Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 червня 2011 року Справа № 2а-4621/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Яковлева Д.О.
при секретарі:Житній Ю.С.
в присутності сторін:від прокурора Сайтарли І.М.
від позивача не зявився
від відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора м. Краснодону Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до дочірнього підприємства «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» про стягнення податкового боргу в загальному розмірі 20512,48 грн.,
ВСТАНОВИВ:
02 червня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Краснодону Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до дочірнього підприємства «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» про стягнення податкового боргу, з урахуванням заяви від 20.06.2011 № 115-131АЛ вих. -11, в загальному розмірі 20512,48 грн., з яких податковий борг з податку на прибуток підприємства становить 1489,92 грн., з податку з доходів фізичних осіб 7456,26 грн., податок з власників транспортних засобів 31,14 грн., комунальний податок 614,11 грн., податок на додану вартість 10921,05 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
Дочірнє підприємство «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» знаходиться на обліку в Краснодонський обєднаній державній податковій інспекції Луганської області як платник податків.
Дочірнім підприємством «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» самостійно не сплачена до бюджету узгоджена сума податкового боргу у загальному розмірі 20512,48 грн., з яких податковий борг з податку на прибуток підприємства становить 1489,92 грн., з податку з доходів фізичних осіб 7456,26 грн., з податку з власників транспортних засобів 31,14 грн., з комунального податку 614,11 грн., з податку на додану вартість 10921,05 грн., тому позивач просить стягнути кошти за податковим боргом у судовому порядку, оскільки відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримали у повному обсязі, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Позивач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідач у судове засідання не прибув, про день, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.
Дочірнє підприємство «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» зареєстровано в якості юридичної особи управлінням економіки та власності Краснодонського виконкому 01 жовтня 2001 року, про що 25 вересня 2001 року у журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис № 25371460ю0010414, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи та довідкою про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (арк. справи 8, 9-10).
Дочірнє підприємство «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» як платник податків знаходиться на обліку в Краснодонській обєднаній державній податковій інспекції Луганської області.
Відповідно до вимог підпункту 2.1.1 пункту 2.1 статті 2 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» дочірнє підприємство «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» є платником податку на прибуток підприємства.
На підставі статті 2 Закону України від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) дочірнє підприємство «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» взято на облік платника податку на додану вартість.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори, в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктами 1, 2, 3 частини 1 статті 9 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-XII «Про систему оподаткування» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) передбачені обовязки платників податків і зборів (обовязкових платежів), а саме: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, строки та умови надання декларацій та фінансової звітності встановлені спеціальним податковим законодавством.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
До набрання чинності Податковим кодексом України спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до вимог Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) дочірнє підприємство «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» подало до Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області:
- податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2010 року від 15.12.2010 № 31208 (а.с. 25-26);
- податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2010 року від 19.01.2011 № 9006259161 (а.с. 27-28);
- податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2011 року від 18.02.2011 № 9000427161 (а.с. 29-30);
- податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік від 31.01.2011 № 2714 (а.с. 31);
- податковий розрахунок комунального податку за квітень 2010 року від 21.01.2011 № 35629 (а.с. 32);
- податковий розрахунок комунального податку за 2010 року від 19.07.2010 № 18069 (а.с. 33);
- податковий розрахунок комунального податку за березень 2010 року від 09.11.2010 № 29124 (а.с. 34);
- декларацію з податку на прибуток підприємства за 2010 рік від 09.02.2011 № 9006917604 (а.с. 35);
- декларацію з податку на прибуток підприємства за ІІІ квартали 2010 року від 09.11.2010 № 29130 (а.с. 36);
- розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів від 03.02.2010 № 3545 (а.с. 37).
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
В порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач узгоджену суму податкових зобовязань у встановлені законом строки не сплатив, внаслідок чого за відповідачем утворився податковий борг в загальному розмірі 20512,48 грн., з яких податковий борг з податку на прибуток підприємства становить 1489,92 грн., з податку з доходів фізичних осіб 7456,26 грн., з податку з власників транспортних засобів 31,14 грн., з комунального податку 614,11 грн., з податку на додану вартість 10921,05 грн.
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний відповідно до вимог підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до вимог пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції (штрафи) за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
13 жовтня 2010 року Краснодонською обєднаною державною податковою інспекцією Луганської області проведена планова виїзна перевірка дочірнього підприємства «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» з питань утримання та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за період з 01.07.2008 по 30.06.2010, про що складено довідку, як складову частину акта, яка підписана посадовими особами сторін без зауважень та заперечень (арк. справи 44).
За несплату протягом граничних строків узгодженої суми податкового зобовязання з податку на прибуток підприємства, з податку з доходів фізичних осіб, з податку з власників транспортних засобів, з комунального податку та податку на додану вартість до дочірнього підприємства «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» у відповідності із підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Краснодонською обєднаною державною податковою інспекцією Луганської області застосовано штрафні (фінансові) санкції, а саме:
- податковим повідомленням рішенням від 20 грудня 2010 року № 0003661640/0 з податку на додану вартість в сумі 170,00 грн. на підставі акта перевірки від 13.12.2010 року № 2041/1640/30691234, яке отримано посадовою особою відповідача 20.12.2010 (а.с. 38);
- податковим повідомленням рішенням від 21 грудня 2010 року № 0003781640/0 з податку на додану вартість в сумі 258,00 грн., яке отримано посадовою особою відповідача 21.12.2010 (а.с. 39);
- податковим повідомленням рішенням від 21 грудня 2010 року № 0018721742/0 з податку з власників транспортних засобів міськфінуправління в сумі 97,31 грн., яке отримано посадовою особою відповідача 14.01.2011 (а.с. 40);
- податковим повідомленням рішенням від 21 грудня 2010 року № 0018731742/0 з податку з власників транспортних засобів міськфінуправління в сумі 615,00 грн., яке отримано посадовою особою відповідача 14.01.2011 (а.с. 41);
- податковим повідомленням рішенням від 17 грудня 2010 року № 0007341541/0 з комунального податку в сумі 111,35 грн., яке отримано посадовою особою відповідача 19.01.2011 (а.с. 42);
- податковим повідомленням рішенням від 22 жовтня 2010 року № 0001661740/0 з податку з доходів фізичних осіб в сумі 4253,64 грн., яке отримано посадовою особою відповідача 22.10.2010 (а.с. 43).
Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно із підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Абзацом 6 підпункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» регламентовано, що день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Податкові повідомлення рішення Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області від 20 грудня 2010 року № 0003661640/0, від 21 грудня 2010 року № 0003781640/0, від 21 грудня 2010 року № 0018721742/0, від 21 грудня 2010 року № 0018731742/0, від 17 грудня 2010 року № 0007341541/0 відповідач ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржував, тому визначені ними податкові зобовязання згідно із підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вважаються узгодженими у день отримання платником податків податкових повідомлень-рішень.
В порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» суми штрафних (фінансових) санкцій протягом десяти календарних днів від дня отримання відповідних податкових повідомлень-рішень відповідачем не сплачені.
Відповідно до підпунктів 16.1.1 та 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 Відповідно до підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені згідно із підпунктом 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» розпочинається:
- при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;
- при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Пеня відповідно до підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно із пунктом 3.7 розділу 3 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 11 червня 2003 року № 290 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 червня 2003 року за № 522/7843 (яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин), якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган у день надходження від органу державного казначейства інформації про зарахування коштів до бюджету, яка надається відповідно до вимог Порядку взаємодії між органами Державного казначейства України та державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами, затвердженого наказом Державного казначейства України та Державної податкової адміністрації України від 25 квітня 2002 року № 74/194 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 травня 2002 року за № 436/6724, самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини).
Відповідно до пункту 3.8 розділу 3 вищезазначеної Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, у випадку, зазначеному у пункті 3.7 цієї Інструкції, сума, що спрямовується на погашення наявної у платника податків пені, розподіляється структурним підрозділом адміністрування облікових показників та звітності податкового органу в автоматичному режимі за допомогою алгоритму, що визначає питому вагу такої пені у загальній сумі податкового боргу.
Як вбачається з облікових карток відповідача, за несвоєчасне погашення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємства, з податку з доходів фізичних осіб, з податку з власників транспортних засобів, з комунального податку та з податку на додану вартість у відповідності до вимог підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу нарахована пеня, несплачений залишок якої на дату судового розгляду та вирішення адміністративної справи відповідно складає в загальному розмірі 3798,95 грн. (арк. справи 16-21, 47-52 ).
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Краснодонською обєднаною державною податковою інспекцією Луганської області дочірнього підприємства «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» було вручено першу податкову вимогу від 03 листопада 2008 року № 1/359, яка отримана головним бухгалтером відповідача 26.11.2008 та другу податкову вимогу від 26 грудня 2008 року № 2/439, яка отримана посадовою особою відповідача 19.01.2009 (а.с. 6, 7, 7 зворотній бік).
У державному реєстрі обтяжень рухомого майна 15 січня 2009 року за № 22289097 внесено запис про реєстрацію податкової застави всіх активів платника податків дочірнього підприємства «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» згідно з актом опису від 30.12.2008 року № 21705/24-011 (а.с. 11).
Оскільки перша податкова вимога від 03 листопада 2008 року № 1/359 та друга податкова вимога від 26 грудня 2008 року № 2/439 є чинними (доказів про відкликання податкових вимог суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.
Внаслідок того, що дочірнє підприємство «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» станом на дату розгляду справи податковий борг в загальному розмірі 20512,48 грн., з яких податковий борг з податку на прибуток підприємства становить 1489,92 грн., з податку з доходів фізичних осіб 7456,26 грн., з податку з власників транспортних засобів 31,14 грн., з комунального податку 614,11 грн., з податку на додану вартість 10921,05 грн. не сплатив, позовні вимоги прокурора визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що прокурор та позивач відповідно до пунктів 15, 30 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 22 червня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 29 червня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 16, 20, 57, 87, 95, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора м. Краснодону Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до дочірнього підприємства «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» про стягнення податкового боргу в загальному розмірі 20512,48 грн. задовольнити повністю.
Стягнути кошти дочірнього підприємства «Шахтобудівник» відкритого акціонерного товариства трест «Краснодоншахтобуд» (ідентифікаційний код 30691234, місцезнаходження: 94400, Луганська область, м. Краснодон, вул. Комсомольська, буд. 9) у сумі 20512,48 грн. (двадцять тисяч пятсот дванадцять гривень сорок вісім копійок) з рахунків у банках, обслуговуючих платника, в доход Державного бюджету України, у тому числі:
- податковий борг з податку на прибуток підприємства в розмірі 1489,92 грн. (одна тисяча чотириста вісімдесят девять гривень девяносто дві копійки) на р/р 31115009700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, код платежу 11010100, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
- з податку з доходів фізичних осіб 7456,26 грн.(сім тисяч чотириста пятдесят шість гривень двадцять шість копійок) на р/р 33215800700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, код платежу 11010100, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
- податок з власників транспортних засобів 31,14 грн.(тридцять одна гривня чотирнадцять копійок) на рр. 33218807700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, код платежу 11010100, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
- комунальний податок 614,11 грн. (шістсот чотирнадцять гривень одинадцять копійок) на р/р 33219828700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, код платежу 11010100, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
- податок на додану вартість 10921,05 (десять тисяч девятсот двадцять одна гривня пять копійок) на р/р 31117029700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, код платежу 11010100, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова у повному обсязі складена та підписана 29 червня 2011 року.
СуддяД.О. Яковлев