Постанова № 18131063, 21.07.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.07.2011
Номер справи
2а-5135/11/1270
Номер документу
18131063
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 липня 2011 року Справа № 2а-5135/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ковальовій Т.І.

при секретарі Бавикіній А.С.

за участю представників сторін:

від позивача: Буркова О.М.

від відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Полі - Пак» про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

20 червня 2011 року до суду надійшла позовна заява Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Полі - Пак» про стягнення коштів.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач пояснив, що ТОВ "ТД "Полі-Пак" зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 07 жовтня 2004 р. №1 382 102 0000 001173.

ТОВ "ТД "Полі-Пак" є платником податків та зборів та перебуває на податковому обліку в Ленінській МДПІ м. Луганська.

ТОВ "ТД "Полі-Пак" станом на 16.05.2011 р. має заборгованість перед бюджетом по пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності та за невиконання зобов'язань та порушення вимог валютного законодавства у розмірі 30 701,00 грн. та донараховано штрафних санкцій за порушення порядку декларування валютних цінностей у розмірі 340,00 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд стягнути з ТОВ "Торгівельний дім "Полі-Пак" (код ЄДРПОУ 33182253 м.Луганськ, вул. Звейнека,145 ) суму штрафних (фінансових) санкцій за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у розмірі 31 041,00 грн.

Відповідач належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання не прибув до суду, не скористався правом надати заперечення на позовну заяву та взяти участь у судовому засіданні, не надав до суду будь-яких клопотань.

Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

За таких обставин, відповідно до приписів статті 128 КАС України, суд здійснює розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Згідно із частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Судом установлено, що ТОВ "ТД "Полі-Пак" зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 07 жовтня 2004 р. №1 382 102 0000 001173 (а.с.7,8).

ТОВ "ТД "Полі-Пак" є платником податків та зборів та перебуває на податковому обліку в Ленінській МДПІ м. Луганська (а.с.7 на звороті).

ТОВ "ТД "Полі-Пак" станом на 16.05.2011 р. має заборгованість перед бюджетом по пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності та за невиконання зобов'язань та порушення вимог валютного законодавства у розмірі 30 701,00 грн. та донараховано штрафних санкцій за порушення порядку декларування валютних цінностей у розмірі 340,00 грн.

Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.90. №509-ХП, фахівцями Ленінської МДПІ у м. Луганську проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ "ТД "Полі-Пак" з питань дотримання вимог валютного законодавства за імпортними контрактами. За результатами перевірки складено акт від 29.04.10. №328/22/33182253 (а.с.9-16).

Висновком акту встановлено порушення:

1. статті 2 Закону України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (із змінами та доповненнями) ТОВ "ТД "Полі-Пак" перевищено законодавчо встановлені терміни розрахунків при здійсненні операцій по імпортному контракту з «Gartons Invest Inc. Limited» (Великобританія) від 04.04.09 № 04/04/09 за авансовими платежами від 06.04.09 (2 дні прострочення на суму 292950,00 євро) та від 07.04.09 (1 день прострочення на суму 292950,00 євро).

2.частини 3 пункту 2.7 Постанови Правління Національного банку України від 8 лютого 2000 року № 49 «Про затвердження Положення про валютний контроль» порушено порядок декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і перебувають за її межами станом на 01.01.10.

Відповідно до ст. 1 Закону України от 23 вересня 1994 р. №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (із змінами та доповненнями), виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Проте, оскільки правовідносини у даній адміністративній, виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI, суд вважає за необхідне застосувати норми раніше діючого законодавства в частині узгодження податкового боргу та нарахування пені.

Відповідно до ст. 4 Закону України от 23 вересня 1994 р. №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (із змінами та доповненнями), порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

На підставі акту перевірки від 29.04.10. №328/22/33182253 Ленінською МДШ у м. Луганську прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05 травня 2010 р. №0000262200 у розмірі 30 701,00грн.,№0000272200 від 05.05.10 р. у розмірі 340,00 грн. (а.с.17,18).

В порушення чинного законодавства, ТОВ "ТД "Полі-Пак" у встановлений законом термін не виконало рішення Ленінської МДШ та не сплатило суму штрафних (фінансових) санкцій за даними рішеннями, не вжило інших заходів щодо погашення боргу, у зв'язку з чим утворилась заборгованість перед бюджетом на вищевказану суму (в порядку апеляційного узгодження, до суду не оскаржувалось).

Відповідно до п. 2.10 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001 р. №253 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 р. за N 567/5758 - (далі Порядок №253), узгоджене податкове зобов'язання - податкове зобов'язання платника податків, нараховане податковим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податку податкового повідомлення (за винятком випадків, коли платник податків у встановлені Законом терміни розпочинає процедуру апеляційного узгодження).

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону №2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону №2181 передбачено, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Органом державної податкової служби здійснювалися заходи, передбачені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21 грудня 2000 р., а саме: направлено першу податкову вимогу №1/791 від 29.03.2010 року; направлено другу податкову вимогу №2/1379 від 07.06.2010 року; прийнято рішення № 98 від 19.07.10 р. про стягнення коштів та продаж інших активів (а.с.19).

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення ( п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону №2181).Податкові вимоги отримані платником податків.

Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно до п.п. 20.1.29 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).

Таким чином позовні вимоги позивача є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Полі - Пак» про стягнення коштів задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Полі-Пак" (код ЄДРПОУ 33182253 м. Луганськ, вул. Звейнека,145 ) суму штрафних (фінансових) санкцій за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у розмірі 31 041,00 грн., а саме :

- в доход Державного Бюджету України (р/р 31116105700006, УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк - ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код платежу 3021081000).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяТ.І. Ковальова