КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА про повернення позовної заяви
22 липня 2011 року 2а-3374/11/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Спиридонова В.О., розглянувши позовну заявою ОСОБА_1 до Державного реєстратора виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області , треті особи: виконавчий комітет Фастівської міської ради Київської області, підприємство "Фастівський ринок"Київської регіональної спілки споживчої кооперації, Київська регіональна спілка споживчої кооперації, про визнання дій протиправними та зобов'зання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Державного реєстратора виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області, треті особи: виконавчий комітет Фастівської міської ради, підприємство «Фастівський ринок»Київської регіональної спілки споживчої кооперації, Київська регіональна спілка споживчої кооперації, про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії.
У позовній заяві позивач просить суд визнати дії Державного реєстратора неправомірними та скасувати запис в Єдиному державному реєстрі № 136110500020607 від 12.04.2006 про державну реєстрацію змін до установчих документів підприємства з ідентифікаційним кодом 01561195 та назвою підприємства «Фастівський ринок»Київоблспоживспілки в частині змін назви підприємства з «Фастівський ринок»Київоблспоживспілки»на назву «Фастівський ринок»Київської регіональної спілки споживчої кооперації та зобовязати Державного реєстратора внести відповідні зміни до Державного реєстру.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу, належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства, подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення), немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що даний позов не підсудний Київському окружному адміністративному суду з огляду на наступне.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до системи місцевого самоврядування входять, зокрема, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради.
Згідно статті 11 вказаного Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Згідно статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»(зі змінами та доповненнями), державний реєстратор призначається на посаду та звільняється з посади міським головою міста обласного значення або головою районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації за погодженням із спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації. Державний реєстратор підпорядковується міському голові міста обласного значення або голові районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації.
Як вбачається з позовної заяви, відповідачем у справі є Державний реєстратор виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області.
Відповідно до частини другої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до частини другої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Таким чином, враховуючи приписи вказаних правових норм, даний спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість розгляду цієї справи Київським окружним адміністративним судом, а повинен розглядатися Фастівським міськрайонним судом Київської області.
Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Проте, повернення позовної заяви не позбавляє права позивача на звернення з нею до відповідного місцевого загального суду як адміністративного суду у встановленому порядку.
Керуючись статтями 18, 19, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного реєстратора виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області, треті особи: виконавчий комітет Фастівської міської ради, підприємство «Фастівський ринок»Київської регіональної спілки споживчої кооперації, Київська регіональна спілка споживчої кооперації, про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Згідно з частиною третьою статі 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяСпиридонова В.О.