Постанова № 18128069, 11.07.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2011
Номер справи
2а/0570/8258/2011
Номер документу
18128069
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 липня 2011 р. справа № 2а/0570/8258/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11 год. 10 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зекунова Е. В.

при секретаріКовальському А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Відкритого акціонерного товариства «Азовмаш» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецька

про визнання нечинним податкове повідомлення-рішення.

за участю представників сторін:

від позивача:Зверева С.С.

від відповідача: Лобатої О.В.

від відповідача: Фудригайло В.Ю.

В С Т А Н О В И В:

Відкрите акціонерне товариство «Азовмаш» (далі ВАТ) звернулось до суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецька (далі СДПІ у м.Донецьку) про визнання нечинним податкове повідомлення-рішення.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що податковим органом на підставі акту від 22.04.2011р. №256/23-3/30832888 про результати позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахувань суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодах по декларації за січень 2011р., яке виникло за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у грудні 2010р. прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000371311/2033/10/15-16-23/1, яким зменшено розмір відємного значення суми податку на додану вартість у сумі 3429500,00 грн..

Позивач не погоджується з зазначеними рішеннями податкового органу, вказуючи на те, що висновок відповідача про порушення позивачем пп. 4.5.1 абз.(а) п. 4.5 ст.4 Закону України „Про податок на додану вартість” та відсутність при перевірці первинних документів на підтвердження факту повернення товару або грошових коштів, суперечать чинному законодавству. Зазначає, що при формуванні та поданні податкової декларації з ПДВ в листопаді 2010р. ВАТ «Азовмаш» було помилково завищені податкові зобовязання на суму 17147500 грн. та суму ПДВ 3429500 грн. У грудні 2010р. ВАТ здійснило коригування суми податкового зобовязання, подавши декларацію з ПДВ за грудень 2010р. із заповненням строки 8.1 колонки «Б» із зазначенням «мінус» 3429500 грн. Крім того, під час проведення перевірки, відповідачу були надані усі первинні документи на підтвердження завищення податкового зобовязання за листопад 2010 року.

Позивач просить визнати нечинним податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000371311/2033/10/15-16-23/1.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, надав письмові заперечення, в яких зазначив що у квітні 2011 року СДПІ у м. Донецьку проведено перевірку ВАТ «Азовмаш» з питань достовірності нарахувань суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодах по декларації за січень 2011р., яке виникло за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.12.2010р. по 30.12.2010р. Перевіркою встановлено, що у рядку 8.1 декларації за грудень 2010р. проведено коригування як самостійно виявленої помилки по контрагенту ВАТ «МЗТМ» на суму 17147500 грн. та суму ПДВ 3429500грн. До декларації з ПДВ за грудень 2010р. підприємством надано розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ від 19.01.2011р. №9006334088. У рядку 2 Розрахунку підприємством вказана податкова накладна №21 від 30.11.2010р. за якою проводяться коригування по платнику ВАТ «МЗВМ», разом з тим вказана податкова накладна та розрахунок коригування на вказану суму та протоколу розбіжностей А №-08/98 від 27.04.2011р. до перевірки ВАТ не надавався.

Вважає, що таким чином ВАТ «Азовмаш» в порушення вимог пп. 4.5.1 абз.(а) п. 4.5 ст.4 Закону України „Про податок на додану вартість” занижено податкові зобовязання шляхом неправомірного коригування як самостійно виявленої помилки по контрагенту ВАТ «МЗВМ» на суму 17147500 грн. та суму ПДВ 3429500грн.

Просить відмовити у задоволенні позову.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про наступне.

Позивач Відкрите акціонерне товариство „Азовмаш” зареєстровано в якості юридичної особи на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, державна реєстрація проведена 23.03.2000р. виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області, включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 30832888, здійснює господарську діяльність на підставі статуту. Місцезнаходження юридичної особи м. Маріуполь, пл. Машинобудівельників, б.1

ВАТ «Азовмаш» зареєстровано платником ПДВ на підставі свідоцтва №100319950 від 03.02.2011р., індивідуальний податковий номер 308328805829.

Відповідач Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м. Донецька є субєктом владних повноважень, якій в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Судом встановлено, що при формуванні та поданні податкової декларації з ПДВ в листопаді 2010р. ВАТ «Азовмаш» було допущено бухгалтерську помилку по контрагенту ВАТ «Маріупольський завод тяжкого машинобудування» (далі ВАТ «МЗТМ»). А саме в декларації з ПДВ за листопад 2010р. (вхідний ДПІ №9005795779 від 20.12.2010р.) (а.с.26-27) код рядка 1 у колонці А зазначена сума обсягів поставки (без ПДВ) 35401912 грн. та у колонці Б зазначена сума ПДВ 708382 грн. Фактично у вказаній декларації завищено податкове зобовязання на суму 17147500 грн. та сума ПДВ на 3429500грн.

Так, згідно первинних бухгалтерських документів (податкових накладних, актів про виконання робіт Товариством «Азовмаш», рахунків-фактур) за листопад 2010р. по контрагенту ВАТ «МЗТМ» фактично податкові зобовязання складають 1164975,08грн., сума ПДВ 232995,03грн.

Податкові накладні по здійсненим господарським операціям між ВАТ «Азовмаш» та ВАТ «МЗТМ» відображені в реєстрі виданих податкових накладних за листопад 2010р. (вх.ДПІ №900570549 від 20.12.2010р.) за порядковими номерами 3, 4. 6, 17, 19, 22, 23, 24, 25, 28, 30, 31, 34, 35, 39, 40, 42, 43, 44, 48, 49, 55, 60, 68, 69, 70. 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77.

Проте, крім зазначених податкових накладних в реєстрі виданих податкових накладних за листопад 2010р. вказана податкова накладна №21 (позиція №106 реєстру) по контрагенту ВАТ «МЗТМ» на суму 17147500грн., ПДВ 3429500грн., яка не підтверджується первинними бухгалтерськими документами.

Допитана у якості свідка заступник головного бухгалтера ВАТ «Азовмаш» ОСОБА_6 пояснила, що при формуванні реєстру за листопад 2010р. нею була допущена помилка, що призвело до завищення податкових зобовязань по контрагенту ВАТ «МЗТМ». При звірці регістрів бухгалтерського обліку з головною книгою після здачі звіту було встановлено, що податкова №21 на суму 17147500грн., ПДВ 3429500грн. видана ВАТ «МЗТМ» не підтверджена первинними бухгалтерськими документами. У звязку з цим, допущена помилка була нею виправлена в бухгалтерському обліку та відкориговані податкові зобовязання в декларації по ПДВ за грудень 2010р. шляхом внесення відомостей в код рядка 8.1 цієї декларації.

У судовому засіданні встановлено, що ВАТ «Азовмаш» 19.01.2011р. подало до СДПІ у м. Донецьку податкову декларацію з ПДВ за грудень 2010р. (а.с.36-37) зазначивши в рядку 8.1 (самостійне виправлення помилки, що міститься в раніше поданій податковій декларації) в колонці А «-17147500» та в колонці Б «- 3429500».

Крім того в реєстрі виданих податкових накладних за грудень 2010р. (вх.ДПІ №9006332868 від 19.01.2010р.) під порядковим №77 внесені коригування за податковою накладною №21 виданою ВАТ «МЗТМ»: загальна сума поставки, включаючи ПДВ «-20577000», база оподаткування (20%) «-17147500» , сума ПДВ «- 3429500».

У лютому 2011 року ВАТ «Азовмаш» 19.01.2011р. подало до СДПІ у м. Донецьку податкову декларацію з ПДВ за січень 2011р. (вх.від 21.02.2011р. №9000665501) (а.с. 43-44) та розрахунок суми бюджетного відшкодування (додаток №3 до податкової декларації) (а.с. 47), згідно якого сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню, складає 3931221 грн.

У період з 14.04.2011р. по 19.04.2011р. СДПІ у м. Донецьку проведено позапланову виїзну перевірку ВАТ «Азовмаш» з питань достовірності нарахувань суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодах по декларації за січень 2011р., яке виникло за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.12.2010р. по 30.12.2010р. Результати перевірки оформлені актом від 22.04.2011р. №256/23-3/30832888. (а.с.8-20)

Зокрема, в акті перевіркою достовірності нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за січень 2011 року (п.3.4), відповідачем зазначено, що на порушення пп. 4.5.1 абз.(а) п. 4.5 ст.4 Закону України „Про податок на додану вартість” ВАТ «Азовмаш» занижено податкові зобовязання шляхом проведення коригування, як самостійно виявленої помилки по контрагенту ВАТ «МЗВМ» на суму 17147500 грн. та суму ПДВ 3429500грн. При цьому при перевірці первинних документів факт повернення товару або грошових коштів не підтверджено.

Крім того, в пункті акту 3.1.1 «Перевірка правильності визначення податкових зобовязань за грудень 2010р.» (а.с. 11) вказано, що у рядку 8.3 декларації за грудень 2010 року встановлено заниження податкових зобовязань шляхом проведення коригування як самостійно виявленої помилки, по контрагенту ВАТ «МЗТМ» на суму 17147500, та суму ПДВ 3429500 грн. при відсутності підтвердження первинними документами повернення товару або грошових коштів.

На підставі акту перевірки, відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000371311/2033/10/15-16-23/1 (а.с.25), яким ВАТ «Азовмаш» зменшено розмір відємного значення суми податку на додану вартість у сумі 3429500,00 грн..

Спірним питанням цієї справи є правомірність заниження Товариством «Азовмаш» податкових зобовязань з ПДВ шляхом проведення в грудні 2010р. коригування, як самостійно виявленої помилки.

Порядок заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 р. N 166 (у редакції наказу від 15 червня 2005 р. N 213) зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 червня 2005 р. за N 702/10982 (надалі за текстом порядок № 166).

За змістом вказаного Порядку №166 Подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі - декларація) передбачено пунктом 4.1 статті 4 Закону України від 21 грудня 2000 року N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який діяв на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон N 2181) ( п.1.1)

Декларація подається до податкового органу за місцем реєстрації особою, яка зареєстрована платником податку на додану вартість згідно з вимогами Закону України від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість", який діяв на час виникнення спірних правовідносин (далі Закон №168). (п.1.2.)

Звітний (податковий) період визначається в порядку, встановленому пунктом 7.8 статті 7 Закону №168 і може дорівнювати одному календарному місяцю (з урахуванням особливостей, викладених у пункті 2.2 цього Порядку) або одному календарному кварталу в залежності від обсягу оподатковуваних операцій за минулі дванадцять місячних податкових періодів.(п.2.1.)

Відповідно до абз.(а) підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно до пункту 4.4 Порядку №166, якщо платник самостійно виявив помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, то такий платник зобов'язаний подати в порядку, установленому для подання декларацій з податку на додану вартість (без урахування граничного терміну подання, але з урахуванням строків давності, встановлених статтею 15 Закону N 2181), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі - уточнюючий розрахунок). Одним уточнюючим розрахунком може бути виправлено помилки лише однієї раніше поданої декларації.

Платник податку має право не подавати вказаний розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі декларації за будь-який наступний звітний (податковий) період (з урахуванням зазначених у першому абзаці строків давності та положень пункту 17.2 Закону N 2181), протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Такий спосіб самостійного виправлення платником помилки може бути застосований у разі виправлення у декларації звітного (податкового) періоду помилок лише однієї раніше поданої декларації.

Підпунктом 4.4.1 пункту 4.4 цього Порядку визначено, що у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку чи декларації, до якої включені уточнені показники, повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Пунктом 4.5 ст.4 Закону №168 встановлено, якщо після поставки товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за поставкою перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Згідно до пункту 5.6. Порядку №166 коригування податкових зобов'язань відображається у рядку 8. При заповненні цього рядка обов'язковим є подання додатка 1 до податкової декларації, який заповнюється в розрізі контрагентів та податкових накладних.

У рядку 8.1 відображається сума податку, яка збільшує або зменшує суму податкового зобов'язання в результаті самостійного виправлення платником помилки, що міститься в раніше поданій податковій декларації.

У рядку 8.3 відображається збільшення або зменшення податкових зобов'язань, що здійснюється відповідно до пункту 4.5 статті 4 Закону №168, яким передбачено, якщо після поставки товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за поставкою перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню. У рядку 8.4 відображаються інші випадки збільшення (зменшення) податкових зобов'язань.

У відповідності до абз.(а.) пп.4.5.1 п.4.5 ст.4 Закону №168 якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок відкоригованого значення податку;

Дослідженням матеріалів справи встановлено, що в податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2010р. позивачем проведені коригування податкових зобов'язань з метою виправлення помилок допущених у попередньому звітному періоді, які відображені у наступному вигляді. У рядку 8, колонка А (обсяги поставки, без ПДВ): «- 17236500»грн., колонка Б (сума ПДВ): «-3447300»грн.

У рядку 8.1, колонка А: «-17147500»грн., колонка Б: «-3429500»грн., та у рядку 8.4, колонка А: «-89000»грн., колонка Б: «-17800»грн.

До податкової декларації з ПДВ за грудень 2010 року позивач подав додаток 1 «Розрахунок коригувань сум ПДВ», згідно до якого підставою коригування суми обсягу поставки 89000грн. та суми ПДВ - 17800 грн. за контрагентом ПАО ММК ім. Ілліча зазначено повернення передоплати. Підставою коригування суми обсягу поставки 17147500грн. та суми ПДВ - 3429500 грн. за контрагентом ВАТ «МЗТМ» зазначено самостійно виявлена помилка.

Представник відповідача у судовому засіданні пояснив, що підставою для винесення спірного податкового повідомлення-рішення став висновок податкового органу про порушення ВАТ «Азовмаш» вимог абз.(а) пп. 4.5.1 п. 4.5 ст.4 Закону України „Про податок на додану вартість”, оскільки під час перевірки позивач не надав первинних бухгалтерських документів щодо повернення товару або грошових коштів за господарськими операціями з контрагентом ВАТ «МЗТМ», які обґрунтовують правомірності коригування у рядку 8.3 декларації з ПДВ за грудень 2010р.

Проте, суд не може прийняти зазначені доводи представника в обґрунтування правомірності винесення спірного рішення, оскільки у судовому засіданні встановлено, що ВАТ «Азовмаш» здійснило коригування в декларації з ПДВ за грудень 2010р. з метою усунення помилки описки, допущеної посадовою особою позивача, під час формування податкової звітності з ПДВ за листопад 2010 року.

Коригування суми обсягу поставки 17147500грн. та суми ПДВ - 3429500 грн. за контрагентом ВАТ «МЗТМ» внаслідок самостійно виявленої помилки відбулось у рядку 8.1 декларації за грудень 2010р.

Оскільки поставка товарів (послуг) на суму 17147500грн. та суми ПДВ - 3429500 грн. товариству «МЗТМ» позивачем не здійснювалось, будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за поставкою перегляд цін, або перерахунок при поверненні товарів особі, яка їх надала, не відбувався, у Товариства «Азовмаш» були відсутні будь-які первинні бухгалтерські документи із вказаних господарських операцій, а отже були відсутні підстави для коригування зазначених сум податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача, та внесення відповідних записів у рядок 8.3 декларації з ПДВ за грудень 2010р.

Таким чином, у звязку з відсутністю у позивача підстав для коригувань у декларації за грудень 2010року, визначених абзацом а підпункту 4.5.1 пункту 4.5 статті 4 Закону №168, податковий орган зробив необґрунтований висновок про порушення ВАТ «Азовмаш» зазначеної норми закону внаслідок заниження податкових зобовязань шляхом проведення коригування як самостійно виявленої помилки по контрагенту ВАТ «МЗТМ» на суму 17147500грн., та суму ПДВ 3429500грн. за відсутності первинних документів, що підтверджують повернення товару або грошових коштів.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню) встановлений підпунктами 7.7.1 та 7.7.2 пункту 7.7. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” .

Згідно підпункту 7.7.1 пункту 7.7. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Підпунктом 7.7.2 пункту 7.7. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Згідно підпункту 7.7.4 пункту 7.7. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Зазначеними положеннями Закону України “Про податок на додану вартість” у якості умов отримання бюджетного відшкодування у звітному податковому періоді є наявність сплаченого відємного значення різниці між сумою податкових зобовязань та податкового кредиту попереднього звітного періоду. Рішення про отримання бюджетного відшкодування та показники, що враховані платником податку при визначенні податкових зобовязань з певного податку відображуються у відповідній податковій декларації.

Судом встановлено, що перевірка ВАТ «Азовмаш», яка оформлена актом від 22.04.2011р. №256/23-3/30832888, проводилась відповідачем з метою перевірки достовірності нарахувань суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодах по декларації за січень 2011р., яке виникло за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у грудні 2010р.

Згідно до пп. 54.3.2 п.54.3. ст.54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

За результатами перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000371311/2033/10/15-16-23/1, яким ВАТ «Азовмаш» зменшено відємне значення суми податку на додану вартість у сумі 3429500,00 грн.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Нормами ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що позивачем надані докази, якими він обґрунтовує свої вимоги і вони є належними. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки у судовому засіданні доведена правомірність заниження ВАТ «Азовмаш» в грудні 2010 року податкових зобовязань з ПДВ шляхом проведення коригування як самостійно виявленої помилки по контрагенту ВАТ «МЗТМ» на суму 17147500грн., та суму ПДВ 3429500грн, суд дійшов до висновку, що відповідач, приймаючи податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000371311/2033/10/15-16-23/1, діяв на підставі та у межах повноважень що передбачені Конституцією та законами України, проте не обґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

З урахуванням зазначених обставин, суд задовольняє позов у повному обсязі.

Відповідно до статті 94 КАС України судові витрати підлягають присудженню позивачеві з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Відкритого акціонерного товариства «Азовмаш» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецька про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000371311/2033/10/15-16-23/1 - задовольнити повністю.

Визнати нечинним податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011р. №0000371311/2033/10/15-16-23/1 прийняте Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Донецька про зменшення ВАТ «Азовмаш» суми відємного значення податку на додану вартість у розмірі 3429500 (три мільйона чотириста двадцять девять тисяч пятсот) грн.

Стягнути з Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації доходів 22090200 Державне мито, р/р 31112095700005 Державний бюджет Калінінського району м. Донецька, ЄДРПОУ 34687090, МФО 834016, Банк Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області на користь Відкритого акціонерного товариства «Азовмаш» (ЄДРПОУ 20366602) судовий збір в у розмірі 3 (три) грн. 40 коп.

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 11 липня 2011 року у присутності представників сторін.

Постанова у повному обсязі виготовлена 15 липня 2011 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя Зекунов Е. В.