ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 червня 2011 р. Справа №2а-4239/11/0170/20 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Кисельової О.М., при секретарі Яковлєві І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим до Дочірнього підприємства Кримського ЗАТ по туризму та екскурсіям "Кримтур" про стягнення податкової заборгованості в сумі 2040,00 гривень
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим до Дочірнього підприємства Кримського ЗАТ по туризму та екскурсіям "Кримтур" про стягнення податкової заборгованості в сумі 2040,00 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що всупереч вимогам п.п. 4.1.1. п.4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» відповідачем не надавалися декларації з податку на прибуток за 9 міс. 2007 року, 2007 рік, 1 квартал 2008 року, 1 півріч. 2008 року, 9 міс. 2008 року, 2008 рік, 1 квартал 2009 року, 1 півріч. 2009 року, 9 міс. 2009 року, 2009 рік, 1 квартал 2010 року, 1 півріч. 2010 року.
Представник позивача у судове засідання не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
У судове засідання представник відповідача не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи через засоби масової інформації, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності представників позивача та відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Дочірнє підприємство Кримського ЗАТ по туризму та екскурсіям "Кримтур" являється юридичною особою, зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності Бахчисарайською районною державною адміністрацією АРК 29.05.1992 року з ідентифікаційним кодом юридичної особи 04846277, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та довідкою з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.13-14).
Відповідно до довідки ДПІ в Бахчисарайському районі АР Крим Дочірнє підприємство Кримського ЗАТ по туризму та екскурсіям "Кримтур"значиться на податковому обліку з 01.10.1993 року. (а.с.16).
Таким чином, судом встановлено, Дочірнє підприємство Кримського ЗАТ по туризму та екскурсіям "Кримтур" являється субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII, в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 27.12.2000 року №2181, який діяв на час виникнення спірних правовідносин, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Таким чином, відповідач зобовязаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до податкового органу декларації з податку на прибуток.
Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.
Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений “Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та “Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року в редакції на час виникнення спірних правовідносин.
Судом встановлено, що 15.10.2010 року податковою інспекцією була проведена невиїзна документальна перевірка Дочірнього підприємства Кримського ЗАТ по туризму та екскурсіям "Кримтур"з питань своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої було складено акт № 146/1501/048462777 від 15.10.2010 року(а.с.10).
За наслідками перевірки були встановлені порушення п.п. 4.1.1. п.4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у звязку ненаданням декларації з податку на прибуток за 9 міс. 2007 року, 2007 рік, 1 квартал 2008 року, 1 півріч. 2008 року, 9 міс. 2008 року, 2008 рік, 1 квартал 2009 року, 1 півріч. 2009 року, 9 міс. 2009 року, 2009 рік, 1 квартал 2010 року, 1 півріч. 2010 року.
На підставі акту перевірки № 146/1501/048462777 від 15.10.2010 року податковим органом винесено податкове повідомлення рішення № 0002401501 від 30.11.2010 року, яким відповідачеві визначена сума податкового зобовязання з податку на прибуток в розмірі 2040,00 гривень(а.с.11).
У звязку з неможливістю вручення зазначеного податкового повідомлення рішення відповідачу було складено акт № 19/1501 від 15.12.2010 року та податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці оголошень.
Відповідно до підпункт 5.3.2. пункту 5.3. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» п.п. 4.2.2 п.4.2 статті 4 цього Закону, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Судом встановлено, що сума податкового боргу відповідача станом на день розгляду справи не погашена та складає 2040,00 гривень.
На підставі викладеного, проаналізувавши надані докази суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та задовольняє позов у повному обсязі.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, суму заборгованості, нараховану Державною податковою інспекцією в Бахчисарайському районі АР Крим підлягає стягненню з відповідача до бюджету.На підставі викладеного, керуючись статтями п. 2 ч. 1 ст. 157, 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства Кримського ЗАТ по туризму та екскурсіям "Кримтур" (ЄДРПО 04846277) суму податкового боргу у розмірі 2040,00 гривень з податку на прибуток в дохід державного бюджету Бахчисарайського району на р/р 614101000811, ГУ ДКУ в АРК м.Сімферополь, ЗКПО 23191787.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кисельова О.М.