Постанова № 18128384, 01.07.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2011
Номер справи
2а/0570/9047/2011
Номер документу
18128384
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 липня 2011 р. справа № 2а/0570/9047/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Загацької Т.В.

при секретаріТелешові В.О.

приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської Дивізії , 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Загацької Т.В.,

при секретарі Телешові В.О.

за участю представника позивача Малєєвої Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у місті Харцизьку Донецької області до комунального підприємства «Зугресводоканал-1» про стягнення заборгованості у розмірі 373025,84 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна податкова інспекція у місті Харцизьку Донецької області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до комунального підприємства «Зугресводоканал-1» про стягнення заборгованості у розмірі 373025,84 грн.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що у відповідача є заборгованість перед бюджетом зі сплати: податку на доходи найманих працівників в розмірі 75276,97 грн. (в тому числі: штрафні санкції 75154,97 грн., пеня - 122 грн.); податку на доходи фізичних осіб в розмірі 297748,87 грн., що загалом становить 373025,84 грн. Інспекцією було вижито ряд заходів по погашенню даного боргу, проте очікуваного результату вони не дали.

Просить суд стягнути з рахунків комунального підприємства «Зугресводоканал-1» заборгованість перед бюджетом з податку на доходи фізичних осіб та з податку на доходи найманих працівників у сумі 373025,84 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.

Від відповідача до суду надійшла заява про визнання позовних вимог в повному обсязі, відповідно до якої відповідач просить розглянути справу без участі представника відповідача.

Відповідно до частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112, 113 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно вимог статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в України», завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції виконують зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців комунальне підприємство «Зугресводоканал-1» зареєстровано виконавчим комітетом Харцизької міської ради Донецької області у якості юридичної особи.

Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків комунальне підприємство «Зугресводоканал-1» перебуває на податковому обліку у Державної податкової інспекції у місті Харцизьку Донецької області з 17 березня 2008 року.

Відповідно до п.п.16.1.3, 16.1.4 Податкового кодексу України до обовязків платника податків відноситься обовязок подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.36.1 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи заборгованість з податку на доходи з фізичних осіб у сумі 297748,87 грн. виникла на підставі податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб №2767 від 21 лютого 2011року за січень 2011 року, відповідно до якої відповідачем були нараховані зобовязання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 297748,87 грн.

Заборгованість з податку на доходи найманих працівників у сумі 75276,97 грн. складається з пені у розмірі 122 грн., яка нарахована відповідачу за актом позапланової перевірки від 01 лютого 2011 року №54/77-3/35602044, та штрафних санкцій у розмірі 75154,97 грн., які нараховані податковим повідомленням-рішенням від 15 лютого 2011 року №0000091730/0 на підставі вказаного акту перевірки.

Позивачем здійснювалися заходи, щодо погашення податкового боргу, а саме, на адресу відповідача направлялася перша податкова вимога № 1/300 від 26 серпня 2009 року, та друга податкова вимога № 2/324 від 28 вересня 2009 року, проте вони не призвели до погашення боргу.

Згідно п.14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.41.5 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 Бюджетного кодексу України бюджет-це план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади АРК та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.

Згідно положення п.1 ст.9 Бюджетного кодексу України зазначено, що доходи бюджету складаються з податкових надходжень.

Податковими надходженнями визнаються передбачені податковими законами України загальнодержавні і місцеві податки, збори та інші обовязкові платежі.

Отже, порушення в сфері податкового законодавства спричиняють несвоєчасне надходження чи зовсім ненадходження коштів до бюджету, що призводить до неналежного забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади.

Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до вимог Податкового кодексу України, на день розгляду справи заборгованість у сумі 373025,84 грн. відповідачем не сплачена, що підтверджується довідкою позивача від 10 травня 2011 року.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у місті Харцизьку Донецької області до комунального підприємства «Зугресводоканал-1» про стягнення заборгованості у розмірі 373025,84 грн. задовольнити.

Стягнути з рахунків у банківських установах комунального підприємства «Зугресводоканал-1» (код ЄДРПОУ 35602044, юридична адреса: 84522, Донецька область, м. Харцизьк, вул. К. Маркса, 21) заборгованість перед бюджетом у розмірі 373025 (триста сімдесят три тисячі двадцять пять) грн. 84 коп.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя Загацька Т. В.