рішення державного реєстратора прав. Так, у документі (свідоцтві) про державну реєстрацію речових прав, про відмову в державній реєстрації речових прав, про державну реєстрацію та відмову в державній реєстрації їх обмежень, що обтяжують нерухоме майно, про скасування записів у Державному реєстрі прав та внесення до них змін повинні зазначатися: кадастровий номер об'єкта нерухомого майна; час, дата і місце прийняття рішення; підстави для прийняття рішення, а в разі прийняття рішення про відмову в державній реєстрації прав - обґрунтування такого рішення; посилання на розділ Державного реєстру прав, до якого вноситься запис. Документ (свідоцтво) підписується державним реєстратором прав і засвідчується печаткою.
Згідно п.1.6 Тимчасового положення державна реєстрація права власності на об'єкти незавершеного будівництва проводиться у порядку, визначеному Положенням, з урахуванням особливостей, встановлених у розділі IV Положення.
Державна реєстрація прав проводиться реєстратором БТІ за наявності матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених тим БТІ, реєстратор якого проводить державну реєстрацію прав на цей об'єкт (пункт 1.7 Тимчасового положення).
У п.п.3.5. Тимчасового положення вказано що у реєстрації прав на нерухоме майно може бути відмовлено, якщо заявлене право не є таким, що підлягає реєстрації відповідно до цього Положення; об'єкт нерухомого майна розташований на території, реєстрацію прав власності на якій здійснює інше БТІ; із заявою про реєстрацію прав власності на нерухоме майно звернулась особа, яка не може бути заявником відповідно до цього Положення; подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Положенням та іншими актами чинного законодавства України, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства; заявлене право вже зареєстроване; не проведено інвентаризаційних робіт або вони проведені не тим БТІ, яке здійснює реєстрацію прав власності на нерухоме майно; право власності на нерухоме майно виникло на підставі договорів відчуження, за наявності інформації про накладення заборони та/або арешту нерухомого майна з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна; право власності на нерухоме майно, що перебуває у податковій заставі, виникло без дотримання встановленого порядку відчуження; відчуження нерухомого майна відбулося без отримання витягу з Реєстру прав або строк його дії закінчився; при укладені договорів між юридичними особами, які нотаріально не посвідчені, не надано правовстановлювальний документ попереднього власника.
Пунктом 3.6 Тимчасового положення передбачено, що рішення реєстратора БТІ про державну реєстрацію прав або про відмову в ній містить: дату й місце прийняття рішення; найменування БТІ та прізвище, ім'я, по батькові реєстратора БТІ; дату прийняття заяви про державну реєстрацію прав та її порядковий номер; прізвище, ім'я, по батькові заявника (заявників); стислий опис об'єкта, щодо якого приймається рішення; реєстраційний номер об'єкта, щодо якого приймається рішення (за наявності); підстави винесення рішення (у разі прийняття рішення про відмову в державній реєстрації прав). Рішення про державну реєстрацію прав або про відмову в ній оформлюється на бланку БТІ за формою, визначеною у додатку 7, посвідчується підписом реєстратора БТІ та скріплюється печаткою БТІ.
Державна реєстрація прав або надання відмови в ній проводиться в строк, що не перевищує чотирнадцяти робочих днів з моменту прийняття реєстратором БТІ заяви про державну реєстрацію прав, без урахування терміну проведення технічної інвентаризації об'єкта, права щодо якого підлягають державній реєстрації (пункт 3.7 Тимчасового положення).
Особливості проведення державної реєстрації права власності на обєкт незавершеного будівництва встановлено розділом 4 Тимчасового положення.
При розгляді справи відповідачем не надано належних та допустимих доказів прийняття рішення про відмову в реєстрації прав власності на нерухоме майно за формою, визначеною у додатку 7 до Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року № 7/5, а також доказів надіслання такого рішення позивачу.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено, що відповідачем, у визначені Тимчасовим положенням строки, не приймалося рішення про відмову в реєстрації прав власності на обєкт незавершеного будівництва за встановленою формою та змістом.
Таким чином, суд вважає за необхідне визнати незаконною бездіяльність КП «Краснодонське МБТІ» щодо не розгляду, у визначеному законодавством порядку, звернень ПП «Ремікс» від 13.04.2011 № 50, від 18.04.2011 № 54, від 19.04.2011 № 55, від 10.05.2011 № 67 про виготовлення технічної документації та проведення державної реєстрації права власності ПП «Ремікс» на обєкт незавершеного будівництва платної автостоянки, що розташована на земельній ділянці площею 0,16 га за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота».
Згідно ст. 2, 3, 17, ч. 4 105 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У звязку із тим, що відповідачем не вчинялися дії і не приймалося у встановленому законодавством порядку рішення про відмову в реєстрації прав власності на нерухоме майно за формою та змістом визначеною згідно законодавства України, відповідно не було порушено прав та охоронюваних інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку відповідача при здійсненні ним владних управлінських функцій стосовно державної реєстрації прав власності на обєкт незавершеного будівництва.
Вищевказане є підставою для відмови у задоволенні позовної вимоги про зобовязання відповідача виготовити технічну документацію та провести державну реєстрацію права власності ПП «Ремікс» на обєкт незавершеного будівництва платної автостоянки, розташованої на земельній ділянці площею 0,16 га за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота».
Крім того, суд вважає за потрібне зазначити, що прийняття рішення про реєстрацію права власності на обєкт незавершеного будівництва або відмови в реєстрації такого права належить до компетенції відповідача.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
З метою захисту прав позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі заявлених позовних вимог та зобовязати комунальне підприємство «Краснодонське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» вирішити по суті звернення приватного підприємства «Ремікс» від 13.04.2011 № 50, від 18.04.2011 № 54, від 19.04.2011 № 55 про виготовлення технічної документації та проведення державної реєстрації права власності приватного підприємства «Ремікс» на обєкт незавершеного будівництва платної автостоянки, що розташована на земельній ділянці площею 0,16 га за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота», у визначеному законодавством порядку.
Відповідно до ст.94 ч.1 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Оскільки позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, суд присуджує до стягнення судові витрати в частині відповідно до задоволених вимог.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 10 серпня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 15 серпня 2011 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов приватного підприємства «Ремікс» до комунального підприємства «Краснодонське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» про визнання незаконною бездіяльності, зобовязання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати незаконною бездіяльність комунального підприємства «Краснодонське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» щодо не розгляду, у визначеному законодавством порядку, звернень приватного підприємства «Ремікс» від 13.04.2011 № 50, від 18.04.2011 № 54, від 19.04.2011 № 55, від 10.05.2011 № 67 про виготовлення технічної документації та проведення державної реєстрації права власності приватного підприємства «Ремікс» на обєкт незавершеного будівництва платної автостоянки, що розташована на земельній ділянці площею 0,16 га за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота».
Зобовязати комунальне підприємство «Краснодонське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» вирішити по суті звернення приватного підприємства «Ремікс» від 13.04.2011 № 50, від 18.04.2011 № 54, від 19.04.2011 № 55 про виготовлення технічної документації та проведення державної реєстрації права власності приватного підприємства «Ремікс» на обєкт незавершеного будівництва платної автостоянки, що розташована на земельній ділянці площею 0,16 га за адресою: Луганська область, м. Краснодон, вул. Шевченка, район АЗС ТОВ «Терракота», у визначеному законодавством порядку.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь приватного підприємства «Ремікс» (місцезнаходження: 94407, Луганська область, м. Краснодон, вул. Артема, 1 А, код ЄДРПОУ 31379818) судовий збір у розмірі 01,70 грн. (одна гривня сімдесят копійок).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 15 серпня 2011 року.
СуддяК.О. Пляшкова