Постанова № 18127378, 11.07.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2011
Номер справи
2а/0470/7351/11
Номер документу
18127378
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/0470/7351/11

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши у місті Дніпропетровську у порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ»про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, -

ВСТАНОВИВ:

Західно-Донбаська обєднана державна податкова інспекція 01 липня 2011 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.

В обґрунтування подання зазначено, що податковим керуючим головними державним податковим ревізор-інспектором відділу організації погашення податкового боргу управління погашення прострочених податкових зобовязань ОСОБА_1, на підставі рішення № 13285/10/24/394-35684593 від 04.05.2011 року про опис майна у податкову заставу ТОВ «Либідь ДВ», здійснено вихід на підприємство з метою опису активів в податкову заставу. Провести опис виявилося неможливим, про що податковим керуючим було складено акт № 2/24-35684593 від 30.06.2011 року про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податкового керуючого та акт № 1/24-35684593 від 30.06.2011 року відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Представник позивача подав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Відповідно до ч. 7 ст. 183-3 КАС України, розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання. Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін, в порядку письмового провадження.

Заслухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» зареєстроване Виконавчим комітетом Павлоградскої міської ради Дніпропетровської області 27.02.2008 р.

Відповідно до вимог чинного законодавства відповідач є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Західно-Донбаській обєднаній державній податковій інспекції.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 234,69 грн. (збір за спеціальне використання води - 109,25 грн., збір за розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства - 85,40 грн., податок на доходи фізичних осіб - 191,62 грн.).

Податковий борг по збору за спеціальне використання води виник внаслідок:

Платником податків, на підставі ст.49, 328 Податкового кодексу України, до податкового органу 10.05.2011 року подана податкова декларація збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за № 43710, в якій визначено податкове зобов'язання в розмірі 112,86 грн. (рядок 1).

У зв'язку з несплатою податкових зобовязань та наявною переплатою в обліковій картці платника в розмірі 3,61 грн., податковий борг зменшено на відповідну суму та складає 109,25 грн.

Податковий борг по збору за розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства виник внаслідок:

Платником податків, на підставі ст.49, Податкового кодексу України, до податкового органу подані розрахунки збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства:

-від 20.04.2011 р за № 37245, в якому визначено податкове зобов'язання в розмірі 65 грн. (графа 10),

-від 20.05.2011 р за № 45945, в якому визначено податкове зобов'язання в розмірі 22 грн. (графа 10).

У зв'язку з несплатою податкових зобовязань та наявною переплатою в обліковій картці платника в розмірі 1,60 грн., податковий борг зменшено на відповідну суму та складає 85,40 грн.

Податковий борг по податку на доходи фізичних осіб виник внаслідок:

Платником податків, на підставі ст.49, 168 Податкового кодексу України, до податкового органу 20.04.2011 року подана податкова декларація збору з податок на доходи фізичних осіб за № 37246, в якій визначено податкове зобов'язання в розмірі 191,62 грн.

У зв'язку з несплатою податкових зобовязань та наявною переплатою в обліковій картці платника в розмірі 151,58 грн., податковий борг зменшено на відповідну суму та складає 40,04 грн.

Відповідно до ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Відповідно до ст.46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

При несплаті зобовязання у встановлений строк виникає податковий борг, який відповідно до14.1.175. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У звязку з несплатою ТОВ "Либідь ДВ" податкових зобовязань, Західно-Донбаською ОДПІ 04.05.2011 року сформовано податкову вимогу №394 про обов'язок погасити податковий борг в розмірі 103,44 грн. яка була надіслана поштою. Податкова вимога повернута поштою 27.05.11р., у зв'язку з тим, що відповідач за адресою відсутній, про що свідчить відмітка відділення поштового зв'язку.

Відповідно до п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти вимогу, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкова вимога вважається врученою платнику податків у день зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення. Тобто, податкова вимога від 04.05.2011р. № 394 вважається врученою відповідачу 27.05.11р.

Податкова вимога ні в адміністративному, ні в судовому порядку відповідачем не оскаржена, отже, є узгоджена.

Першим заступником начальника Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції прийнято рішення № 13285/10/24/394-35684593 від 04.05.2011 року про опис майна у податкову заставу ТОВ «Либідь ДВ».

На підставі вказаного рішення податковим керуючим головними державним податковим ревізор-інспектором відділу організації погашення податкового боргу управління погашення прострочених податкових зобовязань ОСОБА_1 здійснено вихід на ТОВ «Либідь ДВ» з метою опису активів в податкову заставу.

У звязку з неможливістю проведення опису активів, податковим керуючим було складено акт № 2/24-35684593 від 30.06.2011 року про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податкового керуючого та акт № 1/24-35684593 від 30.06.2011 року відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Відповідно до змісту ст. 88 Податкового кодексу України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Згідно ст. 89 Податкового кодексу України, право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

У разі якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

У разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому цією статтею.

Право податкової застави не поширюється на майно, визначене підпунктом 87.3.7 пункту 87.3 статті 87 цього Кодексу, на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, на грошові доходи від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов'язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, а також на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов'язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.

Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.

До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.

Відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно. У такому випадку опис здійснюється у присутності не менш як двох понятих.

Відповідно до п. 89.4 ст. 89 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Згідно пп. 20.1.16 п.20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду, у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.

Суд вважає, що позивач правомірно та у строки, визначені законодавством, звернувся до суду з поданням про зупинення видаткових операцій на рахунках товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ».

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків.

За наведених обставин вимоги подання підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Керуючись ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Либідь ДВ» про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків - задовольнити.

Зупинити видаткові операції на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю "Либідь ДВ " (ЄДРПОУ 35684593, адреса: 51400, Дніпропетровська обл., м.Павлоград, вул.Промислова, буд.1-а) у обслуговуючих банках.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови складений 05 липня 2011 року.

Суддя

В.С. Парненко