Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №3.7.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 липня 2011 року Справа № 2а-5388/11/1270 10 год. 00 хв. м.Луганськ
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення суми штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
25 червня 2011 року до суду звернувся Луганський транспортний прокурор з позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2, в якому зазначив, що при проведенні перевірки встановлено порушення законодавства з боку відповідача при здійсненні діяльності, повязаної з перевезенням пасажирів автомобільним транспортом. За наслідками перевірки складено акт щодо порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт. За результатами розгляду акту винесено постанову про застосування фінансових санкцій у сумі 680,00 гривень, яка була отримана відповідачем для добровільного виконання. Однак, до теперішнього часу суми фінансових санкцій відповідачем не сплачено. У звязку з чим позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму фінансових санкцій.
У встановлений судом строк відповідачем не надано до Луганського окружного адміністративного суду ані заперечень проти позовної заяви, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 22.06.2010 проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом відповідачем.
Відповідно до п. 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 - під час проведення рейдової перевірки перевіряється:
- наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом;
- наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут;
- відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам;
- відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу;
- наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду відповідного посвідчення;
- додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів;
- виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом Україні.
За наслідками перевірки Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області складено акт № 181490 від 22.06.2010 про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абзацом 3 частиною 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 та ст.. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».(а.с.10)
06.07.2010 відносно відповідача Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області винесено припис № 057632 щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт за результатами перевірки, проведеної 22.06.2010, в якому пропонувалося вжити заходи до усунення виявлених порушень у строк до 09.07.2010.(а.с.12)
Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 10.03.2011 повторно проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом ОСОБА_2. За наслідками перевірки складено акт № 212235 від 10.03.2011 про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абзацом 3 частиною 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 та 48 того ж Закону.(а.с.13)
Відповідно до абзацу 12 частини 1 статті 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
14 березня 2011 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області відносно відповідача винесено постанову про застосування до відповідача фінансових санкцій № 119809 в сумі 680 грн. у звязку з порушенням відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України ««Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт».(а.с.14)
Згідно з п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.09.2004 року № 1190 Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Відповідно до п. 21 вищезазначеного Порядку у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.
Згідно до п. 25 Порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Пунктами 26 та 27 Порядку встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Судом встановлено, що перевіркою дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт виявлено факт невиконання відповідачем припису органу державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства. Факт порушення підтверджується актами проведення перевірки від 22.06.2010 та 10.03.2011, постановою №119809 про застосування фінансових санкцій у розмірі 680 грн., однак відповідач зазначену суму добровільно не сплатив, а тому дана сума підлягає примусовому стягненню.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення суми штрафних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 суму фінансових санкцій у розмірі 680,00грн. (шістсот вісімдесят грн. 00 коп.) на рахунок Держбюджету УДК Лутугинського району, ідентифікаційний код 23487074 №31115106700170 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 21081100.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяК.В. Агевич