Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 липня 2011 року Справа № 2а-5657/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Петросян К.Є.,
при секретарі: Ковіної І.В.,
За участю сторін:
Представник позивача: Кабальниченко О.В.
Представник відповідача Овчарова Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергогазкомплект» про стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску у розмірі 72463,20 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
14 червня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергогазкомплект» про стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску у розмірі 72463,20 грн..
Позивач просив суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергогазкомплект» на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську заборгованість із сплати єдиного внеску в сумі 72463,20 грн., перерахувавши 37.26% - 63900,90 грн. на р/р 37190023001205 в ГУДК в Луганській області, 8,41% - 756,90 грн. на р/р 37195073001205 в ГУДК в Луганській області, 3,6% - 6498,00 грн. на р/р 37196083001205 в ГУДК в Луганській області, 33,2% -1233,12 грн. на р/р 37196072001205 в ГУДК в Луганській області, 2% - 74,28 грн. на р/р 37193086001205 в ГУДК в Луганській області.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, дав пояснення аналогічні викладеним у позові.
Представник відповідача під час судового засідання визнав позовні вимоги у повному обсязі, суду надав відповідну заяву.
Суд вважає за можливе розглянути справу за наявністю та на підставі доказів наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення позивача, відповідача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до такого.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергогазкомплект» зареєстроване Алчевською міською радою 23.06.2004 р. за № 20185674Ю0020917 та присвоєний ід. код 33077651.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергогазкомплект» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області.
В порушення п. 1 ч. 2 ст. 6, ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-УІ, відповідач - ТОВ «Енергогазкомплект» не сплатив єдиний внесок, нарахований у відповідності до розрахунку сум єдиного внеску за березень - квітень 2011р., що спричинило виникнення простроченої заборгованості із сплати єдиного внеску яка складає 72463,20 грн. в т.ч. нарахування єдиного внеску 37,26%, 23 клас ризику - 63900,90 грн., нарахування єдиного внеску за працюючих інвалідів 8,41% - 756,90 грн., утримання з найманих працівників 3,6% - 6498,0 грн., нарахування з сум по тимчасовій непрацездатності 33,2% - 1233,12 грн., утримання з осіб які отримають допомогу по тимчасовій непрацездатності 2% - 74,28 грн.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування».
Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464-VІ (далі - Закон №2464-VІ) визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) - орган, уповноважений відповідно до Закону №2464-VІ вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону №2464-VІ платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з положеннями ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до Закону № 2464-УІ суми єдиного внеску своєчасно не сплачені платником у строки, визначені ст. 9 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю - недоїмкою зі сплати єдиного внеску.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Єдиний внесок для платників, зазначених у п. 1 (крім абзацу сьомого) ч.1 ст. 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Згідно ч. 14 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Відповідно до ч.4 ст. 25 Закону № 2464 управлінням Пенсійного фонду України в м. Алчевську відповідачеві була направлена вимога про сплату боргу № Ю-184 від 03.06.2011 р. на суму 72463,20 грн., яка одержана підприємством 07.06.2011р., що підтверджується особистим підписом директора на корінці вимоги.
Крім того представник відповідача визнав позовні вимоги в повному обсязі.
Наявність заборгованості представником відповідача не заперечується, але зазначена сума до теперішнього часу не сплачена.
Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
На підставі вищевикладеного у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергогазкомплект» на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську заборгованість із сплати єдиного внеску в сумі 72463,20 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергогазкомплект» про стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску у розмірі 72463,20 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергогазкомплект» на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську заборгованість із сплати єдиного внеску в сумі 72463,20 грн., перерахувавши 37.26% - 63900,90 грн. на р/р 37190023001205 в ГУДК в Луганській області, 8,41% - 756,90 грн. на р/р 37195073001205 в ГУДК в Луганській області, 3,6% - 6498,00 грн. на р/р 37196083001205 в ГУДК в Луганській області, 33,2% -1233,12 грн. на р/р 37196072001205 в ГУДК в Луганській області, 2% - 74,28 грн. на р/р 37193086001205 в ГУДК в Луганській області.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова складена в повному обсязі та підписана 15 червня 2011 року.
СуддяК.Є. Петросян