Постанова № 18113568, 31.08.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.08.2011
Номер справи
10238/11/2070
Номер документу
18113568
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

31 серпня 2011 р. № 2-а- 10238/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхова О.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом

Прокурора Дзержинського району міста Харкова в інтересах держави в особі Харківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автосоюз"

простягнення заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Автосоюз" до Державного бюджету України на рахунок Управління Державного казначейства у Харківському районі Харківської області №31110106700429, відкритий в Головному управлінні Державного казначейства України в Харківській області за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції"", новий символ звітності 106,МФО 851011, КОД УДК 24134461 штраф в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Харківським Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Автосоюз" не виконало обов"язку розкрити регулярну річну інформацію за І квартал 2011 рік відповідно до вимог п.1,3 глави 7 розділу ІV "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" та не розмістило у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР регулярну квартальну інформацію товариства про ринок цінних паперів у строк, встановлений п.3 глави 3 розділу ІV "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів". За виявлені правопорушення на відповідача накладено штраф в розмірі 1700 грн. про що винесено постанови про накладення санкцій . Станом на даний час заборгованість відповідача по сплаті штрафних санкцій не сплачена.

Відповідно до ч.4 ст.1832 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження надіслана відповідачу 08.08.2011 року але не отримана ним, що підтверджується повернутим до суду повідомленням про вручення поштового відправлення з довідкою пошти, в якій зазначено , що адресат відмовився від одержання.

Згідно ч. 11 ст.35 КАС України відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Товариства з обмеженою відповідальністю "Автосоюз" зареєстрована 10.06.2003 р. Харківською районною державною адміністрацією Харківської області та числиться в ЄДРПОУ як юридична особа.

08 червня 2011 р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку були прийняті постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів та зобовязано керівника ТОВ "Автосоюз" зявитися 15 червня 2011 року для підписання актів про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень, які були направлені відповідачу, що підтверджується реєстром згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів.

15 червня 2011 р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийнято акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 96-ХА, №97-ХА та постанови про розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів № 96-ХА/1 , за якою розгляд справи було призначено на 23 червня 2011 р.

Судом встановлено, що ТОВ "Автосоюз" не виконало обов"язку розкрити регулярну річну інформацію за І квартал 2011 рік відповідно до вимог п.1,3 глави 7 розділу ІV "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" та не розмістило у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР регулярну квартальну інформацію товариства про ринок цінних паперів у строк, встановлений п.3 глави 3 розділу ІV "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів".

Так, актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 97-ХА від 15 червня 2011 р. встановлено, що Товариство є емітентом відсоткових облігацій та здійснило їх відкрите розміщення. Товариство не подало до Харківського теруправління Комісії регулярну квартальну інформацію за І квартал 2011 року, яка повинна подаватись у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, що є порушенням положень ч. 6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" № 3480-ІV від 23.02.06р.

Вищезазначені акти та постанови про розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів були направлені до ТОВ "Автосоюз", що підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів.

23 червня 2011 р. позивачем винесені постанови: № 96-ХА якою за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів застосовано ТОВ "Автосоюз" санкцію у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.; № 97-ХА за не подання інформації до ДКЦПФР застосовано до ТОВ "Автосоюз" штрафну санкцію в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.

Зазначені постанови були відправлені відповідачу 23 червня 2011 р., що підтверджується списком поштових відправлень рекомендованих листів за № 3239.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат ітериторіальні органи. Таким територіальним органом і є Харківське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно довідки Харківського обласного управління статистики про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Харківське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є юридичною особою, ідентифікаційний код 24331919.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” від 23 лютого 2006 р. № 3480-ІV, емітентів, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язано своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію, зокрема, про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством. Зазначена річна та квартальна звітна інформація підпадає під визначення регулярної інформації про емітента, що міститься в ч. 1 ст. 40 вказаного Закону.

Відповідно до ч. 2 - 4, ч. 6 ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Крім того, відповідно до ч. 1 глави 1 розділу ІV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за № 97/13364 (далі Положення № 1591), емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.

Відповідно п. п. 8, 10, 14 ч. 1 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегульованими організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачена відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.

Так, зокрема, п. 6-7 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Абзацами 1, 2 пункту 16 розділу 15 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року № 120/14811 визначено, що постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанова по справі про адміністративне правопорушення), постанова про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про виправлення описок вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом.

Доказом надіслання постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акта про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанови по справі про адміністративне правопорушення), постанови про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про виправлення описок є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпелю та касовий чек.

Згідно з пунктами 2, 3, 5 розділу 15 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, встановлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позивач під час застосування фінансових санкцій до відповідача діяв в межах повноважень, в порядку та у спосіб, що передбачені Законами України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та “Про цінні папери та фондовий ринок”.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 23 червня 2011 р. відповідачем оскаржені не були, штраф за порушення законодавства про цінні папери відповідачем до Державного бюджету України не сплачено.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та з ТОВ "Автосоюз" підлягає стягненню до Державного бюджету України штраф у загальному розмірі 1700,00 грн.

Відповідно вимогам ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 5, 6, 8, 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР, ст. ст. 39, 40, 41 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Дзержинського району міста Харкова в інтересах держави в особі Харківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автосоюз" про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Автосоюз"(код ЄДРПОУ 32567091) до Державного бюджету України на рахунок Управління Державного казначейства у Харківському районі Харківської області №31110106700429, відкритий в Головному управлінні Державного казначейства України в Харківській області за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції"", новий символ звітності 106,МФО 851011, КОД УДК 24134461 штраф в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційні скарги у справах, передбачених пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, розглядаються апеляційними судами в порядку письмового провадження.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Шляхова О.М.