Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
30 серпня 2011 р. № 2-а- 7870/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого Судді Бездітка Д.В.,
при секретарі судового засідання Фоміній В.В.,
за участю: представника позивача Головко А. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області
до Комунального підприємства охорони здоров'я "Центральна районна аптека № 117"
про стягнення заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Красноградська міжрайонна державна податкова інспекція у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Комунального підприємства охорони здоров"я "Центральна районна аптека № 117", в якому просить суд стягнути з Комунального підприємства охорони здоров'я "Центральна районна аптека № 117" заборгованість в розмірі 51844,86 грн.
Позивач обґрунтовував свої позовні вимоги тим, що відповідач має заборгованість перед бюджетом в сумі 51844,86 грн., в т.ч.: основний платіж 38468,28 грн., штрафна санкція 13375,15 грн., залишок несплаченої пені 1,43 грн. Заборгованість складається з податку на прибуток підприємств та земельного податку. Податковим органом були проведені передбачені законодавством заходи щодо стягнення заборгованості перед бюджетом, що не призвело до погашення боргу відповідачем.
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимог підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, виходячи із доводів позовної заяви.
Відповідач, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, до суду не прибув, причини неявки не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи або її розгляд за своєї відсутності не надав.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідності їх задоволення, керуючись наступним.
Комунальне підприємство охорони здоров'я "Центральна районна аптека № 117" зареєстроване Кегичівською держадміністрацією 19.12.1991 року та взяте на податковий облік в Красноградській МДПІ як платник податків 23.08.2007 року за №2407.
Судом встановлено, що відповідач має заборгованість перед бюджетом в сумі 51844,86 грн., в т.ч.: основний платіж 38468,28 грн., штрафна санкція 13375,15 грн., залишок несплаченої пені 1,43 грн.
Вказана заборгованість відповідача складається з податку на прибуток підприємств, сума боргу якого 51115,66 грн., з яких основний платіж 37739,08 грн., штрафна санкція 13375,15 грн., залишок несплаченої пені 1,43.
Вказаний борг виник на підставі податкових повідомлень-рішень від 30.03.2009 року №0000351500, від 30.10.2009 року № 0001138500, від 07.10.2009 року № 0001131500 та по податковим деклараціям від 07.05.2009 року № 3686, від 05.08.2009 року № 6003, від 02.11.2009 року №8154, від 02.02.2010 року № 10488, від 29.04.2010 року № 3568, від 01.02.2011 року №1018.
Також заборгованість відповідача складається з земельного податку в сумі 729,20 грн., що виникла на підставі декларацій від 30.01.2009 року № 969, та від 01.02.2010 року №1649.
Позивачем було вжито заходи, передбачені чинним законодавством України щодо погашення даного боргу. Зокрема, на юридичну адресу відповідача надіслано першу податкову вимогу від 15.04.2009 року за №1/10 та другу податкову вимогу від 15.05.2010 року № 2/23, які були отримані відповідачем.
Зазначена вимога відповідачем не оскаржувалась, отже сума заборгованості, визначена ними до сплати, є узгодженою.
Першим заступником начальника Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області було прийнято рішення № 8/а від 24.06.2009р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків Комунального підприємства охорони здоров'я "Центральна районна аптека № 117" в рахунок погашення його податкового боргу.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Суд зазначає, що правовідносини сторін щодо порядку погашення податкового боргу до звернення позивача до суду з позовом були регламентовані нормами Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року № 509-XII, яка діяла протягом існування спірних правовідносин, до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до абзацу 1 ч.5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до абз. 1,2 п.п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.
Відповідно до п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Таким чином, Красноградська міжрайонна державна податкова інспекція у Харківській області, здійснено заходи по стягненню податкового боргу платника податків, передбачені діючим законодавством, але вони не призвели до погашення податкового боргу, загальна сума податкового боргу в розмірі 51844,86 грн. є узгодженою, відповідачем не сплачена.
Із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані, отже, позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст., ст. 160,161,162,163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області до Комунального підприємства охорони здоров'я "Центральна районна аптека № 117" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства охорони здоров'я "Центральна районна аптека № 117" (вул. Волошина, буд.49, смт. Кегичівка, Харківська область, 64003, код 01974491) заборгованість перед бюджетом в розмірі 51844,86 51844.86 грн. (п'ятдесят одна тисяча вісімсот сорок чотири гривні) 86 копійок на користь Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області (вул. Короленко, 85, м. Красноград, Харківська область, 63304, код 22706077).
Апеляційна скарга на постанову подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення або, в разі оголошення у судовому засіданні вступної та резолютивної частини протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. В разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлений 1 вересня 211 року.
Суддя Д.В. Бездітко