Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №3.7.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 липня 2011 року Справа № 2а-5376/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Солоніченко О. В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» про стягнення суми штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
25 червня 2011 року до суду звернувся Луганський транспортний прокурор з позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до Державного підприємства «Ровенькиантрацит», в якому зазначив, що при проведенні перевірки встановлено порушення законодавства з боку відповідача при здійсненні діяльності, повязаної з перевезенням пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. За наслідками перевірки складено акт щодо порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт. За результатами розгляду акту винесено постанову про застосування фінансових санкцій у сумі 1700,00 гривень, яка була отримана відповідачем для добровільного виконання. Однак, до теперішнього часу суми фінансових санкцій відповідачем не сплачено. У звязку з чим позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму фінансових санкцій.
У встановлений судом строк відповідачем не надано до Луганського окружного адміністративного суду ані заперечень проти позовної заяви, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що 17.02.2011 року позивачем проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за наслідками якої складено акт № 212147.
Із зазначеного акту вбачається, що відповідачем, було допущено порушення законодавство про автомобільний транспорт, а саме, надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».
На підставі акту перевірки, відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ № 1567 від 08.11.2006 року, керівником інспекції винесено постанову від 21.02.2011 року № 118965 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700 грн. Постанову відповідачем отримано 26.10.2010 року, однак добровільно суму фінансових санкцій не сплачено.
Згідно з п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.09.2004 року № 1190 Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Відповідно до п. 21 вищезазначеного Порядку у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.
Згідно до п. 25 Порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Пунктами 26 та 27 Порядку встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
Оскільки сума фінансових санкцій станом на день подання позову відповідачем не сплачена, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» про стягнення суми штрафних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» суму фінансових санкцій у розмірі 1700,00 (одна тисяча сімсот) грн. на рахунок Держбюджету УДК м. Ровеньки Луганської області, і.к. 24046930, р/р 31117106700059 в УДК в Луганській області, МФО 804013, код платежу 21081100.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяО.В. Солоніченко